1. 1.
    Irkçıları,kadın düşmanlarını ve homofobikleri kudurtan yazıdır.

https://gaiadergi.com/ulu...eril-zihniyetli-trolller/

Hallelujah!
    5 -17 ... stockholm sendromlu woman
    #37866539 :)
  2. 2.
    trollerin entrylerini toplayıp blog yazısı diye paylaşan siteyi ciddiye almamızı beklemiyorsun dimi?
    13 -1 ... susmayansiren
    #37866550 :)
  3. 3.
    Ulan burada yazar olup da yok şöyle bok böyle demiyorlar mı.

Beğenmiyorsan siktir git amk. sözlük dolu amk interneti.
    8 -2 ... zebaha gadar eglence
    #37866562 :)
  4. 4.
    uludağ sözlük moderasyonu komedisinin feci sonuçları nedeniyle gündeme gelmiş olabilir.
    3 -1 ... usualsuspects
    #37866565 :)
  5. 5.
    muhtemelen yazan themis portia. . Şöyle bi gözattım sonuna kadar haklı.
    6 -1 ... nadia nadia
    #37866566 :)
  6. 6.
    Themis portia vardı bir aralar. Onun tarzına benziyor.
    6 ... babyiloveyourway
    #37866581 :)
  7. 7.
    herşeyi trollük deyip geçiştirenlerin zoruna gitmiştir.

Hallelujah!
    5 -1 ... stockholm sendromlu woman
    #37866612 :)
  8. 8.
    cok uzun olmus yazi. bir de bence ayar varmekten ziyade icini dokmeye daha yakin olmus. o yuzden anlamsiz bi zaman kaybi olarak geldi bana.
    4 -2 ... famborella
    #37866617 :)
  9. 9.
    yazıyı dikkatle okudum. yazının ana fikri kesinlikle doğru fakat bu fikri destekleme biçimi son derece yanlış. yazıyı yazan arkadaş üşenmemiş ve çokça başlığı alt alta sıralamış. bu sözlükte yazan biri, bütün bu başlıkların sadece trolleme amacıyla açıldığını bilir. buradan cinsiyetçilik çıkarmak akademik konuşmak gerekirse "ekolojik hata"dır. sıralanan başlıkların bir kısmını kopyalıyorum:

eşcinseller öldürülsün
    eşcinseller öldürülmelidir
    eşcinselleri öldüreceğiz
    homoların kafasını taşla ezmek
    homo bireylerin hepsinin yok edilmesi gerekir
    eşcinsellerin idam edilmesi gerekliliği
    eşcinseller idam edilmelidir
    eşcinsellerin kökünü kurutacağım
    eşcinsellerin boynu vurulmalıdır
    eşcinselleri tokatlayarak doğru yola iletmek

evet, bu başlıkların her biri açıldı ve evet düz mantıkla bakarsak bu cinsiyetçi, homofobik, mizojinik bir yaklaşımdır. fakat aynı başlıklardaki özneleri değiştirelim.
    örneğin:
    11. nesil yazarlar öldürülsün
    11. nesil yazarların kafasını taşla ezmek
    11. nesili tokatlayarak doğru yola iletmek vesaire.

bu başlıkların açılıp açılmadığını bilmiyorum. daha doğrusu birebir olarak böyle başlık açılmamış olabilir fakat eminim buna yakın başlıklar vardır. zira sözlüğün iklimi bu. bu iklimi sorgulayalım, buna varım fakat bu iklimden başka sonuçlar çıkarmayalım. buraya kadar yazdıklarım, sözlükte cinsiyetçiliğin olmadığı anlamına gelmesin. fakat sözlüğün cinsiyetçilikten önceki sorunu ergenlik gibi duruyor. cahillikle marine edilmiş ergenlik, nefret dili yaratıyor ve bu nefret dili kadına yöneldiğinde bunun adı cinsiyetçilik oluyor, buna karşıyım. eril tahakküm sadece bu sözlükte değil her yerde var fakat uludağsözlük'ü madde madde eleştirmeye kalksam, cinsiyetçilik ilk 10'a girmez. ırkçılığa gelirsek, cinsiyetçilik için söylediklerim ırkçılık için de geçerli olsa da sözlükteki ırkçılık, cinsiyetçilikten daha gerçek, daha ete kemiğe bürümüş biçimde duruyor.
    4 -1 ... the adamin biri
    #37866707 :)
  10. 10.
    güzel reklam yapmış.

uludağ sözlüğü bilmeyenler vardır... diye başlıyor. amk bilmiyorsa ne haberdar ediyorsun? bilen biliyor zaten, bilmeyene de böyle duyuruyosun. bunu yapan kesin moderatörlerden biri.

salak yemin ederim gerizekalı bunlar.
    3 -4 ... asuregibisurat
    #37866727 :)