1. 1.
  uludag sozluk de kufur edılmemesını ısteyenlerın destek verecegı kampanyadır. baslamıstır. bu kampanyanın altına kufurlu entry gırerek* zeka pırıltısı gosterecek degerlı yaratıklar sımdıden tebrık edılesıdır.
  8 -7 ... mathman
 2. 2.
  (bkz: kufurlu entry e hayir/@fatal)

  (bkz: yasasin kufur etmek)
  2 -1 ... fatal
 3. 3.
  sözlük kadar kaygan ortamda vıcık vıcık ilişkiler ışığında , gerçekleşmemesi büyük oranda gerçekleşebilecek kampanyadır.
  3 ... laedri
 4. 4.
  dibine kadar desteklediğim kampanya a.ına koyim. stiv telefon etti "ben de koyayım" dedi.

  3 kişi olduk. barajı aştık, küfür kaldırılacak.
  3 -3 ... deep
 5. 5.
  ben de destekliyorum haber sözlük dururken burayı kirletmeyelim. *
  2 ... isildur
 6. 6.
  zaten yasaktır sözde. gammaz aparatında entry küfür ya da hakaret içerdiğinde o ifadeyi tıklayıp şikayet edince modların eline geçiyor bu. lakin kaçı sallar kaçı sallamaz. sürekli küfür eden kişiler silinirmi silinmez. kimi bulur anlamaz. sevdaa uzak değil kii sevda baş ucumuzdaa sevda pek yakında sinemalarda..*
  3 ... doksanüç
 7. 7.
  en ciddi gerekçesi alttaki yazı olan kampanya:

  insan, çoğu zaman varlığını, nereden gelip nereye gittiğini sorgulamama hatasına düşen aciz bir varlıktır. mutlak aciz olmayansa yaratıcı, yani allah'dır.

  bugünkü bilimin henüz açıklayamadığı bir çok alt evrene sahip insan evreninin psikolojisini etkileyen bir çok faktör vardır. bunlardan bazıları, aile, okul, medyadır. kısaca çevredir. yani toplumdur. eğer insan, yani birey yozlaşırsa toplum da yozlaşır. toplum yozlaşmışsa birey zaten yozlaşmış demektir. o halde yozlaşmamış bir toplumun varlığının yolu yozlaşmamış bireylerden geçer.

  yozlaşmak çok anlamlı bir kavramdır. bir çok açıdan ele alınabilir. ancak tüm yozlaşmaların temeli imanın, ahlaki değerlerin yozlaşmasıdır. bir zamanlar pantolon bile giyilemeyen bu ülkede, şimdi çıplaklar kampı kurmanın hukuki yolları aranmaktadır. nevizadedeki gay barlar, başka yerdeki lezbiyen clublar ahlaki yozlaşmanın önemli göstergelerindendir.

  erkek ve kadından farklı cinsel tercihlerin, cinsel kimliklerin savunulması yanlıştır. yanlıştır çünkü insanı yozlaştırır. kalbi köreltir. aynen domuz etinin kıskandırmama içgüdüsü kazandırarak kalbi körelttiği gibi.

  insanevladı sinirlenen bir yaratıktır. bu sinirin çeşitli nedenleri vardır. ancak sinirlendiği zaman değil küfür etmek bağırmak bile insana çoğu zaman yakışmaz. hz. muhammed in hayatı en güzel örnektir bu konuda. sinirlenen insanın küfür etmesi, hatta insanın ötesinde, eşyalara, ona buna, kitaba, ağaca, takunyaya her şeye, hatta kendine bile küfür etmesi ahlaki yozlaşmaya neden olur. kuralsızlığa neden olur. küfrü savunmak, bir anlamda paul feyerabendin yönteme hayır anlayışının kardeşi olan bir yaklaşımdır. kuralsızlık bir kuraldır. ancak bu kural akıldışıdır. bilimde akıldışılıkların bilime yon verdiği gerçeği bilinir. nitekim thomas kuhn the structure of scientific revolutions adlı eserinde paradigm shift kavramıyla bunu güzel bir şekilde açıklamıştır. ancak, toplumda aklakın normları akıldışılıktan geçebilse de, yani zaman zaman akıl dışı olgulardan yola çıkarak mantıksal yapısı sağlam temellendirilmiş süreçlere gidilebilirse de, bu sürecin yolu bilimsel yöntemin yolundan çok daha incedir, hassastır.

  işte bu yüzden dir ki ota boka küfür etmek, toplum yapısını bozmaktadır. dolayısıyla kişinin kendisini de bozmaktadır. ya da bozulmuş kişiler küfür etmektedir.

