1. 1.
    sözlükte olmasını istediğim, sözlüğe farklı bir soluk getirebileceğini düşündüğüm hede. daha önce (#3983034) ile sonra okuycam meselesini moderasyona iletmiştim, hayli vakit sonra yapılmıştı. bugün epey de kullanan vardır sanırım.

ilk sayfadan kastım şudur:

moderasyon veya bu iş için gönüllülerden seçilecek bir ekip, istatistiklerden bir günün sonunda en çok hareket olan başlıkları çıkarsınlar. tıpkı bir gazetenin ilk sayfasını düzenler gibi manşet, sürmanşet, sol sütun vb dizgiyi başlıkla ilgili seçecekleri resimlerle sunsunlar. bu ilk sayfa, yazarlar sözlüğe o günki ilk girişlerinde ekrana gelsin. ilk sayfalar arşivlensin.

neşet ustanın vefatı, alex'in kadro dışı kalması vb. olaylar daha sonraları net bir şekilde arşivden aranabilir, farklı bir ambiyans olur falan. fikir bu haliyle hamdır, geliştirilebilir, başımıza iş açma puşt da denilebilir. ama yine de demeyin öyle lan.
    1 ... nevai
  2. 2.
    uygulanmış olsaydı, yarın manşetten alex'in kadro dışı kalışını vermesi gereken hedeydi.
    -1 ... nevai
  3. 3.
    moderatörlerin "başımıza iş açma puşt" demeyip konuyu mantıklı bularak zall'a ileteceklerini bir derdim var zavazingosundan ilettikleri müstakbel uludağ sözlük zımbırtısı.
    1 ... nevai
  4. 4.
    henüz bir haber alınamayan pırocedir. pır deyince aklıma da pırasa geldi iyi mi. havalar soğudu malum. görüşmediniz mi aga patronla?
    ... nevai
  5. 5.
    patronun muhtemelen "şu puştu alın başımdan" diyerek başından savdığı icattır efendim. 4 ay olmuş bir haber yok. lan sevgili yönetim, öncekilerle beraber benim şu yaptığım hizmete elalem "iş geliştirme danışmanı" sıfatıyla tonla para götürüyor. yabana atmayın siz fikri, acık sağını solunu kurcalayın. bak sebeplerini de açıklarım da dermanım yok aga. hadi öptüm gözlerinizden. (gözleriniz kontrol edildi, yazım hatası yok!)
    1 ... nevai
  6. 6.
    bugün kan gruplarıyla ilgili derdim var a ilettiğim pıroce esnasında orada görüp hatırladığım proce. kimse diklememiş iyi mi. moderasyon diklemediği gibi yuzırlar da oralı olmamış. la ne gereksiz bi adammışım ben.

bak iyi olur bu iş, bi deneyin. ulu sözlüğü ekşiden farklı ve orijinal kılmak, cazip hale getirmek istiyorsanız bu geliştirmeleri yapmak zorundayız. yoksa sıradanlaşır ve zamanla cazibesini yitirir.

ha yine kimse sallamayacak biliyorum. olsun gari!
    1 ... nevai
  7. 7.
    bu kadar trollün olduğu sözlükte bulvar gazetesi kıvamında olacak ilk sayfadır. ancak yine de düşünce güzel. umarız moderasyon dikkate alır.
    1 ... w for whatever
  8. 8.
    gayet hoş özgün ve güzel tasarımlı olan sayfadır.

eskisini o kadar eleştirdik şimdi hakkını vermek gerek çok hoş olmuş.
    ... master of mahmuts