bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    benim gözümde koca bir sıfırdır.

bu oran bir kaç hafta öncesine kadar nazarımda biraz daha yüksekti lakin, son bir kaç gündür format kuralları gerekçe gösterilerek yaşadığım "silik entry" yağmuru sonrası üstte de bahsettiğim gibi artık 0' dır.

kimse kusura bakmasın, bu sözlükte format kuralları bazı yetkili ve moderatörler tarafından keyfi olarak kullanılıp, girilen entry bu kural dışı olmasa da silinebiliyor.

bu da ister istemez beni moderasyonun tarafsızlık konusundaki hassasiyetini sorgulamama sebebiyet veriyor.

bir kaç gündür dikkatimi çeken bir detayı paylaşmak istiyorum sizlerle. silik entry sayım. normal şartlarda, format dışı olduğu için silinen entry sayımdan çok çok fazla mesela.

buna rağmen aynı jargonu, tarzı kullanan yazarların entry' lerine ise dokunulmuyor. "bütün yazarların entry'lerini mi kontrol ettin" demeyin.

bir başlık altında diyalog kurduğum, aynı tarzda şahsıma cevap niteliğinde yazılıp ama, silinmeyen entry' lerden bahsediyorum.

bu durum benim canımı sıkarken üstte de dediğim gibi uludağ sözlük moderasyonu nun tarafsızlık hassasiyetini sorgulatıyor.

yönetimin umrunda olacağını sanmıyorum tabi ki. lakin, burayı bir arkadaş ortamı gibi görüp, eğlenceli vakit geçirmek isteyen elinden geldiğince sözlük formatına uyum sağlayan bizlerin canını sıkıyor.

her neyse sadede geleceğim. az önce sözlüğe giriş yaptım, sayfa açılır açılmaz refleks olarak gözüm ilk silik ibaresine gitti vee gözüm aydın nur topu gibi bir siliğim daha olmuş.

"polemik/tartışma çıkaracak entry" sebebi ile. uludağ sözlük yazarlar arasında yaşanacak tartışmalara, polemiklere karşı duyarlı olduğu için bu entry' nin silinmesini doğal karşıladım.

uludağ sözlük yönetiminin tarafsızlık hassasiyeti

benim asıl merak ettiğim bana nick altımda ve dahi açtığım başlıklarda edilen hakaretlerin, polemik tartışma çıkaracak nitelikteki entry' lere müdahale edilmemesi.

bdvye rahatsızlığımı belirttiğim halde. eğer benim üstte ki silinen entry'm tartışma/polemik çıkaracak nitelikte ise altta adreslerini vereceğim entry' ler değil mi?

(#27338012) bu en masumu. güldüm sonra bastım eksiyi.

(#28124911) polemik çıkması mümkün değil arkadaşlar, çünkü ben bu küfrü hak ettim.

(#28232658) ne polemiği ya.

(#28260070) adam ecevit' çi ona her şey serbest.

(#30852108) vatikan' dan torpilli yazarımız.

(#32013083) adam haklı, o yüzden tartışmaya gerek görmedim , bu sebeple ne polemik ne de tartışma yaşandı aramızda.

(#32195524) evet 5 cm, tartışmaya gerek yok.

(#34757637) bokum ben ya, ne tartışması , ne polemiği.

(#34765135) küfür hakaret, ulu'da olmaz dostum.

(#34813409) ooo en sevdiğim. bunu tartışmayalım isterseniz.

(#35462464) "çomar" mı. ne tartışması yaa. yok öyle bir şey.

(#35516449) adam haklı valla. o yüzde tartışmahahaha.

(#35896112) offff.

(#37887769) adam haklı. tartışma yok, tartışma yok.

(#37983989) "çatır çutur" diyo la adam ne polemiği.

(#38055810) hade canım.

(#38056162) buna her şey serbest zaten.

(#38125712) eğleniyoruz biz yaa. ne polemiği?

(#38233641) gerçekten kestirdiğim için polemiğe gerek görmedim dostlar.

şimdi en az bir bu kadar da donuza aldığım yazarların hakaret/polemik/tartışma çıkaracak entry' leri var iken , şikayet etmeme rağmen silinmeyen siz hangi kuraldan, tarafsızlıktan bahsediyorsunuz birader?

bu mu sizin tarafsızlık anlayışınız? "bizden olanı destek, olmayana köstek" bazı yetkililerin bu yaptığı. başka bir izah tarzı yok arkadaşlar. ve bu gerçekten sinir bozucu.
    24 -12 ... frktmz krds frktmz
  2. 2.
    emin olmak istediğimdir.

bakın, yeni bir şaklaban türemiş kobra nejdet kullanıcı adı ile. sadece yazar olmak için gereken entry'leri girip ardından yazar olur olmaz şahsıma aklınca ayar vermeye başlamış.

oto yıkamacıya araba emanet etmek şimdi ne diyeceksiniz bu duruma arkadaşlar. hani nerede lan , "polemik/tartışma sebebi falan?
    11 -1 ... frktmz krds frktmz
  3. 3.
    Ulan daha dün bu pasta cilacı bana "sözlük ağlağı" demiyor muydu?

O değil de otuz sekiz tAne örnek vermişsin ama benim bir tane entrym yok. O konuda ben sana çok kırgınım.

Seçim zamanı silinen hesapları canlandırıp iktidar partisine kiralayan sözlük yönetiminden tarafsızlık beklemek olsa olsa saflık olur.
    4 -5 ... serdarsl06
  4. 4.
    Kılıçdaroglu ile adalet yürüyüşüne çıkması gereken mağdur eleman serzenisi.
    Hak hukuk adalet diye bağır bakarsın reiz sesini duyar.
    Sen onu bunu bırak o yukaridaki hesaplar ne oldu? Neler yaptin da silindi acaba?
    şimdi bazi arkadaşlar diyor ki, bu yine o son uçurulanlardan iyi.
    Eski hesaplari beterdi.
    o yuzden de Silindiler zaten.

neyse yine de bu kadar çok ağlama, olur boyle seyler.
    4 -9 ... kilise sarapcisi
  5. 5.
    aklı kıt biri tiye almış bu durumu sorgulamamızı.

ağlama melis bkz.ı vererek. ne biliyor acaba, bu şekilde alaycı bir tavırla şikayetimizi küçümsemesi?

karanlık odalar da neler konuşuluyor insan merak ediyor tabi, gerçi silmiş ya da silinmiş imalı entry' si ya neyse.

son gülen iyi güler birader.
    uludağ sözlük yönetiminin tarafsızlık hassasiyeti
    1 ... frktmz krds frktmz
kapat