1. 1.
  (bkz: copy paste)
  2 ... irishstorm
 2. 2.
  olmayan bir sözlük imnajı için duyulan kaygının göstergesidir.
  3 -4 ... megantarum
 3. 3.
  beyhude bir çabadır. çünkü uludağ sözlük kendini konumladırış biçimiyle (bkz: bir ekşi sözlük klonu) daha baştan imajını çok sakat bir noktada kurgulamıştır. ekşi yazarlarının uludağ sözlük hakkında girdikleri entrylere şöyle bir göz atılırsa, demek istediğim çok daha iyi anlaşılır. (adamlar bize popolarıyla gülüyorlar yahu!)
  akıl vermek haddime düşmez ama bu konuda bir kaç kelam etmenin sözlüğün ortak aklı için faydalı olacağını düşünüyorum.
  kendini ekşinin klonu (bana kalırsa kopyası) olarak konumlamadan, yine ekşi'nin konseptinde ama ama üslup ve içerik olarak daha özgün bir site olabilirdi uludağ sözlük. bunu yapmanın yolu o kadar da zor değildi aslında. ekşi sözlüğün icadı olan, ekşiyle bütünleşmiş ve okunduğunda tamamen akla ekşi sözlüğü getiren başlıklar * ve kelimeler * bire bir kopyalanmamalıydı bana kalırsa. şu an uludağ sözlükte hakim olan ise tamamen ekşi sözlük jargonu. ve gözlemleyebildiğim kadarıyla bundan pek de rahatsız olan kimse yok. bu elbette bir tercihtir ama saygı görmek istiyorsanız kendinize ait bir tarzınız olmalı. tarzınızın olabilmesi için de ne söylediğiniz kadar nasıl söylediğiniz de önemli. bu yapılamadığı için dışarıdan pek fazla saygı görmüyor uludağ sözlük. çünkü kötü bir taklit izlenimi veriyor. aslı varken rağbet görmüyor.
  2 -1 ... profesor bonbon
 4. 4.
  biraz geniş fikirler ve yaratıcılıkla çözümlenecek durum.
  1 ... asabisin galiba
 5. 5.
  entry ve başlıkların başka yerlerden kopya olduğunu sanmakla ortaya cıkan durumdur. abesle iştigaldir. bunların miktarı devede tüy bile değildir.

  kendi emeği ile enrty giren yazarlar tarafından
  kınanmaktadır, bu durum. *

  ilk seri üretim araba ford tarafından yapılmıştır; ve direksiyonu vardır. ondan sonra yapılan bütün arabalarda da direksiyon vardır. birilerine benziyor diye direksiyonsuz araba yapmak düşünülebilirmi?

  uludağ sözlük, bu fikri ilk bulanların hakını yememek için klon olduğunu, kabul etmiştir; onlara olan görevini yerine getirmiştir.

  mercedeste ford tan daha güzel arabalar yapmıştır.

  sonuç: ekşiye selam; uludağ sözlüğe devam..
  2 ... pilotmont
 6. 6.
  sonuçta bu bir sözlüktür ve de yazarları tarafından içi doldurulur. yazılan her yazının seviyesi aynı zamanda sözlüğün de seviyesidir. bundan dolayı en azından gayretli arkadaşların emeklerine saygı olsun diye seviyeyi düşürmemeli sözlüğümüzün imajını zedelememeliyiz.
  ... palta
 7. 7.
  hersey zamanla düzelecektir,biz sadece seviyemizi koruyalım yeter dedigim baslıktır.eksi klonu olmaktan utansak ana sayfaya essek kadar yazmazdık bunu dedigim olay.
  1 ... karpuzkabugu
 8. 8.
  hem ekşi sozluk, hem uludag sozluk yazari olup* uludaga ayar verip ekşiyi yuceltmek
  1 -2 ... subfex
 9. 9.
  "imaj neki size bişey olmasın" *
  ... pilotmont
 10. 10.
  -baska yerden görüp aynısını buraya yazmak
  -kendini sözlüğünü unutup sürekli diğer sözlükle aşık atmak
  ... aquantass