1. 0.
  seviyeyi koruduğu için adam olma hali
  1 ... afşın
 2. 1.
  adam gibi olmanın kriterlerinin neler olduğunu düşündürten biçim.
  ... karga
 3. 2.
  zaten adam gibi bir sözlüktür dedirten, eğer adam gibi değilse biz neyiz ve neden buradayız sorusunun önem kazandığı hadisedir.
  1 -1 ... devedikeni
 4. 3.
  uludağ sözlük kendi düşüncelerini dar kalıplar altında sunma yeri değildir. entry tanım içermelidir ama aynı zamanda uuserların sorularına cevap bulma yeridir, düşüncelerini bilgi ile sunmalarıdır. amaca hitap etmek , amacı saptırmamak , eğlence aynı zamanda sözlük için daha iyisi için hep en iyisi için çalışan yazarlara hitap etmesidir.
  2 ... kacak kelebek
 5. 4.
  sol çerçeveye bakılarak tekrar düşünülmesi gereken konudur.*
  -1 ... buhara
 6. 5.
  - şerefsizlik seviyesi 0'a yakın adam gibi adam sözlük. bakın adam demiyorum adam gibi adam diyorum.

  (bkz: ahmet çakar tarzı entry girmek)
  2 -1 ... insatiable love
 7. 6.
  tamamen estetiğe dayalıdır. yazarların fikirlerini söylemesi için yazılmış, yazanların da çok şeylemediklerini düşündüğüm zira her insan aynı şeyi isteyemeyeceği veya düşünemeyeceğinden -ortaklık denen hadisenin veya hemfikir olmanın zorunlu olmadığı bir durumda- tümlük mevzu bahis değilir. Ha bir insan veya daha fazlası sözlüğün adamlığı konusundaki yorumlarını kendine saklamaları gereken entrydir ayrıca.
  ... sipermanevra
 8. 7.
  sözlük yazarların ancak kendilerini kasmadan, yalnızca sözlük formatına uymak şartıyla(sözlük formatı = tanım + imla kuralları + dilbilgisi + arama yapmak) içlerinden geldiği gibi entrylerini girebildikleri bir ortamda mümkün olabilen önermedir..
  ... deli bozgun dolu dizgin
 9. 8.
  fazlasıyla erkeksi duran tespit. *
  1 -1 ... arabaciarabayatasget
 10. 9.
  (bkz: uludağ sözlüğün erkekliğin kitabını yazması)
  1 ... pafküf