Advertisement

 1. 1.
  (bkz: entry gireyim derken kitap yazmak) *
  7 -1 ... pilotmont
 2. 2.
  aralarinda marx, tolstoy, jesus christ ve hz. muhammed stilini benimseyenler de cikar; tugla gibi entry (kitap) yazar, herkes alir (oylar), kimse okumaz.
  8 -4 ... de sade ft baudelaire
 3. 3.
  (bkz: sozlugun celebrity agalari)*
  5 -1 ... nickimicinotuzharfgerekiyormus
 4. 4.
  uludağ yazarları hakkında yazar*ın haklı düşüncelerini içerir. bizi anlatır.
  3 ... meydanbenim
 5. 5.
  bu ne şiddet bu celal başlık seçip okumak gerekir.
  içindekiler
  1) öyleler ki hepsi daha önce ekşi de yazmış bunların
  2) 6 saatte yazar olursun,
  3) 1 dakikada silik olursun !
  4) mutlaka birileri tarafından yaftalanırsın,
  5) oylama kültürleri yoktur,
  6) espiritüel zekası vardır,
  7) bilgi olmadan fikir sahibi olabilir,
  8) anket,
  9) karşıt görüşe tahammülü yoktur,
  10) yönetime karşı tutumu, tutumsuzdur.
  11) nick altı entrysi en önemli değerdir,
  12) diyalog uzmanıdır.
  13) karmaya aşırı önem verirler.
  14) kızıla dönsün küre-i alem !
  15) roni,
  16) morukçuğum,
  17) siyaset, fikriyat
  18) futbol,
  19) hatun tayfası,
  20) yavşayan tayfası,
  21) radyo insanları,
  22) yazar takipçileri, şakşakçılar,
  23) bir kerede benim için kopsun kıyamet !
  24) şimdi hepiniz birden gelin lan !
  25 -2 ... sinemam1986
 6. 6.
  uludağ sözlükte yazarlar hakkında ciddi gözlemlerin son derece düzgün ve yerinde bir üslup ile dile getirilmesi durumudur. yazıyı okurken aralarda bir yerlerde kendimi de görmüşümdür.

  #5059083 ilgili yazıyı baştan sona okuyup da "benden bahsedilmemiş" diyen yazarın olup olmadığını merak etmekteyimdir. yarım saat ayırmaya da değer bir metin söz konusudur hani... he gerçi okuduk okumasına da ne düzelecek şahsım ve sözlük adına? ümidimi nereye koyduğumu hatırlayamıyorum.
  2 ... poisonx
 7. 7.
  uludağ sözlük yazarlığı, kolay ele geçirilebilen sanal ve değersiz bir statüdür. birkaç saatini ayıran herkes burada yazar olabilir.

  uludağ sözlük yazarlığı, kişilerin zihinlerinin bir aynaya yansımasıdır, sizin de bunu görmenizdir. başka bir şey değildir. 250 gr beyni olan herkes bu cümledeki anlamı kavrayabilecek ve nereden kaynaklandığını anlayacaktır.

  bin türlü insan olduğu gibi, bin türlü yazar vardır. dedik ya, zihinlerin yansıması diye. yapabileceğimiz bir şey yok. tek yapabileceğin kendi zihnini tüm berraklığıyla yansıtmak ve onu net görebilen birileri olduğunu umut etmek.

  yazarın notu: açılan başlıkları tanımlayın, foruma çeviriyorsunuz burayı. evet yukarıdakiler size sesleniyorum.
  6 -1 ... wolf
 8. 8.
  edebi analiz ve arguman dersinden ogrendiklerimi bu uzun yazida uygulamayi uygun gordum. yazar surekli olarak onlardan bahsetmis, onlar kim? bu bir. iste hep eksilerler, yaftalarlar, troll yaparlar, kim yapiyor? madem herkese sesleniyorsun, yazinda sen diye hitap etsen daha iyi olurdu, burada iddia ettiklerini * * * ben de dahil olmak uzere herkes yapiyor. bu geri kafali, dinci, pkk'li vs. bu insan etiketleme olayi insan dogasinda var, antik caglarda yasayan insanlardan yasam tarzimizdan baska bir farkimiz yok. demek istedigim, sen ya da siz ile baslayarak alayiniz ibinasiniz falan desen daha samimi ve etkileyici olurdu, he belki o zaman da 50bin kusurluk entryi silerlerdi diye dusundun ve odadan daha yeni disari cikmis serefsiz birisi hakkinda konusur gibi yazmissin. ya da ozunde boyle bir sey var, acik konusamiyorsun, insanlara hayir diyemiyorsun, "alter ego"nu tam olarak yansitmak istedigin bir sozluk ortamina bile etki yapmis bu. belki de aile bireylerinden siddet gordugun icin boyle oldun, belki de seni kucukken hortumla dovdukleri icin boyle aykiri bir adam oldun. belki de aykiri olan bizleriz, belki de benim, kim bilir?

