1. 1.
    medyaeteğinde bahsedilen haklılık payı büyük olan tamlama.
    http://www.medyaetegi.com...brity_agalar%FDd%FDr.aspx
    2 -2 ... laedri
  2. 2.
    (bkz: sözlükteki klanlar)
    2 -2 ... laedri
  3. 3.
    sözlüklerde ki celebrity diye adlandırılan kişilere yapılmış yakıştırmadır.

böyle boktan işlere kafanızı yormayın birini yüceltecek olanda yerecek olanda biziz. ki biri ağalık yapıp sen sesini çıkarmıyorsan hatanın %90'ı sende demektir. *
    3 ... fatal
  4. 4.
    sözlüğümüzün tespitçi yazarlarından elma'nın yaptığı bir tespitin, medya eteğinde yayınlandığı başlık. biraz deformasyona uğramış ama neyse... bir kaç gün önce medya eteği ölmüştür diye bir yazı yazmıştım.
    (#1264130)

beni haksız çıkarmıştır bu konuda bu site. güncelliğini kabul ediyorum bu başlıkta.

neyse konumuza gelirsek elma'nın yaptığı tespitin arkasındayım, doğru bir tespit olduğu görüşündeyim. bu kanıda olmam hem zirveye katılmamdan hem de elma kullanıcı adlı yazarı yakından tanımamdan dolayıdır. ortaya bir laf atılmıştır, yarası olan gocunacaktır.*
    4 ... nickimicinotuzharfgerekiyormus
  5. 5.
    eLma rumuzlu yazarın gözLemLerine dayandırdığı yazı.. moderatör ve seLebriti birinci nesiL yazarLara güzeLce giydirmiş.. buraya kadar her şey normaL.. güzeL detayLar var yazıda.. ama benim anLamadığım nokta neden isim veriLmemiş.. amiyane bir tabirLe "götün oLsaydı da sözLüğü bozan o yazarLarı çatır çatır yazsaydın" diyorum.. böyLe rekLam kokan hareketLer oLmaz..
    5 -4 ... tucimania
  6. 6.
    yazar ad verip banal olmak yerine ad vermeden laf sokmus guzel begendigimiz bir yazi.
    3 -3 ... what is your problem 2
  7. 7.
    yaşını başını almış dendiği için üstüme alındığım etiket...
    her ne kadar sanal şöhretlerin karın doyurmadığı kanaatinde olsam ve insanları gözde büyütmenin matah bir şey olmadığını savunsam da, sanırım bir yerden sonra insan üstüne yapışan etiketten kurtulamıyor.
    neyseki çaylak olmak, diğer yazarlara mesaj atmak, kalitesiz yazı yazmak, kendini sevdirmeye çalışmak gibi huylarım yok. aksine genellikle gıcıklık yaparım.
    bkz yazarından kasıt bir çok cümleyi tek bir cümleye sığdırmaksa, bu yetenektir yahu...

bu arada elma sanırım foto çekerken gözünü açık tutamayan kardeşimizdi. e göz açık olmayınca görme işlemi mümkün olamıyor tabi. Olur zamanla o da olur...
    9 -3 ... karga
  8. 8.
    (bkz: ağanın eli tutulmaz)
    (bkz: hancı donat şu masayı)
    1 ... tamada
  9. 9.
    uludağ sözlügü ve ekşi sözlügü kullanıp populer olma cırpınışındaki bir zavallının açmış oldugu bir siteyi bu kadar gündeme getirip kralcılık yapmanın bir alemi yok.

yaptıgı ucuz edebiyatları sitede yayınlayarak aklı sıra hıncal uluç vari bir karakter oluşturulmaya çalışılıyor.

sözlügü oyun hamuru haline getirip çoluk çocugun eline veren bu tipler birgün o hamurun tüm ağırlıgını midesinde hissedip kusma hissiyatıyla tuvalete gidecek ve ardı sıra beyniyle birlikte tüm içindekiler gidecektir.*
    4 ... nietzsche
  10. 10.
    okudum, harika bir durum tespiti.. ancak agalar konusuna kafam takildi benim.. kim agadir kim beydir bilmem, kart olanlar agalar olarak addediliyorsa, genc nesilden de kulhan beyleri var bu sozlukte haddinden fazla.. sozlugun citasi yuksek degil, kiraathane tadini yakalamaya calisan arkadaslara da dur cuss diyen olmayinca, seyreyleyin gumburtuyu.. e buyurun halil ibrahim sofrasina!!
    3 -2 ... nevergonnabe..