bugün

görüntü siliniyor, ne yazılmışsa ne resim paylaşılmışsa hepsi sonsuza kadar saklanıyor.
entry ler silinmez diye okudum bir yorumda ama basbayağı siliniyor.
benim şikayet ettiğim yazar ve uludağ sözlük ün kalite ayarını çok düşüren yazar hiç ceza almıyor ama ben sık sık 20 şer gün ceza alıyorum, benden yana bir derdinizmi var , isterseniz kurtarayım sizi benden o kadar sıkntılı biriysem.
Başlık aramak için veya açmak için fark etmez, Arama butonu çalışmıyor; Bana özel midir bu yahu?
Not: pc'den giriyorum sözlüğe. Yazma alanına yazılabilse de, yazdığını aratmak mümkün değil.
soru; beğenmeme tuşum aktif değil galiba.
olunmuyor. şimdi üyeliğini sil ve git burdan.
Ekşiye üye olunca uludaki üyeliğin otomatik olarak siliniyor. Sistem böyle. Ya o ya ben diyor ekşi.
ekşi sözlükte yazar olmanın Uludağ sözlük için bir sakıncası oluyor mu. yani hem Uludağ sözlükte hem ekşi sözlükte yazar olunuyor mu. acil bilgi verirseniz iyi olur.
11. nesil yazar ne demek ?
Soru: bir başlık altında daha önce yazdığımız, veya başka bir yazarın entrylerini nasıl görebiliriz.

Bir yolu vardı ama unuttum babasının hayrına biri yazsın.
Soru: Çaylaklar yazar yapılırken nelere dikkat edilir?
Cevap : Entrysini okuyan modaratöre "ulan hahahaha o.ç ya" dedirtmelidir.
Girdiğim entry Facebook 'ta görünür mü?
Uzun zamandır galeriden resim yükleyemiyorum, sorun ne olabilir?
bir derdim var butuno bi türlü açılmıyor. söz varilen çaylaklık tarihini beş aydır geriye bırakıyorum. bu arada çaylaklık sürem ne zaman bitecek. ve bir derdim var butunum ne zaman açılacak.
açıksa ekime değilse zikime kadar demek.
Şikayetlere yazdığınız açık ya da kapalı ne demektir?
Yazarlığım kabul edildi, sonra yeniden çaylak oldum. Bütün girilerimi dikkatle ve noktalama işaretlerine uygun yazıyorum. Neden hala tekrar yazar yapılmadığımı merak ediyorum?
neden trollere pirim veriyor yönetim?

acaba eksi sözlük gibi olamayacağını bildiği ve inci varkende zıttına oynayamayacağı için mi?

ne ekşi gibi sözlük işlevini görüyor, ne de inci gibi tamamen troll hakimiyetinde.
trolller gün geçtikçe güçleniyor yalnız.

sauron her an başa geçebilir.
soru sorarak başlık açabilir miyim. sık sorulan sorular kısmına baktımda (bkz: baslik acarken dikkat edilmesi gerekenler) burası boş.
soru: günde 1 tene, bilemedin 2 tene entry girenlerin karması çoğalırken, günde 100 enteriya yakın yazı yazan naci'nin garması neden sürekli geriliya?
Teşşekürler yararlı bir bilgi. Bende yeni başladım çok işime yaradı emeğinize sağlık.
akp zall'a ne kadar para akıtıyor?
*neden klavye?
soru : hangi sözlükte yazarsın?

cevap : uludağ sözlük.

kaçınılmaz son : öyle bir sözlük mü var, hiç duymadım.
soru: açtığım bir başlığı beğenmedim/istemedim/vazgeçtim vs. nasıl silebilirim?

cevap: yazarların başlık silmesi söz konusu değildir. başlıklar 2 şekilde silinebilir.

1 - başlığa ait herhangi bir entry kalmadığında sistem tarafından. bu durumda başlığın yeniden açılma ihtimali her zaman vardır.

2 - başlık kurallara uygun olmadığında moderatörler tarafından. eğer başlığın kurallara uygun olmadığını düşünüyorsanız (bkz: bir derdim var) sayfasını kullanabilirsiniz.
soru: karma nedir?

cevap:

karma sözlükte pek çok parametreye bağlı, size özel hesaplanan bir sayıdır.

karma aralıkları, belirli sıfatlarla isimlendirilmiştir (power ranger, nihilist, kojiro hyuga ...)

aldığınız oyların yanında size oy veren kişi sayısı, girdiğiniz entry sayısı, oylanan entry sayınız da önemlidir.

sözlükte ki toplam yazar sayısı, toplam entry sayısı, toplam oylama sayısı gibi sözlük genelindeki bu sayılarda karmanız hesaplanırken kullanılır. yani sözlüğü çok aktif olduğu bir dönemde sizin pasif kalmanız karmanızın zararına olabilir.

karma katlanarak hesaplanır şöyle ki bazı değerler ile oluşturulan bir sayı eğer yeterince yüksek ise karmaya yeni katma değer eklenerek bu kişi desteklenir. fakat yeterince yüksek değil ise bu katma değer eklenmez, ani düşüşlerin ve yükselişlerin sebebi budur.
Entry girişi ile ilgili detaylı bilgi olursa daha iyi olur kanısındayım.
soru: entry'me nasıl görsel eklerim?

