1. ?.
  bu konu, uludağ sözlük nereye gidiyor sempozyumu'nda uzun uzadıya irdelenmiş ve orada da moderasyonun ancak böyle bi hareket sayesinde sözlüğün kötü gidişatına dur diyebileceği fikrinde uzlaşılmıştır. hiç ara ve falso vermeden olayı işleme koyan moderasyona kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum.
  5 -3 ... arjen robben
 2. ?.
  korkun özensizler
  tırsın boş bkz. cılar
  üç buçuk atın türkçe bilmeyenler
  iyilerin dostu kötülerin düşmanı
  moderasyon çalışıyor
  9 -2 ... fth
 3. ?.
  bu sözlüğü sevmemek elde değil arkadaş. neden mi? internette bir sürü sözlük var ve hiçbirinin moderasyonu yazarlarını bu kadar önemsemez. sen 2000 tane yazı yazarsın seni yazılarınla birlikte atarlar neden diye bile soramassın? ama burada biri atılır diğerleri sahip çıkar geri alınır, uyarılır falan... her yazarın üzerine titrenir, sorulan soruya cevap verilir, yapılan şikayet değerlendirilir. 1500 yazımla atıldığım sözlükleri hatırlıyorum da helal olsun size diyorum. ve göreceli yoruma açık olan kurallarınıza uymayı vaad ediyorum.

  (bkz: herşey uludagsozluk için)
  7 -1 ... palta
 4. ?.
  yazarların fikri alınsaydı dedirten açıklama. her ne kadar yazılanların birçoğuna katılıyor olsam da görüş bildirmek isteyen uuser arkdaşalarımız vardır mutlaka.
  1 -1 ... shyer
 5. ?.
  uludağ sözlük için sözlüğün kalitesinin daha da artmasına, başı boş yazılara meydan verilmemesine, ayar verip kendini bir şey zanneden yazarların artık çekinmesine, sözlük yazarlarının uyum içinde ve memnun olacağına neden olan kurallardır. sözlük formatına bu şekilde uyulacağına eminizdir.
  1 -1 ... kacak kelebek
 6. ?.
  http://sozluk.sourtimes.o...ow.asp?t=uludagsozluk/115
  2 -2 ... master
 7. ?.
  diğer sözlüklerden farklı olarak, uludağ sözlük moderasyonu insan psikolojisinin farkındadadır. takım ruhunun oluşmasında iletişimin önemini bilmektedir. kalpten desteklenmesi gerekir.
  2 -1 ... pilotmont
 8. ?.
  son derece yerinde bir karardır hatta uygulamasında gec bile kalınmıstır.yönetime hep destek tam destek.
  3 ... karpuzkabugu
 9. ?.
  zaten var olan kuralların daha da sıkı uygulanmaya başlanacağına dair bir nevi uyarıdır. Önemli olan uygulamanın adil bir şekilde uygulanabilmesidir.
  2 ... baybars
 10. ?.
  moderator'lere soyle bir sey soylemek istiyorum:bu sorunlarin,polemiklerin,caylak olunca,kovulunca surekli sitem ve cifte standart diye suclamalarin olusmamasi icin soyle bir yazi yazarsaniz,kimse size hesap soramaz.neden bunu caylak yaptin ya da neden bunu sozlukten attin gibi hesap soramaz.o soz su olmali,her sozlukte yazan yazi:

  "sevgili sozluk yazarlari;sozluk size demokrasi vaad etmiyor.caylak olmaniz ya da sozlukten atilmaniz su veya bu nedenle karara varilmistir.itiraz ya da savunma hakkiniz yoktur.burasi bizim coplugumuz,bizim borumuz oter."

  acikcasi sozluge uye olurken boyle bir uyariyla karsilasmamistim.uye olucak kisilere bu ileti gonderilmezse sorun olusur.

  ayrica sunu da yazarsaniz sozluk yazarlari itiraz da bulunamaz.o soz soyle olmali:
  "devlet demokrasiyi beceremiyor,biz hic beceremeyiz.lutfen demokrasi beklemeyin".

  kanimca sozluk eger bize demokrasi vaad ettigini soylerse,bu tur olaylar hep olacaktir.siddetle ilk tirnak icerisinde aldigim yazi mutlaka sozluk kurallarina ya da gelismeler bolumune yazilmasi gerekir.

  saygilar

  uludag sozluk yazari hexagram.

  (bkz: july4th e ozenmek)
  9 ... hexagram