bugün

“solcuları egeliler gibi çakma olmaz.”

Heheh. Doğma büyüme egeliyim ailem tamamen solcu. Sırf Türk milliyetçiliği de yapıyorlar diye çakma demen çok komik. Aslında katılabilirim de çünkü ben solcular hakkında çok ağır şeyler düşünüyorum. Mahir Çayan gibi.
Solcuları egeliler gibi çakma olmaz.
(bkz: mahir çayan)
(bkz: sinan kukul)
(bkz: bülent uluer) gibi devrimciler karadenizlidir. (bkz: deniz gezmiş)te aslen rizelidir.
Türkiyede karadenizli denildiği zaman ilk trabzonlu rizeli anlaşılıyor, halbuki karadenizde envayi çeşit memleket var.
Trabzon rizelileri sevdiğim söylenemez, genel olarak bukalemun bir insanı var. Fakat kimliğinde yazan şehre göre ayrılmaz insanlar, kafa yapısına ve kendini yetiştirip yetiştirememesine göre ayrılır. Atatürkü suikastle öldürmeye çalışanlar sekülerizmle özdeşleştirilen izmirliyken deniz gezmiş yobazlıkla özdeşleştirilen iki şehir olan erzurum ve rizeden, aleyna tilki trabzon ve konyadan.
Herkesin kendini bir b.k sanması ve başkalarını kendi gibi olmadığı için aşağılaması...
Erdogandan yaka silkenlerin imam hatip mezunu ağır trabzon şivesiyle konuşan imamsona yanlaması ama karadenizliler hakkında b.k atması.
Başka tarafa bakıyorum.
iyi olanları iyi, kötü olanları kötü. benim yengem de samsunlu. yobaz falan da değil ama dayım evlenirken açılmasını istemiş ve açılmış.
genel olarak parti tutmazlar, bildiğin takım tutarlar.
Genel olarak görmezden geliyorum.
fıkralardaki gibiler.
Ego, cahil cesareti ve menfaatçilik bira fazla. Hwmşehricilik, bölgecilik, torpil, adam kayırma biraz fazla. Onun dışında dıger yöre insanı neyse aynısı.
ne kadar karadenizli varsa pidesine sıçayım. bitti.
iç anadolulardan zeki ve kültürlu olduklarına yüzde yüz eminim.
(bkz: karadenizli olmayan yazarlar kapatılsın)

budur.
Zerre sikimizde değil.
#anne tarafım karadenizli baba tarafım egeli. anne tarafım mükemmel. baba tarafım görgüsüz ve bencil insanlardan oluşuyor. genelleme yapmak çok saçma. lazlar o kadar bağlıdırki birbirlerine herkese ibret olmaları gerekiyor.#

90'larda Natasha'larla pişpirik oynayan kimdi? Eskiden Karadenizliler'i delikanlı sanırdım; ama paraya tapma, karı kız kapma, silah taşıma, ülkenin yönetiminin içinden geçme, torpil yapıp adam seçme... ve sair dahası hep onlarda. Genelleme yapmak gibi olmasın; ama üzülerek söylüyorum, Karadenizliler ne yazık ki böyleler.
Düzgün olanları olduğu gibi saçma sapan tipler de mevcut. Hatta spesifik konuşacak olursak 53-61 tayfa dışındakileri gayet normal insanlar bence, ki biraz konuştuğunuzda pek çoğunun da bahsettiğim tayfadan şikayetçi olduklarını görebilirsiniz.
Anne tarafım karadenizli baba tarafım egeli. Anne tarafım mükemmel. Baba tarafım görgüsüz ve bencil insanlardan oluşuyor. Genelleme yapmak çok saçma. Lazlar o kadar bağlıdırki birbirlerine Herkese ibret olmaları gerekiyor.
Şimdi karadeniz kocaman yer bunun batısı var ortası var doğusu var. Kıyasa önce burdan başlayalım.

Doğuya gittikçe sığlık yükseliyor. Mikromilliyetçilik ve megalomanlık artıyor. Bunu Ben demiyorum bunu "bize her yer trabzon" diyen trabzonlular diyor mesela. Rize hakeza, trabzonlular ile anlaşamayan bir halka sahip. Bir de ilçeleri var bunların. "of" diye bir yer var. Biz hiçbir yere bağlı değiliz direkt allah' a bağlıyız derler. Daha ileri boyuta götüreyim, kendinden olanı bile sevmezler. Trafikte sikko bir sebepten çıkan kavgada karşı tarafın aracı patlasın diye deposuna kasıtlı ateş edeni bilirim mesela.

iyisi var mıdır? Elbet vardır ama temkinli yaklaşıyorum hepsine ...
görsel
Bir Karadenizli olarak hiç umurumda olmayan yorumlar yapmışsınız.
Alayınız samimiyetsizsiniz amk! Şu başlık sözlük yazarlarının doğululara bakışı diye açılsa hihi ben gittim tıam mı oralar bi kere çokzel tırşik çokzel çok otantik hihi filan dersiniz bitane dalyarak da çıkar yov bıne foşk foşik başlıklar filan der.

Hofff!
Genel olarak insanlarını şivelerini ne sevmem ben. Tabi Hepsi kötüdür ne diyemem..
Bakmıyorum. *
Boş milliyetçilikleri var doğayı da fazla sevmezler.
Tanıdığım en ilginç Karadenizli bir firmada çalışırken yanımızda şoför olan bir çocuktu. Tipi konuşması lehçesi vurgusu ve memleketi kütüğü ile tam bir laz orjinal trabzonlu olan bu oğlan fenerbahçe için adam öldürecek düzeyde fanatik fenerbahçeliydi.. Dolayısıyla insan kategorize etmemeyi bana öğreten insan oldu.