1. 1.
  bunu maalesef belirtmek zorundayım ki, geçen gün yaptığım bir muhasebeyle vardığım sonuç bu olmuştur. üzülerek söylüyorum bunu.

  geçen gün bir muhabbet esnasında çevirdiğimiz t.şşaklar geldi aklıma. uzun zaman önce belki iki sene olacak, insanlar sözlükten ayrılıyor, sonra adına kampanyalar açılıyor, hemen ayrılan "bir daha gelmem ulan çok üzüldüm ağlıyorum g.tüm ağzıma geldi ağlamaktan onurum kırıldı" diyenler ehere mehere diyerek tekrar geri geliyorlardı.

  ben de işi tiye almak için sözlüğe elveda diye bir başlık açmış, sözlüğe veda etmiştim. bir dakika sonrası sevgili dostum ve işbirlikçim aftermath de laz pacino sözlüğe geri dönsün kampanyası başlatmıştı. ben de hemen uzun aradan sonra sözlüğe geri dönüyorum beni sizler var ettiniz diye dönmüştüm. beş dakikalık bir mevzu yani. buradaki tiyi anlamamak için ebleh olmak gerekir öyle değil mi?

  olaya tepki verenlerin yüzde 93'ü "ayh henüz daha yeni ayrıldı ve geri geldi. işte sözünde durmayan insan" gibi tepkiler vermişti. ulan buradaki bariz ironiyi göremeyen bir insan ne kadar akıllı olabilir. gidiyorum demişim beş dakika sonra geri dönmüşüm bu nasıl bir hıyarlıktır ki bunu bile anlayamıyorsun.

  bu tek bir örnekti. bu örnekten bağımsız şu anda bile ara sıra baktığımda okuduğum yazılardan bu oranın sandığım kadar yüksek olduğunu görüyor ve ah ah diyorum.
  37 -103 ... laz pacino
 2. 2.
  (bkz: küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın)
  91 -12 ... otep shamaya
 3. 3.
  gecen gun 5 dakikaligina bu oran dusecek gibi olmus lakin sonra ayni kalmistir.
  37 -5 ... oneydilan
 4. 4.
  kisa ve oz; (bkz: olmamis). *
  11 -4 ... kopush
 5. 5.
  gelen tepkiler üzerine geri adım atmak zorunda kaldığım açıklamamdır. açıklamamı huzurlarınızda değiştiriyorum: uludağ sözlük yazarlarının yüzde 7'si akıllıdır.
  18 -20 ... laz pacino
 6. 6.
  aziz nesin'in ayar verme çabasının sözlüğe yansımasıdır.

  madımak otelinden öncesinde bir çok ayarına şahit olmuştur bu millet. iyi de yapmıştır. ama gel gör ki aziz nesini yeni yeni tanımış kişilerin onun ayarlarını çalıp bir daha kullanılacağını düşünülemezdi.

  bir de şöyle bitirirler

  -lan üstüme gelmeyin tamam 7'si akıllıdır
  +hadi canım, hadi, güzelim, almıyacaksan çekil, kapatma dükkanın önünü

  (bkz: sen giderken ben donus yoluna asfalt dokuyordum)
  14 -2 ... rs ne la
 7. 7.
  kalan %7' lik kontenjan icin ; (bkz: birinc)
  5 -2 ... oneydilan
 8. 8.
  (bkz: azınlık olmak her zaman iyidir)*
  4 -2 ... ch32
 9. 9.
  can yücel'den araklanmış ayar gecikmemelidir önermesi.
  aptal sensin yüzde 93 de sana girsin diyerek bir yere varılmaz belki ama can yücel'i saygıyla anabiliriz diye umut etmiştim.
  dostum bir aptaldan güzel bir cevap geldi ha? * *
  9 -2 ... portakalda vitamin
 10. 10.
  modları katmayınca yüzde 90'lara kadar düşen olasılığımsı.
  4 -2 ... ferbay