1. 1.
  kurban bayramında herkes kurban kesebilsin diye sözlüğümüzün başlatmasını umut ettiğim harekettir. danaya yedinci, altıncı vs. bulmak açısından işleri kolaylaştıracaktır.
  1 -1 ... vasifsiz isci
 2. 2.
  bu sene kurban bayramı yılbaşına denk geldiği için danaya yedinci arayanlardan ziyade okeye dördüncü arayanları duyacağız gibime geliyor. alakalı olaraktan;

  (bkz: kurban kesmeyip yılbaşı kutlayan müslüman)
  3 -1 ... arjen robben
 3. 3.
  bende hissedar olmak istiyorum, manevi zirve olacak desteklenesi girişimdir.
  -1 ... cnnturk
 4. 4.
  bu kadar kişiyiz.. bir koyun bizi kesmez.. fiL keseLim en iyisi.. hem dişLeride para ediyor.. dişLerini satıp sözLüğü daha da güzeLLeştiririz..
  1 -2 ... tucimania
 5. 5.
  ortak bir hesap açılıp yazarların o hesaba para yatırmasıyla olabilecek durumdur. toplanan parayla kaç tane olursa kesilir. deriler türk hava kurumuna bağışlanır. artan parayla gariban çocuklar sevindirilir.
  2 ... markasiz
 6. 6.
  kurbanı kesicek bir de apron ayarladık mı uludag sozlugun ismini cumle aleme duyurcagımız olaydır.**
  1 ... kapaparantez
 7. 7.
  yaklaşan kurban bayramında 8.217 yazarın birleşerek bir danaya girmesi sonucu * gerçekleşecek kampanyadır. fakat kişi başına bir avuç et düşeceği hesap edilirse en iyisi bir balinaya girmenin daha kazançlı olduğu ortadadır.
  1 ... fiammetta
 8. 5.
  (bkz: sözlükçe hayırlı bir işe imza atmak)
  ... heredot1923
 9. 6.
  Bütün sözlük birleşip apatosaurusa girse ancak keser. Sözlük kalabalık olunca hayvan da büyük olmak zorundadır doğal olarak.
  ... serdarsl06