bugün

Şüphesiz ki diğer yazar arkadaşların da görüşleri merak edilen nedendir. şimdi " yha bitmedi " falan gibi sikko açıklamalarla gelmeyin bana. görüyoruz işte, 1000'li online sayıları 200-300'e düştü. azalarak bitmekte.

kendimce gözlemledigim sebepler şunlar:

1) kendini troll zannedip de trollük kisvesi altında yavşaklık, piçlik, g.tlük yapanlara müsamaha gösterilmesi, bunların sözlüğün dinamiğini sağladığı gerekçesiyle el üstünde tutulması. lan olm, sizin her yeriniz troll olsa ne yazar. siz daha trollüğün ne olduğunu kavrayamamış düşük zekalı organizmalarsınız. açın bakın sözlük tarihine, gerçek trollüğün ne olduğunu görün. bakın bir hicbiseyebosunaiclenmeyenadam'a, cool adam'a, merhaba ben pembe tolga'ya, etuuu'ya, maldan adam'a, qurm i qurmullah'a, gecmis zaman olur ki'ye, morganize isler'e ve ismi aklıma gelmeyen nicelerine. illa trollük yapacağım diyorsanız gidin bu adamları örnek alın. bizler de keyifle okuyalım. öyle günde 100 tane tek cümlelik sikik entryler girmekle troll olunmuyor. sizin derdiniz kısa yoldan eksi karma yapmak, bu vesileyle sol frame'i s.kmek. lan herif her gün " kitap okumak gerzekliktir, tiyatroya gitmek mallıktır " diye entry giriyor, troll olduğunu zannediyor at kafası. gercek trollugun zeka, birikim ve belli bir altyapi gerektirdiginin bile farkinda degil. çünkü kafası o kadar bile çalışmıyor.
2) tek kelimelik s.kindirik cümlelerle toplumun genelinin kabullendiği değer yargılarının aleyhinde insanların çoğunun sinirlerini zıplatan desteksiz, mesnetsiz söylemlerin sırf sözlük formatına uyuyor gerekçesiyle görmezden gelinmesi.
3) düzgün yazarların çoğuna yapılan sistematik saldırıların moderasyon tarafından gözardı edilerek bu yazarların küstürülmesi.
4) yazar kabulunda herhangi bir kriter olmaması, nefes alsın yeter mantığı ile hareket edilmesi, 2 gün önce siktir edilen yazarın ertesi gün tekrar yazarlığa kabul edilmesi.
5) ülkenin temel taşlarına dair bir takım kriterlerin sürekli trollük adı altında yıpratılması, bunlara ses çıkarılmaması, 3-5 tip tarafından ota boka kemo, laik bilmemne sıfatlarının takılarak modern toplumların kabullendiği değer yargılarının sürekli aşağılanması. bu ülkenin aydınlarına, sanatçılarına anlamsız ve bomboş söylemlerle saldırılması, cehaletin kutsallaştrılarak övgüler dizilmesi ve tüm bu olanlara kimsenin dur dememesi.
6) ırk, dil, din nefretinin körüklenerek sürekli sınıf ayrımcılığına müsamaha gösterilmesi.
7) kadının aşağılanmasına ses çıkarılmaması, bunu özellikle yapan itlerin " fikir özgürlüğü yeha " söylemi ile korunması. ensestvari başlıklara izin verilmesi.
8) algı operasyonları ile olmamış olayları olmuş gibi göstererek dezenformasyon yapan zevzeklerin korunması.
9) yazarların gözünde moderasyonun çalışmaması, ya da yeterli olmaması.
10) sözlüğün artık sözlük olmaktan çıkıp, insanların götünü başını attığı yer olması.
11) sikko kavgalara, polemiklere göz yumulması. insanların birbirlerine hakaret etmelerine ortam sağlanması. bu tür olaylarda direkt müdahale edilmemesi. sözlüğün sözlükten çok dedikodu yuvasına dönmesine izin verilmesi. bu tartismalarda hakaret ile eleştiri arasındaki ince çizginin bir türlü korunamaması.
12) ekşi sözlük'ün yazar alımını kolaylaştırması.
13) sözlükte yazardan çok bot olması.