  çare, dönüp aynaya bakabilmekte, iki gram -sözde- ayar verdiğini sanan zihniyetin, sözde ayarını vermek için harcadığı enerjiyi daha faydalı işerle ilgili üretim yaparak, dünyaya kuran-ı kerimin normlarına, yani allah'ın normlarına göre iyi işler için harcamaktadır.

  küfüre hayırdır. küfür edip de, küfürü savunup da dönüp yukarıdaki yazıyı 2 kere değil, yalnızca 1 kere daha okuduktan sonra yüzünde bir gram kızarma olan zihniyete bu sozlukte şiddetle ihtiyac vardır.

  anlaşılmıştır.

  bitti.

  edit: bu yazıyı kendimi temize çekmek için değil, küfürü sorgulamk için yazdım. bu yazıyı yazmam küfür etmediğimi göstermez. evet haber sozluk de küfür ediyorum. burada değil. ancak yazdıgım yazıdaki gerçeklerden önce kendim utandığım için haber sözlükteki tüm küfürlü entrylerimi siliyorum.
  3 -2 ... mathman
 8. 8.
  gerçek hayatı bahane edip, karalanmaması gereken kampanyadır. hayattaki ilişkilerden dem vurup, yazılara da bu "vıcık"lığı karıştırmak bahane olmamalıdır. burası kişisel bir site olmadığı gibi tribün de değildir. aynı zaman kavramı içinde aynı zamanı geçiren(ya da kaybeden) bir varlıksak, ve bu zamanın belli dilimlerinde aynı şeyleri okuyarak kafa yoruyorsak, yazma işini diğerlerini gözardı ederek yapmak mantıksızdır.

  küfürün de tatlı olabileceği anlar vardır. ama bu hem küfürü iyi kullanmaktan hem de bunun sorumluluğunu almaktan geçer. eğer küfürün iyi kullanılmadığı hakkında yaygın bir fikir oluşmuşsa sözlükte, buna dikkat edilmelidir. bu dikkat yazarı hem okurların gözünde değersizleşmekten korur, hem de belki de asıl olan yazılmak istenen düşünceyi. sözlüğün genel kalitesi için olan etkilerine ise, artık bu yazıya basit kaçacağı için değinmiyorum bile.

  yapılmak istenen mizahsa eğer, tarihte bunu küfürle yapan çok az kişi vardır. bu kişilerden iyi olanları küfürün kullanımını kontrol altına almışlardır. bu tavrın aksine, bizim sözlükte, yazarlar küfrün kontrolü altına girmiş görünmektedirler. yapılmak istenen dramsa eğer, küfrün hiç yeri yoktur. yapılmak istenen hiçbirşeyse eğer, işte o zaman küfrün yeri olabilir. ama bunun yeri de zaten sözlük değildir. insan akıllı canlıdır, dayanamıyorsa "notepad" açıp oraya da küfür yazabilir.

  yukarıdakilerden öte küfrün iyi kullanılması hadisesi, yazarın kendini sözlükte nasıl görmek istediği ile doğrudan ilgilidir. sözlükte meşhur olmanın yolu her zaman "namık kemal" olmaktan geçmemektedir. küfürsüz yada doğru kullanılan küfürle anlatılamayacak bir kelime, konu yada düşünce yoktur. yazarların, dili olabildiğince iyi kullanmak ve bunu yaparken örnek olmak gibi bir misyonları olmalıdır. küfür de dilin bir parçasıysa, aynı misyon küfürlü bir giri yazarken de ortaya çıkmaktadır. bu da zaten yukarıdaki paragrafların özetini vermektedir.
  1 ... ondansonra
 9. 9.
  bu başlığı açan bu entryi de yazdı(#1753317)

  tıklamaya üşenenler için alıntılayalım.

  --spoiler--

  hos ben de kufur edıyorum ama burada degıl pek.

  (bkz: haber sozluk)
  --spoiler--

  ske sürülecek akıl lazım oluyor bazen. ulan küfüre karşıysan adam ol hiç etme. fırıldak olma. adam ol.
  3 -2 ... deep
 10. 10.
  an itibariyle çok az destek gören kampanyadır. en çok düşülen yanlışın "küfür ediyorsun o zaman küfürün yasaklanmasını savunamazsın" oldugu kampanya. pekala bir alkolik, içki içmenin haram olduğunu savunabilir.
  (#1754663)
  -1 ... mathman