  yazini sonun kadar oku(ma)dim. ama oku(ma)mus gibi oldum.

  diger sozluk yazarligindan daha guzel olan bir yazarliktir.
  5 -1 ... aynadaki adam
 9. 9.
  ben dahil bir sürü sikko yazarı barındıran oluşum. gerçek yazarlar bir elin parmağının tırnaklarını geçmez. oylama vasat, entryler boktan, sözlük desen çoğu kelimeler bile girilmemiş. değişik bir yer ve yazarları barındırır. istediğiniz kadar kötüleyin bu gidişle bu zihniyetle bi bok olmaz. bana laf edenler olacaksa çükümde değil. dedim ya bende sikko bir yazarım. ama onu sorgulama, sktr et.
  3 -3 ... kolibalili
 10. 10.
  ekonomide bir kural vardır bir mal ne kadar az bulunursa yahut ona erişme sansi ne kadar zorsa onun kıymeti ve değeri daha yüsek olur. ama buna ulaşmak ne kadar kolaysa değeri az olur yahut olmaz.

  işte bu kurala riayet ederek denilebilir ki ne yazık ki uludağ sözlük yazarlığı ucuzdur hatta bedavadir. işte bu yuzden dolayidir ki nasıl olsa amına koyayım yine yazar olurum diyerek uludağ sözlüğü kenef olarak kullanmaktadir.

  bence yazarların burda pek sucu öyle zannedildiği kadar büyük değildir. suçun büyük çoğunluğu yönetim kademesindedir. çünkü ne yazık ki rating olsun da ne olursa olsun diyen mantalite iktidardadir. işte bu yuzden dolayi kimsenin yönetim erkine saygı duyduguna ve kaale aldiğina inanmıyorum. nasıl olsa bu kekler beni tekrar alir diyen kişi -farklı mahlada olsa bile- yönetim erkine nasıl saygı duyabilir yahu? daha tutarlılık nedir bilinmeyen sark-i kurnazlık ile köybakkalı zihiniyeti ile iş gören var olan yanlışlarını tekerür eden bir zihniyetten ne beklenir?

  ad soyad hadisesi cıkardilar mesela. aslında taa en baştan yapılması gereken hadiseydi. sikindirik foruma bile girerken isim ister. jeton sonra düştü yaptılar ama gelen tepkilerden cekinip geri çark ettiler. bir cok kişi isimlerini vereceklerine matrak geçti yahut yazmadi. niye acaba? hadi onu geçtim, adama sormazlar mı yahu o halde bunu niye yaptin diye? sorarlar? hani nerde tutarlilik hani nerde güven verici olusum? hani nerde beyin takımı? arkadas devlet yönetir gibi yöneteceksin sözlüğü devlet kavramını muz cumhuriyeti olarak aliguyamayacaksin ama ingiltere gibi düsüneceksin öyle algilayacaksin. becerirsin yahut beceremezsin amna en azindan denemiş olursun EH BU DA BiRŞEYDiR EN AZINDAN.

  aslında bu konular hakkında çok seyler yazabilirim ve daha önce de yazdım. sıkıldım aynı şeyleri tekrara yazmaktan ve temcit pilavına su katmaktan. ve artık yazmaya gerek duymuyorum. zaten doktor ne yerse yesin demiş. thomas more'un bir sözü ile bitiyorum entryimi;

  geçmişte insanlar koyunları yerdi şimdi ise koyunlar insanları yemekte.

  ek olarak: yazı anlayan için yazmadim dikkat ederseniz. neden diye sormayin saksıyı çalıstırın biraz bakalım.
  22 ... mulayim