1. .
    başlık aslında "uludağ sözlük teki futbol tartışmalarının kalitesiz olması" olacaktı ama karakter sınırlamasına takıldı, bu seferlik böyle olsun efenim.

çok az bir gözlemle tespit edilebilecek gerçektir.

bir sözlükteli futbol tartışmalarından ne beklerim ben bir okur/yazar olarak?

maç sonraları güzel analizler, futbolcular hakkında adam gibi eleştiriler, geçmişteki maçlar hakkında hüzünlendiren/neşe veren yazılar, başkalarını incitmeden takım/futbolcu/başkan vs. ne varsa eleştiri.

ben açıkçası bunu beklerim.

ama uludağsözlük'e bakıyorum.

bunların hiçbiri yok, varsa da aşırı az ve yakalamak çok zor.

bu başlığı açtığım andaki sol frame'e bakalım mesela.

fenerbahçe ve ikinci sınıf forvet oyuncuları
    fenerbahçe ile özdeşleşmiş futbolcunun olmaması
    besiktas in gruplarda sifir cekmesi

bunlar yalnızca 1 dakika içinde görülebilenler. maç günleri neler görüyorum ben...

şimdi bir okur/yazar sözlüğe gelip hoş vakit geçirmek isterse; bu başlıklar onu üzmez mi?
    biz yazarlar başlıkları yine yazarlar için mi açıyoruz yoksa okurlar için mi?

bir fenerbahçeli gelir "sırf" birilerini kışkırtmak için george hagi başlığına "futbolcu falan değildi lan bu." yazar.

bir galatasaraylı/beşiktaşlı gelir "sırf" birilerini kışkırtmak için alex de souza başlığına gelir "malex" yazar.

bazen ikisi birden beşiktaş'ın 8-0'lık maçına her seferinde gönderme yapar.

sanki ilkokuldayız da "semih arda'yı döver olummm nabeeeer" gibi saçmalıklara girişiyoruz.

hem kendimizin zevk aldığı hem de başkalarına zevk veren* entryler yazsak olmaz mı?

mesela galatasaray'ın ankaragücü mağlubiyeti sonrasında "balon patladı" yerine adam gibi neden böyle bir şeyin olduğunu anlatmaya çalışsak?
    veya fenerbahçe'nin gaziantepspor mağlubiyeti sonrasında julio cezar'ın ta.aklarını yalamak yerine daum'un neden bu kadar korkak olduğunu yazsak?

mesela ben ekşisözlük'e maç sonraları girdiğimde her türlü lezzetli yazılar okuyorum, ama uludağ sözlük'teki tüm futbol entryleri şuursuzca, yazarın kendisinin bile inanmadığı şeyler. sidik yarışından başka bir şey değil. ben sıkıldım ve eminim benimle aynı fikirde olanlar bolluktadır.

uzun lafın kısası; uludağ sözlük'teki futbol tartışmalarından nefret ediyorum. bilinçli ve adamakıllı entryler okuyamıyorum ve bunun uludağsözlük'e fazlasıyla zarar verdiğini düşünüyorum.

uludağsözlük'te daha güzel futbol tartışmaları yapmak için kampanya düzenlenebilir, aktiviteler yapılabilir. ben de her zaman arkasında olurum.
    2 -3 ... cataplexy
  2. .
    katılmadığım önermedir, yazara benim, der meister, pulemjot kalashnikova gibi yazarların yorumlarını okumasını tavsiye ederim. kimse kusura bakmasın ama futbol konusunda mütevazi olamayacağım.
    ... forevergreencrocodiles
  3. .
    (bkz: deveye sormuşlar boynun niye eğri)
    1 -1 ... guzunamca
  4. .
    "türkiye'de nerde düzgün ki uludağ sözlük'te eksik olsun" diyebileceğimiz saptama.
    ... raudo
  5. .
    fake adamların ve basite indirgenmiş entrylerin ayıklanması ile düzelebilecek durum.
    ince ve mizahi dokunuşlar olmalı ama zırt pırt her mevzuya bariz bir şekilde polemik yaratacak başlık açıp entry girmek engellenmeli. başka yolu yok.
    oynanacak bir derbi var ve keyif alınacak 90 dakika. fener yenerse sevinirim yenilirse dünyanın sonu değil, akabinde 24 hafta daha olacak arkadaş. kimseye de fener yenildi diye hakaret etmem. adam gibi tebrik eder analizimi yaparım. ama adam olana, olmayana da hakkını vermesini de biliriz.
    galatasaray kadıköy'de elbet bir maçı alacak, ama bu sene ama seneye ya da daha sonraki yıllarda, ne yapıcaz yani! aklı başında futbol konuşulsun döktüreyim paşam!*
    ... gece lampulu