1. 1.
  işte o gün, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, denebilecek gündür. *
  5 -1 ... zeka oyunu
 2. 2.
  google adsense'den alınırsa moderatorlerin güzel bi sopayı hakettiğinin göstergesi olan kapitalist eylem.
  10 -2 ... zall
 3. 3.
  sözlüğün devamını sağlıyacaksa desteklediğim hadisedir
  5 -1 ... frgttn1
 4. 4.
  sözlüğü güçlendireceği için desteklediğim ancak aynı derecede de sözlüğü ticarileştireceği ve amator ruhunu kaybettireceği için karşı çıktığım olay.
  3 ... gilberto
 5. 5.
  hayatta her zaman ilklere imza atmış biri olarak bu konuda da ilk olmayı istediğim hadise. efendim sözlük yetkilileri de uygun görürlerse sözlükte kendi reklamımı yapmak isterim. böylece sözlük de reklam dünyasına adım atmış olur. ilgili arkadaşlara bir taslak metin hazırladım bile. fiyatta anlaşırsak, ki neden anlaşmayalım, bir iki animasyonla, ışıldakla süslesinler ve sayfanın münasip bir yerine koysunlar. efendim taslak metnim şöyledir, gerekirse üzerinde oynama yapılabilir:

  torna, tesfiye, alüminyum doğrama pvc kaplama
  Profesor Bonbon
  Her işin bir profesoru vardır
  6 ... profesor bonbon
 6. 6.
  google adsense'in yardımıyla gerçekleşen hadisedir.

  (#41863) entrysini 8 ay önce girmişim. orda da bahsettiği gibi sopayı hakettiğim eylemdir. ama o zamanlar sözlüğün hız sorunu yoktu. daha iyisine ihtiyaç duymadan, sorgulamadan "lay lay lom" yaşıyorduk hepimiz. sonra tehlikeli düşünceler sardı beyinlerimizi. bulduğumuzla yetinmez olduk. daha hızlı sözlük istedik, daha iyisini istedik sürekli. rahatsız olduk bu durumdan. işte bizi güzel kılan bu rahatsızlığımız, yerinde duramayışımız. 8 ayda çok değiştik hepimiz. geliştik sürekli.
  8 -2 ... zall
 7. 7.
  (bkz: peki google da bizi görecek mi)
  11 -2 ... devedikeni
 8. 8.
  görmek istemeyenler için bir de kapat özelliği yapılmış olan, sonunda cebimize paralar akacak, her yazara maaş bağlanacak, moderatörlere boğazda ev, zall'a ise artık sen de şato ben diyeyim kale gibim birşey alınacak, uçağımız olacak, üzerinde uludagsozluk.com yazacak, zirvelere onunla gidip geleceğiz, hatta gerçekten de zirveye gideceğiz, uludağda zirve yapacağız, filan falan gibi şeyler bekleyenlerin avuçlarını yalayacağı ama sözlüğün daha iyi bir server ile daha hızlı çalışmasını artık görebileceğimiz güzel olay. emeği geçenlere * buradan teşekkür ederim.
  9 ... devedikeni
 9. 9.
  kapatma özelliği ile pek bir efendi ve saygılı olduğunu düşündüğüm, uzun süredir bekleyip muradımıza erdiğimiz hadise.
  3 ... koko
 10. 10.
  benim tercihim magnum reklamıdır. böyle hart hurt ısırsın hatun gözümüzün önünde. deprem oluyor sanalım.
  5 ... pulp fiction