1. .
    ucuz ve kolaydır.

uludağ sözlükte yazar olan hemen her bünyenin yapmaya çalıştığı kahramanlıktır.

ortalık klavyeli don kişotlardan geçilmez. bilgisayar başında asanlar kesenler, ana avrat sövenler, vatanı hayali düşmanların elinden kurtaranlar. bütün fakiri fukarayı, garibi gurebayı bir anda ihya edenler, hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda bahşedenler.

türkiye'nin, yıllardır kemikleşip kalmış sorunlarını bir anda çorabı söker gibi çözüverenler.

siz neymişsiniz be mübarekler!

meğer biz yıllarca sizin o yüksek dehalarınızdan bihaber yaşamışız.

bu aymazlığımı telafi etmek istiyorum. kendilerine bir önerim var; aktif siyasete atılsınlar. böyle sözlük köşelerinde sürünerek yüksek dehalarına yazık oluyor. memleket ve bu gariban vatandaşlar bu büyük şanstan mahrum kalıyor.

ölümü görün lan! telef olmayın buralarda. hangi partiye sempati duyuyorsan git onun saflarına katıl aktif siyaset yap. burada sanal kahramanlıkla olmuyor bu işler.

bi de cidden merak ediyorum; yazar olmak demek sadece siyaset yazmak demek midir? burası siyaset meydanı mıdır? hakkında yazmayı becerebildiğiniz tek mevzu bu mudur yani?

bir yazarın gündelik yaşantıya dair söyleyecek, yazacak başka bir şeyi yok mudur?

siyasetin tamamen dışında yazan sayılı bir kaç yazar var şu sözlükte.. adam, senin benim önemsemediğim sıradan bir olayı öyle güzel bir kurguyla anlatmış ki insan hayran kalıyor. ama ne yazık ki bu tür yazıları ne okuyan var ne de oylayan var.

yok mu yazacak başka bir şey heybenizde?

şurada hariçten gazeller okuyup duruyorsunuz.
    4 -3 ... notre dame
  2. .
    türk siyasetinin bir benzeridir. muhalefet sonuna kadar muhalefet olup ülkede iyi giden hiçbirşeyin olmadığını inanırken, iktidar yanlıları da ülkede kötü giden hiçbirşeyin olmadığına inanır.

gençlik buysa ve haliyle gelecek buysa boku yedik.

peki yiğidin hakkını yiğide verenler yok mudur? vardır ama kaale alınmazlar. iyi olanın hakkını verecek olsalar muhalefetçilerden ama burda da böyle oldu karamsarlığındaki msgyi alırlar. tam tersi için... iktidar yanlılar zaten hep pollyanna...
    1 ... saggosteripsolturnikeatanadam
  3. .
    sürü psikolojisiyle, o konuyu tartışmaya neden olan eylemdir.

kuyuya taş atıp kaçmak gibidir.
    ... tshabalala