cevap: http://galeri.uludagsozluk.com adresinde görsel eklenmek istenen başlığa girilip, görsel yüklenir. ( img:#görselno ) şeklinde görselin altında hazır olan kodu entry'nize ekleyebilirsiniz.
soru: entry'lerime yapılan yorumları nasıl yönetirim?

cevap: ayarlarım sayfanızda seçenek sekmesinde "entry'lerime yorum yapılsın" seçeneği ile kimlerin yorum yapabileceğini seçebilirsiniz. isterseniz entry'ye özel olarak, entry sayfasına gidip "yoruma kapat" seçeneği ile sadece o entry'i yoruma kapatabilirsiniz.
Ulu puan ve karma nasıl artar?
Bence en çok sorulan soru; neden çaylak oldumdur.
soru: entry'm oylanmış, kim oyladı göremez miyim?

cevap:

eğer eksi oylanmış ise göremezsiniz ve size anlık bildirim gelmez.

artı oylama ise açık ve kapalı olarak 2 şekildedir.

oylama yapan yazar açık oylama yapmış ise yazarın adını görebilirsiniz, size anlık bildirim gönderilir ve bildirimler listenize kayıt edilir.

kapalı oylama yapmış ise, anonim bir şekilde artı oylamıştır, size "bir yazar entry'nizi beğendi" şeklinde anlık bildirim gelir fakat bu oylama bildirimler listenize kayıt edilmez.
normalde yıllık ancak on ikinci nesil gelmedi. yakında yalnızca yazar olunan tarih yazacak, nesil yalan olacaktır.

kaynak:zall
soru: abızıttın mı?
cevap: zzzzt tokai!
soru: uslu bir yazar olursak şirinleri görecek miyiz.
cevap: gargamel sikecek hepinizi.
soru: işte budur üstat nasıl yapılır
cevap: yeni tasarımdaysanız entry numarasına basın. budur işte diyin sonra evet diyin. eski tasarımda buton çıkıyor ona basarak eklerbilirsiniz.
soru: uludağ sözlük te kızlar teklif ediyormuş doğru mu ?
cevap: Ya salak salak sorular... Kim o nerde o ? Ne kadar salak sorular soruyosun ya. tabi ki de hayır.
Soru: meme, bacak, döt capsi paylaşan sözlük kızları veriyor mu?
Cevap: Hayır sayın yazar, biz istedik vermediler.
soru: art arda belli bir konu hakkında entry gireceğim, sorun olur mu?
cevap: sorun değil fakat ayarlar sayfanızdan "tematik mod" seçeneğini aktif hale getirmeniz gereklidir. aksi halde kötü niyetli olduğunuz düşünülebilir.
soru: sadece istediğim kişilerden mesaj alabilir miyim?
cevap: evet, ayarlarım sayfanızdan seçenek sekmesine gelerek özel mesaj alımını değiştirebilirsiniz. sadece takip ettiğiniz arkadaşlarınızdan mesaj almak için "sadece arkadaşlarım mesaj atabilsin" seçeneğini seçmelisiniz.
soru: sözlüğe facebook hesabımla girebilir miyim/üye olabilir miyim?
cevap: evet. üye olurken facebook ile üye ol butonunu kullanabilir, eğer üye iseniz ayarlarım sayfanızda facebook sekmesini kullanabilirsiniz.
soru: profil ve kapak fotoğrafımı nasıl değiştiririm?
cevap: ayarlarım sayfanızdan resmim sekmesine girerek değiştirebilirsiniz.
yeni üye oldum mantıklı güzel şeyler yazıyorum. Yalnız, yazar olmak için fazla entry girmek çaylaklık süresini uzatabilir demişsiniz. Kardeşim adı üstünde yazar bu. Yazacak yazmalı yani hadi okur desen eyvallah anlarım. Tuhaf bir kural olmuş bu.
moderatörler ermeni mi ? ermenilerle ilgili ne yazsam siliniyor . sikerim böyle aşkın ızdırabını !
kullanıcı adımı değiştirmek istiyorum. yöneticileriniz yardımcı olabilir mi sevgili sözlük?
soru: bir yazar bana özel mesajla hakaret etti. ne yapabilirim?
cevap: 1. öncelik bu yazarı engelleyin. "özel mesajlarım" sayfasında > "arkadaş listem" butonundan ulaşacağınız "engelli listeniz"e eklerseniz o kişinin gönderdiği mesajlar size ulaşmaz.
2. mesajın yanındaki x butonu ile mesajı moderatörlere şikayet ediniz.

soru: çok saygıdeğer bir yazardan "seviyeli bir muhabbete ne dersin" tarzında mesajlar alıyorum. ne yapabilirim?
cevap: yazarı engelleyin ve x butonu mesajı moderatörlere şikayet ediniz. (bunu yapan yazarın alacağı ceza çok daha fazladır)
Neden burası bu kadar abazan dolu?
Soru: bu kadar troll'e neden dur demiyorsunuz?
Cevap: zira, onlarsız bir hiç ulu.
soru: bu kadar troll'e neden dur demiyorsunuz ?
cevap: -
Hayat ne garip .