1. 1.
  sol frame bakıyorum da topluluk içinde terennüm edildiği vakit bak bakayım ben dışardamıyım sözü ile bertaraf edilecek kelamların sarf edildiği ve bunu ciddi olarak savunulduğu bir yer oldu bu uludağ sözlük.

  hücre vucudun yapı taşıdır. zincir en zayıf halkası kadar kuvvetlidir. demek oluyor ki bu uludağ sözlükte ne kadar dingil sınıfından yazar varsa o kadar dingildir. sonuç olarak ne yazık ki bu ahvel şeriatta burası şabalaklanddir.

  aslında bu normal durumdur. çünkü toplumsal olarak ağırlıklı olarak 2006 senesinden itibaren bir dingilleşme sürecine girdik.

  maşallah bunu katmerlendirmekten için elden gelen yapılıyor.

  nicelik her zaman bir başarı demek değildir. çoğu vakit ise keresteliktir.

  ama nicelik herşeydir. mesela hindistanda sadece bir avuç ingiliz askeri marifetiyle uzun bir zaman hindistanı zapt-ı rapt altında tutmuşdur. hindistan nufus olarak ingiltereyi her daim olarak katlamiş ve hala da katlar. ama medeniyet, teknik vesaire dediğinde akla ilk ingiltere gelir.

  işte bu yüzden dolayıdır ki niceliği hedeflemek ve buna alet olmak şabalaklıktır.

  vel hasıl-ı kelam;

  Akılsızlar hırsızların en zararlılarıdır. Zamanınızı ve neşenizi çalarlar.

  goethe

  edit: şabalaklı başlıkta hakaret argo vesaire olma kanuna muhalefetten silindi bendeniz bu başlığı daha light versiyon olarak arz-ı endam ettim.
  2 -2 ... mulayim
 2. 2.
  tonino diye tabir edilen tür en azından soru eklerini falan ayrı yazmayı öğrenebiliyorsa, abartan kişinin gerçekliği kadar korkutucu bir gerçek değildir.

  edit: şabalaklı başlık niye silinmiş ki, öyle bir kelime bile yok. varsa bile öyle bir kanun yok. (bkz: yemişler seni)
  1 -1 ... mevta