1. 1.
  başlık altına entry ile ayar verilemez. vermeye teşebbüs edilemez. ayar özelde verilir ve kişiye verilir sözlüğe değil.
  5 -1 ... liberty
 2. 2.
  sözlükte küçük harferle soluk yazılmış yazı

  "feci şekilde bir ek$i sözlük klonudur. yukarıda yazanların hepsi yalan olmakla beraber sadece uludağ sözlük yazarlarını bağlamaktadır. sitede yazanlar birinci dereceden el emeği göz nuru olup yürütülmesi durumunda iş bu kişi uludağ a tatile ıssız bir kulubeye davet edilecek 'ben içerdeyim gel canım' denilip uludağ gazozuna ilaç konmak suretiyle etsisiz hale getirilecek ve sonra ibreti alem için bilimum dağ hayvanatına yem yapılacaktır. ayrıca soğuk içilmesi tavsiye olunur ve bundan doğabilecek bir boğaz tahribatı durumunda bana ne denilir."
  2 ... delikanlımühendis
 3. 3.
  ronaldinho gaucho de assis moreira yerine ısrarla ronaldinho'ya entry giren kişilerin uymadıgı kurallar bütünü. Hani ronaldinho başlıgının ilk entry'si ronaldinho gaucho de assis moreira olmasa neyse...
  2 ... alibet
 4. 4.
  (bkz: bu vadide kurallar bellidir)
  3 -1 ... tiriviri hanim
 5. 5.
  kurallar gittikce sert olmus. nerdeyse butun entryler silincek. itusozluk icin dediklerimi artik uludagsozluk icinde diyeceğim. buyuk bir hata. insallah boyle devam etmez yoksa itusozluk ten farkimiz olmayacak.
  2 ... hexagram
 6. 6.
  Normal sertlikte fakat uygulayanların keyfine kalmış şekilde uygulanan kurallar bütünüdür.

  Bazı yazarların yazılarının silinmesi için hata aranmasına karşın çoğu yazarın kurallara uzaktan yakında uymamasına rağmen yazıları durabiliyor.
  2 ... baybars
 7. 7.
  atamız ekşi sözlük'ten apardığımız video için, kurallar için bir bakalım:
  https://video.uludagsozluk.com/v/dikkat-et-3472/

  =
  2 -2 ... azorka
 8. 8.
  (bkz: sözlük formatı)
  4 ... mey
 9. 9.
  oylamak serbesttir. veriniz, verdiriniz.
  3 -1 ... dom dom bullet
 10. 10.
  ünlü olma yolunda geçerli olanları şöyle olanlardır:
  -bi kAÇ marjinal başlık aç..öyle uçlarda şeyler söyle ki , ahlak kural haysiyet namına hiç bi şey taşımayan bi adam izlenimi ver..burada hala değerleri olan adamlar olduğu için , seni düzeltme yoluna gidicekler tabii..naparsın , adam olmak böyle bişi işte..kurumuş boku bile çıkartmaya uğraşıyorlar aslında..nafile bi uğraş..oysa dök bi güzel çamaşır suyu kaynar su da üstüne o bok zaten çıkar oradan..*
  neyse, şimdi başlık açtın değil mi..tabii senin kadar seviyesiz ve bayağı olmayan ayrıca kimileri gerçekten yazar olan atalarını okuyarak büyüdün..hep kendini , nickinin altına giriler dolarken hayal ettin..ama sana kötü bi haberim var: o girilerden bazıları sana , kişiliğine giriyo..diyeceksin ki , lan ne alaka beni burda kim tanıyacak ki..sanal burası herkes bi ekranın arkasında nasılsa..ama sırf seni tanımıyolar diye mazur görmez burdakiler..aptal değil çoğu çünkü..derler ki , lan herifin ne boktan ne dandik bi hayatı var ki , kimliğinin gizlendiği ilk anda her ortamı sıçarak eğleneceğini düşünüyor..acırlar bile sana söyliyeyim..bi kere alışmşlık var senin gibilerine..acımadan mütevelli bi tolerans var..
  neticeye geliyim..entrylerin adına girilmiş , dine bulaşırsan 200-250 tane olur..başlarda hoşgeldin diyen iyi niyetli adamları çıkar 180 küsürü de sana ayar verir nitelikte olur..eğer orgazma ulaşabilirsen bu 200le uçurulmadan , bi boşalırsın..senin adına bi de helva yeriz..lan bak bak bu da vardı hehe diye de yad ederiz..
  yok diyorsan ki , yetmez , yetmiyor boşalma sorunlarım var hemencecik 300 entry olsun istiyorum o zaman üzgünüm..buna çare yok..zira dine , bacısına , anasına küfreden insan demeye bin hacet olan varlıklar bizi o kadar da ilgilendirmiyor..o yüzden erken boşalma sorunu yaşar ,ama gene silinirsin..
  hayatımı nasıl renklendireyim , bana çare bul lan allahsız dediğini duyar gibi oluyorum..gerçi buralara kadar okumayıp :( ye basmış olman da tam senin profiline uygun..ben gene de nacizane söyliyeyim..bu sözlükte , film tematiği yapan ,çevirmen olan , mühendis esprileri yapan , gerçekten kitapları basılan , animeler, takip eden , gittiği yerleri kimileri gibi hava atma amaçlı değil , siz de gidin tam öğrenci yeri vs. gibi paylaşan , kitapları yazarları politikacılar tartışan , doktor olup hastalık belirtileri yazan , avukat olup hukuğu bi nebze olsun benim gibi hukuk bilgisi olmayan adamlara anlatan bi guruh var..içine sıçma bu ortamın , adam ol bunları oku..
  2 -1 ... hefeweizen