1. 1.
  bitmesinin istenmediği rüzgar.*
  1 -1 ... kekistanlihobbit
 2. 2.
  çok fazla esmesi durumunda sözlüğü yerle bir edecek kavram. zira hayatta politika da vardır. dersiniz ki "sevmiyoruz politikayı" o zaman eyvallah deriz. ama girilen politik entryleri ve açılan başlıkları geyik konusu yapmak durumun vehametidir.
  ... sen bana bu diyemezsin
 3. 3.
  80 sonrasi dogan bunyelerin sozlukte fazla olmasından kaynaklanan meltem ruzgarı.
  ... rockonbaby
 4. 4.
  80 sonrasının apolitik olması gibi bir genellemenin yanlış olduğunu belirtir rüzgar. aksine, 80 sonrası o kadar politiktir ki politikayı çözüm üretilmeyecek platformlara taşımaz.
  3 -1 ... bl
 5. 5.
  olmayan, esmeyen rüzgardır. hatta çoğu zaman, politik rüzgar çok şiddetli olmuştur ve gereğinden fazla esmiştir.

  bu arada, apolitizasyonu iyi bir şey, huzur sağlayan bir kavram olarak belleyenlere de selam olsundur. allah akıl fikir versindir.
  3 ... insomniac
 6. 6.
  provakasyonla karıştırılan olaydır. siyaseti kavga halinde olma durumuyla özdeşleştirdiğimiz için sözlükte bir başlığın sohbet sayfasına dönüşmemesi ve yazarların birbirlerini politik görüşlerinden ötürü suçlamaması sonucu ortaya çıkan durumdur, apolitiklik falan değildir, mecliste yumruk yumruğa yasa tasarısı görüşen(!) milletvekillerinin varlığı sözlükte aklı başında ve tamamen zıt görüşlerin benzer şekilde savunulmasını gerektirmez, birbirimizin samimiyetine inanıyorsak bu böyle olmalıdır yoksa laik geçinip din düşmanlığı yapanlar ya da müslüman geçinip cumhuriyet düşmanı olanlar şeklinde kimseye fayda sağlamayacak hedefi net olarak göstermeyip insanları zan altında bırakacak ve ortamı gerecek başlık olmaması uludag sözlüğün ayıbı değil başarısıdır, umarım devam eder. zira sertleşme başlarsa meclisten aşağı kalınmaz, kimsenin korkusu olmasın. şahsen ekşi sözlükte daha önce görmüş olduğum tayyip erdoğan'ın mal varlığı başlığının altına istanbul 4,643,432 mal, ankara 1,242,342 mal şeklinde kendisine oy verenlere mal deme özgürlüğü tanınan bir politiklik(!) hakim olursa öyle sözlük batsındır.
  2 -1 ... kisinin degeri aradigi seydir
 7. 7.
  pek elleşilmemesi, pek hatırlatılmaması gereken rüzgar.
  ... kekistanlihobbit
 8. 8.
  efendim bu ruzgar boyle esmeye devam ederse hepimiz nezle oluruz. cunku ne yazik ki insan politik bir hayvanattir. eger belli bir konuda dusuncesi yoksa diger mahluktlardan bir farkimiz kalmayabilr ama bunun da ayari iyi yapilmalidir.cunku hep siyaset hep politika dusunen birey bir bakmis kendisinin resmi gazete gibi oldugunu gorur.velhasil kelam kıvami iyi ayarlamak ve birseylerin tanimini iyi bilmek lazimdir.
  ... mulayim
 9. 9.
  (bkz: apolitizmi iyi bir şey sanmak)
  -3 ... mavi44
 10. 10.
  keşke hep böyle olsadır. keşke 'ideolojime insan kazandırcam' tribinden çıkmış, sahip olduklarını paylaşmaya gelmiş insanlar yazsadır.
  2 ... random stranger