bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  trollerin entrylerini toplayıp blog yazısı diye paylaşan siteyi ciddiye almamızı beklemiyorsun dimi?
  13 -1 ... susmayansiren
 2. 2.
  Ulan burada yazar olup da yok şöyle bok böyle demiyorlar mı.

  Beğenmiyorsan siktir git amk. sözlük dolu amk interneti.
  8 -2 ... zebaha gadar eglence
 3. 3.
  uludağ sözlük moderasyonu komedisinin feci sonuçları nedeniyle gündeme gelmiş olabilir.
  3 -1 ... usualsuspects
 4. 4.
  muhtemelen yazan themis portia. . Şöyle bi gözattım sonuna kadar haklı.
  6 -1 ... nadia nadia
 5. 4.
  cok uzun olmus yazi. bir de bence ayar varmekten ziyade icini dokmeye daha yakin olmus. o yuzden anlamsiz bi zaman kaybi olarak geldi bana.
  4 -2 ... famborella
 6. 5.
  yazıyı dikkatle okudum. yazının ana fikri kesinlikle doğru fakat bu fikri destekleme biçimi son derece yanlış. yazıyı yazan arkadaş üşenmemiş ve çokça başlığı alt alta sıralamış. bu sözlükte yazan biri, bütün bu başlıkların sadece trolleme amacıyla açıldığını bilir. buradan cinsiyetçilik çıkarmak akademik konuşmak gerekirse "ekolojik hata"dır. sıralanan başlıkların bir kısmını kopyalıyorum:

  eşcinseller öldürülsün
  eşcinseller öldürülmelidir
  eşcinselleri öldüreceğiz
  homoların kafasını taşla ezmek
  homo bireylerin hepsinin yok edilmesi gerekir
  eşcinsellerin idam edilmesi gerekliliği
  eşcinseller idam edilmelidir
  eşcinsellerin kökünü kurutacağım
  eşcinsellerin boynu vurulmalıdır
  eşcinselleri tokatlayarak doğru yola iletmek

  evet, bu başlıkların her biri açıldı ve evet düz mantıkla bakarsak bu cinsiyetçi, homofobik, mizojinik bir yaklaşımdır. fakat aynı başlıklardaki özneleri değiştirelim.
  örneğin:
  11. nesil yazarlar öldürülsün
  11. nesil yazarların kafasını taşla ezmek
  11. nesili tokatlayarak doğru yola iletmek vesaire.

  bu başlıkların açılıp açılmadığını bilmiyorum. daha doğrusu birebir olarak böyle başlık açılmamış olabilir fakat eminim buna yakın başlıklar vardır. zira sözlüğün iklimi bu. bu iklimi sorgulayalım, buna varım fakat bu iklimden başka sonuçlar çıkarmayalım. buraya kadar yazdıklarım, sözlükte cinsiyetçiliğin olmadığı anlamına gelmesin. fakat sözlüğün cinsiyetçilikten önceki sorunu ergenlik gibi duruyor. cahillikle marine edilmiş ergenlik, nefret dili yaratıyor ve bu nefret dili kadına yöneldiğinde bunun adı cinsiyetçilik oluyor, buna karşıyım. eril tahakküm sadece bu sözlükte değil her yerde var fakat uludağsözlük'ü madde madde eleştirmeye kalksam, cinsiyetçilik ilk 10'a girmez. ırkçılığa gelirsek, cinsiyetçilik için söylediklerim ırkçılık için de geçerli olsa da sözlükteki ırkçılık, cinsiyetçilikten daha gerçek, daha ete kemiğe bürümüş biçimde duruyor.
  4 -1 ... the adamin biri
 7. 6.
  güzel reklam yapmış.

  uludağ sözlüğü bilmeyenler vardır... diye başlıyor. amk bilmiyorsa ne haberdar ediyorsun? bilen biliyor zaten, bilmeyene de böyle duyuruyosun. bunu yapan kesin moderatörlerden biri.

  salak yemin ederim gerizekalı bunlar.
  3 -4 ... asuregibisurat
 8. 7.
  Geçen gün moderasyona bu durumu "Bir Derdim Var" üzerinden iletmiştim ve "Gerekli müdahaleler yapılıyor" cevabını almıştım.

  Bu konu geçiştirilemeyecek kadar önemli bir konu.

  Yazılanlar son derece doğru ve üzücü...

  Uludağ Sözlük bu durumlara düşmek yerine, gerçek anlamda önlemleri almaya bir an önce başlamalıdır.

  Böyle olaylarla gündeme gelmeyi reklam amaçlı düşünen bir moderasyon üyesi varsa ve müdahale etmiyorsa da vicdanı ile kendisini başa baş bırakıyoruz...
  2 ... karacay cerkes
 9. 8.
  daha önce okumuştum birincisi neden ekşiciyim ben diye başlıyor cümleye ardından ciddiye alınmayan şeylerin troll olduğunun farkına varıp ama bunu gerçekmiş gibi anlatmak nasıl bir salaklık? üçüncüsü homofobik birisi değilim ama bu salaklar yüzünden queer'e savaş açacağım tıpkı gerizekalı feministler gibi. ya da hayvanlara kilo aldıran mamaları sokağa atan hayvanseverler gibi.
  -3 ... nick burkhardt
 10. 8.
  kör ettiler beni merdaliiii, körrr ettiler. (yazı uzun epey hatta pc dondu kastı o derece) neyse başlıkları koymuşlar bazı yerler sansürlü neyin biraz güldüm ağlanacak haline şu sözlüğün nasıl maskara görünüyor dışardan hele dedim. eşşek s... gerekenler heele yardırır.
  ... sicilyadabiryer