1. 1.
    görevim gereği şahit olduğum bir uludağ sözlük yazarına açılan, uludağ sözlük'te yazdığı bir sebebi ile açılan hakaret davasıdır. dava dosyalarından birinde abdullah ergin'in de bu davanın açılmasına "olur" verdiği görülmektedir. belgede "ismail alpen" yani zall'ın suçlu olduğu belirtilmektedir.

toplamında 300 sayfa olan bir dosyadan 4 sayfa var burada:
    uludağ sözlük e cumhurbaşkanına hakaret ten dava

cumhurbaşkanına hakaret gibi davalarda adalet bakanının izni gerekir. sadullah ergin de bu izni vermiş. 1. görüntüde o görünmekte.
    9 -2 ... prof
  2. 2.
    ulan dilekçe konusu "izin talebi" yazan bir dava dilekçesi de gördüm ya daha da gam yemem arkadaş.

edit. (bkz: adam ciddi beyler)
    7 -2 ... abot
  3. 3.
    2 ... prof
  4. 4.
    (bkz: http://www.uludagsözlük.com)
    8 -1 ... vikingr
  5. 5.
    ifade hürriyeti ile ağzına geleni söylemek arasındaki farkı bilmeyenler için yapılmış bir ince ayar. eleştiri var hakaret yok. hakaret özgürlük kapsamı dışındadır.
    2 -3 ... asitbazdengesi
  6. 6.
    iddianameye (dilekçe ) de yazılanlara bakılırsa durumun kötüye gideceğini gösteren dava. *
    (bkz: zerre kadar umrumda değil)

(bkz: beter olsun)

siz dert etmeyin kendilerini kurtarırlar. : (bkz: hesabımdaki 150 bin tl yerinde mi diye baktım)
    4 -4 ... karayeleli
  7. 7.
    AKP diktatörlüğünün son aşaması. Eleştirmeyi hakaret sayan bir anlayış yıkılmalıdır. Herkes istediği şeyleri saygı çerçevesinde söyleyebilir.
    ... gozen81
  8. 8.
    nokta atışıdır. Abdullah gül hakkında sözlükte çok daha sert ifadeler bulunmaktadır ki bunlardan birçoğunu ben de yazmışımdır. Lakin sözlük sahibi olması hasebiyle ismail Alpen'e patlamıştır. Şimdi nasıl da tırstım bak Sözlük sahibine bu kadar yumuşak birkaç sözcükten dolayı dava açılabiliyorsa kimbilir bize ne açılır! Ulan KPSS'ye de girecektim bu yıl, iş de vermezler şimdi bize AKP, dinlerarası diyalog ve bölücülük karşıtı olduğumuz için.
    10 -2 ... selim pusat
  9. 9.
    O zaman bu ülkenin yönetiminde bulunanlarda eleştiri ve özgürlük sınırlarını zaman zaman aşıyorlar. Dokunulmazlıkları nedeniyle de çoğu kez bu durumlar sineye çekiliyor ya da bir süre sonra unutuluyor. Artık napılır bu durumda bilemem. Arkadaş bir soğuk su da içebilir.
    1 ... paste
  10. 10.
    ... prof