1. 1.
    türkiye cumhuriyeti tarihinin en sıkıntılı günlerinden birini yaşarken milletçe birlik olmalıyız. hepimizin fikirleri var. muhalefet ettiğimiz şeyler, yapılan hatalar, yanlış politikalar var. fakat gelinen noktada birliğimizi zedeleyici söylemlerde bulunmak sadece hata olur. bayrağımızın, milletimizin ve türk devletinin yanındayız. aramızda bazı ılık g*tlülerin olması çok doğal. bu tipler abd ırak'a girdiğinde halay çeken ıraklıların minvalindedirler.
    17 -59 ... kuna
  2. 2.
    O gemi batiyo götuyle deliği kapatmaya calisiyorlar.
    20 -7 ... zukod
  3. 3.
    Kimsenin adına dayanarak, bir kitleye, güce sığınarak türkiye cumhuriyeti devletinin arkasında değilim. Ben olarak yanındayım. Yok olursa? bende yok olurum. var olursa? ben de var olurum. Uludağ sözlüğe mi muhtaç haldeyim yurduma sahip çıkmak için?
    Açıklama; maksadım sözlüğü ve ahalisini aşağılamak değil. Yanlış anlaşılmak istemiyorum. Popülist, sloganvari cümleleri sevmiyorum.
    14 -3 ... huzursuz adam
  4. 4.
    geçelim arkasına geçmesine de tam pozisyon alıcaz internet gidiyor, o ne olacak.
    8 ... sonumuzneolacak
  5. 5.
    tabiki devletimizin arkasındayız.
    devlet demek biz demektir.
    devletimiz de bizim arkamızda, ama bazı zamanlar niyeti başka oluyor.
    8 ... thanatos gorse kiskanir
  6. 6.
    Ben değilim.

Ben yıllardır abd nin piyonluğunu yapanların karşısındayım. Allah vere bir iç savaş çıksa önce suriye den değil akplilerden başlarım temizlemeye..
    10 -7 ... muhittin dayi
  7. 7.
    Bakın kapı açıldı. mülteci ayağına avrupaya siktirip gidin. Niz devletimizin yanındayız. ihtiyaç varsa koşa koşa giderim. Yaş 42.
    6 -10 ... haseki34
  8. 8.
    Ben akpnin arkasında değilim. Yaşadıklarımız akpnin politikası sonucudur.
    3 -3 ... kedi memduh
  9. 9.
    Dıs politikada Yapmayın etmeyin yanlış yoldasınız diye uyaran muhalefeti teröristlikle suçla şimdide ayni gemideyiz goygoyu yap.
    Yaptığınız hataları yine bu ülkeye yurekten bağlı aklıselim insanlar temizleyecek.
    Her şartta tabiki devletimizin arkasinda duracağız.
    4 -2 ... atlant isten gelenadam
  10. 10.
    Doğru tespittir.

Hükümetin Suriye politikası baştan beri yanlıştı ve hala yanlış. Dünyada zalim kıtlığı varmış, mevcut bir kaç zalimin hakkından gelmek de bir tek bizim üstümüze vazife imiş gibi bir zalim Esed tutturdular, gidiyorlar.

Türk halkı cumhuriyet tarihi boyunca çıkarımızın ne olduğu, ne için bunca fedakarlık yaptığımız konusunda doğru düzgün bir gerekçe gösterilmeyen bir savaşa itilmedi. Kore savaşında bile çıkarımızın ne olduğu daha anlaşılırdı.

Bunun hesabını ilk seçimde sormak her gerçek vatanseverin boynuna borçtur.

Ancak sebebi her ne olursa olsun Türk askerine saldırılması kabul edilemez. Bunu yapan ister Esed köpeği, ister moskof köpeği olsun bedelini kat be kat ödetmek de bizi bu işlere sokan hükümetin boynuna borçtur. Şu saatten sonra bu yöndeki her çabalarını destekliyoruz. Bunu da beceremezlerse yine eleştireceğiz ve hesap soracağız.
    3 -4 ... rumeli71