bugün

ömer çimakıl'ın keşfettiği inanılmaz bir hede.

http://img299.imageshack....mg299/4132/capturevj3.jpg

bakın.

sizce bu ne ya da kim?
tahmin edin.
12345qwert olabilir bence.
muduriyet tarafından an itibariyle çözülmüş şifredir. şöyle ki:

uludağ sözlük ebced hesabına göre 1231 sayısına karşılık gelir. Kurulduğu yıl olan 2005, hicri takvimde 1426'ya denk gelmektedir. kurucu üye zall ise 1433 sayısına tekabül eder. 1231+1426+1433=4090 'dır. sözlüğün kuruluşunda kod çalışmalarının 3 günde tamamlanmasını da hesabımıza dahil edersek 3x4090= 12270 sayısınına ulaşılır. bu sayı bugünkü üye sayısıdır.

Ayrıca girişte üyelere gösterilen resimlerin altında da; bugüne, geçmişe ve geleceğe dair çok önemli şifreler olduğunu tahmin etmekteyiz.
(bkz: zall ın doğum tarihi)*
(bkz: işi gücü olmayan insan modeli)
(bkz: psikopat matematikçi)
ayrıca (bkz: en sevilen insan modeli)
(bkz: bir yazarın ideal entry başlık oranı)
(bkz: da vinci halt etmiş)
bunu çözse çözse.
(bkz: ömer çelakıl)
zall'ın girdiği entry numaraları'nın hepsinde bir şifre yatmakta olduğunu herkes biliyordur zaten..

şimdii.. sözlüğün açıldığı tarih'te dünya üzerinde bir takim olağanüstü olaylar oldu ve bunu gizli bir örgüt yaptı diye düşünülüyor. kamuoyuna çok yansımadı bu.. zall'ın bu yeraltı dünyasında ki bu örgüt'ün bir üyesi olduğunu zaten biliyoruz. inanmıyorsanız 1 dolar'ın arkasında ki piramit'te "he fucked us all, zall!!" yazdığı gerçeğini görecekseniz.

çok uzatmadan, maya takviminde, sözlüğün açıldığı gün zall adlı biri, dünyayı örümcek ağı gibi saran bir alemi kullanarak dünyanın sonunu getirecek gibi bir rivayet vardır. bu rivayet 21 aralık 2012'de sona ermektedir. tesadüfü gördünüz mü? marduk'da o gün geliyor. ohaaaaaa dediğinizi duyuyor gibiyim..

ayrıca, zall mesih soyundan gelmektedir. evet yanlış duymadınız. hatta bir röportajında, "dini upgrade etmeye geldim" demiştir.

zall=alfabeye göre 54
54/9=6.. 2009 dayız.. 2+9=11.. 11-6=5.. 5-2009'un 2'si=3.. 2009+3=2012!!!!!!! dünyanın sonu.. *
'Ayrıca girişte üyelere gösterilen resimlerin altında da; bugüne, geçmişe ve geleceğe dair çok önemli şifreler olduğunu tahmin etmekteyiz.'

geçen konuşuyoruz bizim sozluk tarikatı ile bu mevzudan konu açıldı. yakında çakılır bizim yaptığımız şifreleme dediler. güldük, eğlendik bir şeycikler olmaz dedik. ama fark ediyoruz ki yazarlar langdonculuk oynamaya başlamışlar. deşifre olduk anasını satayım.

olayı anlamayanlar için detaylı şekilde;

1- http://i36.tinypic.com/2lag9si.jpg

Resmin alt kısmında meftuni yazıyor. buradaki şifreleme sistemi da vinci aynası dediğimiz olay. bu kelime ilk başta bir nick olarak görünsede aslında fark edilmeyen sübminal bir mesaj. ayna tuttuğumuz da yazı 'inutfem' diye bir şeye dönüşüyor. inutfem daha bir anlamsız gözükse de romenca 'beş tutmak' anlamına geliyor. peki beş tutmak nedir? onun için diğer resimleri çözünüz benden bu kadar..
devlet bahçeli tarafından kırılmıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=6ViaEK5AiEA
döngüsel şifredir kırılamaz.
geçen otobüste iki liselinin çözdüğüne şahit olduğum şifre...

biri: olay hbbia olayı değil abi!
diğeri: ya?
biri: organize...
diğeri: arkasında sedat peker mi var yani?
biri: mal mısın olum? organize deyince aklına sedat peker mi geliyor?

o an bunlara dalmamak için kendimi zor tuttum:
- lan malın büyüğü, uludağ sözlük deyince senin aklına hbbia mı geliyor?

demedim. allah'ından bulsun!
Değiştirdim , yeni şifre ; $ver€al?