1. 1.
    ssg'nin oğum günü şerefine yazar deposunu fulleyen ekşi sözlük tüm klonlarda olduğu gibi uludağ'da da sektelere neden olmuştur. başlık ve entry sayısı azalmıştır an itibariyle.

şahsım adına konuşmam gerekirse 3 hesabımın da yazarlığının onlaylanmasına rağmen henüz tek entry girmedim ekşi'ye. zira eski hayranlığım yok. içinde bulunduğum sözlük ve yazarları beni fazlasıyla tatmin ediyor.

eksi sozluk yazar aliyor uludag sozluk tedirgin gibi başlıklar da bu nedenle mevcut durumu pek de iyi özetlemiyor. zira ekşi'nin klonlar üzerindeki yukarıda bahsettiğimiz etkisi kalıcı değil zannımca. bu tür seçmez geçirgen bir tavır, klonlardan (yeni palazlanan güvercinler misali) uçan yazarların yanlarına yeni yazarlar alarak geri döneceğinin habercisidir.

sonuç olarak onaylanmış 3 hesaba rağmen gitmiyorum ekşiye. sebebim ise şu; tüm sözlüklerde yazmış biri olarak en demokratik ve en hoşgörülü ortamın burada olduğuna inanıyorum.

edit : 3 ekşi hesabımı toptan 1.000 liraya sattım. boşuna mesaj atmayın!

eksisozluk yazar hesaplarinin 350 ytl ye satilmasi
    31 -5 ... eurasian
  2. 0.
    sakin, nezih bir mekan olması.
    3 -1 ... karpuzlumentos
  3. 1.
    ekşi sözlükte yazarlığınızın onaylanmamış olması.
    18 -7 ... yokus cikan hammal
  4. 2.
    kesinlikle insanların birbirine hoşgörülü ve saygılı davranmasıdır. arada çürükler çıkıyor lakin her sözlükte olan durumlar.
    3 -2 ... sahlep
  5. 1.
    daha rahat olduğundandır, ya da girdiği entrylerle dünyayı değiştirmek değil de içini dökmek isteyen yazar sayısının daha fazla olmasından kaynaklanabilir.
    2 -1 ... fehimsiz ekmek
  6. 2.
    (bkz: alışmak sevmekten daha zor geliyor)
    2 ... mianke
  7. 3.
    biri adı gibi gerçekten artık ekşimiştir. tadı kaçmıştır. diğeri ise ondan ulu olmayı başarmıştır.
    6 -3 ... gibi geliyor bana
  8. 4.
    içerisindeki yazarların ekşi sözlüğe göre daha çok türkçe duyarlısı olduğunu umut etmem gibi şeylerdir.
    1 -1 ... artuimen
  9. 5.
    ekşi sözük moderasyonunun yaptığınız en küçük bir hatada aylarca çaylak yapabiliriz veya hatanın büyüklüğüne göre ne olduğunu anlamadan uçurabiliriz gibi tehdit dolu aşağılayıcı bir yazı yayınlanıyor hem de binlerce insan buraya yazar olabildim diye seviniyor.

böyle bir aşağılamayı insanlar nasıl kabul eder nasıl güle oynaya yazar olur aklım almıyor.

yazar oldum diye sevinen arkadaşların şunları düşünmesi lazım

ben düşündüklerimi yazarken sürekli acaba uçurulacak mıyım tehtidi ile yazarsam ne kadar özgür olabilirim.

moderasyonun yeni yazarları adam yerine koymadığı bir ortamda onurumla ne kadar yazabilirim.

ayrıca yeni yazarların kafasının hemen üzerinde kılıcını sallayan ekşi sözlük moderasyonu bir de üstüne utanmadan sansüre hayır demiş yeni aldığı yazarlara açıkca çok yazma diyerek otosansürün en belirgin halini uygulamıyor mu merak ediyorum.

gerçekten belki eskiden özgür düşüncenin sesi olmuş olabilir ancak şu an özgürlükten ve özgür düşünceden çok çok uzak bir yer.

edit: imla
    3 -1 ... eurasia
  10. 6.
    ekşi sözlükteki kaypak ortam. uludağ sözlükteki sıcak ortam.
    5 -1 ... vanilia