1. .
  gerek yönetici gerekse yazar kitlesinin çoğu tarafından benimsenmiş ve uygulanmakta olan kampanyadır
  1 ... delikanlımühendis
 2. .
  umarım bu kampanya başarıya ulaşır.gerçek anlamda sözlük olmak için güzel türkçe'mize de gerçek anlamda özen göstermemiz gerekir.eğer bunu başarırsak,o zaman birer yazar oluruz.
  1 ... frozen hopes
 3. .
  en karakter mi tr karakter mi kullanacagını sapıtarak her ikisini de bir arada kullanma sorunsalı yaşadıgım ve bu kampanyayla düzelmesini istedigim aktivite
  1 ... liberty
 4. .
  tdk ile ortaklaşa sürdürülen bir kampanya olup, tdk sözlüğümüze günde 28 kelime hediye ediyordur sponsorluk anlaşması gereği. karşılık olarak da imla hatası yapan 2 yazarımızı tdkya eğitime gönderiyoruz sözlükçe. hatta bazen yetinmeyip devamlı imla hatası yapanları iem e teslim ediyoruz.
  4 ... devedikeni
 5. .
  (bkz: birlikte hep daha iyiye)
  ... karpuzkabugu
 6. .
  "yazım yanlışları, anlatım bozuklukları tarafımdan itinayla düzeltilir."diyerek katıldığım eylemdir.
  1 ... kiraze
 7. .
  gözleri yaşartan bir hadisedir.
  -1 ... arabaciarabayatasget
 8. .
  her duyarlı yazarın destekleyeceği fakat ingilizce başlıkların yoğunluğuna bakarak akıllarda soru işareti bırakan vukuattır.
  1 ... crazyever
 9. .
  ulu sözlüğümüzün gurur duyulacak misyonu. tabii bu başlığın türkçe karakterlerle yazıl(a)mayışının konuyla ilgisi yok. de'leri, ki'leri, mi'leri doğru kullanıyoruz, türkçe tamam.
  ... yolcu
 10. .
  komik bir başlık.türkçe karakterlerin olmadığı bir başlık sisteminde iş biraz daha eğlenceye dönüşüyor. (bkz: uludag sozluk turkceyle el ele) uludağ, sözlük, türkçe...
  2 ... diaspora