yazdıkça çıkıyor işte, benim söyleyeceklerim şimdilik bunlar. içim sıkıldı a.ına koyim yazarken. daha onlarca sebep yazabilirim.
belki şu anki izledikleri politika ile günü kurtardıklarını sanıyorlar ama uzun vadede çöküş kaçınılmaz. hani insanlar yıllardır " uludağ sözlük bitti " diyorlar ya, bu sefer şakası yok, gerçekten sona doğru gidiyor.
neyse, "bunu neden yazıyorsun, zaten çoğunu biliyoruz" diyebilirsiniz.
ileride sözlük bir gün tamamen bittiğinde zall sebeplerini topluca okusun da "ben ne bok yedim" diye kafasını vursun diye yazıyorum.
Takma kanka bu gözler incinin çöküşünü gördü...
isonun yazarlara kar payı ateşlememesi.
Trend bitti bro sadece ekşi ayakta kalacak ismail bunu gördü ve sözlüğü okuttu.
Facebook nasıl yavaşladı ve bitiyor sözlüklerde öyle olacak.
seviyesiz trol piçler yüzündendir. yaklaşık 13 senedir burdayım ara ara yazarım ama insanın içinden hiç yazmak gelmiyor artık, ilgi manyağı trol piçler sayesinde. moderasyon desen ayrı bir terane, herif özel mesajla ana bacı giriyor, anladığı dilden cevap verince onun yerine seni çaylak yapıyorlar. bana küfreden piçse hala yazmaya devam ediyor üstelik trol olduğu da çok belli ama ne hikmetse moderasyonun sikinde değil. şimdi moderasyonun sikinde değil dedim diye yine çaylak yapılabilirim ama hiç sikimde bile değil. burası eskiden güzeldi. nasıl ki 6.nesil yazarlığımı yakıp entrylerimi silerek ekşiden çıktıysam burdan da çıkarım. burda eskiden bilgi paylaşıldır, şimdi am göt meme ve trol akplilerin finansörü gibi uludağ sözlük.
hepsi. ama en çok moderasyon ekibi denilen arkadaşların gamsızlığı. lan kedi bile afedersin sçtığını gömüyor da yaşam alanını temiz tutuyor. buraya bakıyorsun sözlüğün sahibi adamlar ama zerrece umursamıyorlar. o kadar net ve bariz şekilde çoklu kullanım yapan ve sırf insanların sinirlerini bozmak için sabahın 7 sinde mesaiye başlar gibi ekran başında yerini alanlar var ki. hiçbir müdahalede bulunmuyorlar. sözlük kuralları yazmışlar ama ya kendileri kuralları bilmiyor ya öylesine yazmışlar. açık açık tüm kuralları ihlal eden onlarca tip var burada. hepsi de aynı kabileden. evlerinde aileleri bile kabul etmiyor biran evvel gitsin diye bakıyor ama burada korunup kollanıyorlar.
en büyük neden memelerdir.
1000 online varken daha çok m öt eme vardı şimdi daha az. M öt eme sayısının düşmesi yani neden.
Tespitler şahane. Tito yine klasını konuşturmuş. Hepsine Katılıyorum. Ama kimsenin umurunda olduğunu sanmıyorum ve o yüzden diyorum ki;

Boşver be emmi inan zall senin kadar düşünmüyordur.
Her önüne gelenin başlık açması.
Sol framenin akmaması. Tek neden bu. iki üç tane profesyonel botla sol frame akıtılsın, sansür gerektiren kelimelerin geçtiği başlıklar filitrelensin, ondan sonra troller ne yaparsa yapsın, sözlük kısa zamanda kendini toplar. Gidenlerin hepsi geri gelir.

Edit : bir de yetkililik sistemi kalksın. Yetkililer yetkilerini kötüye kullanıyorlar.
25 yaş altını sözlükte yazması. kurtulsa sözlük şu aklı havada ergen piçlerinden her şey daha güzel olacak.
Sadece 1 tek neden var.

O da entrye eklenen fotoğrafların tıklama olmadan görülmesidir. Aslında amacina uygun hareket edilseydi çok güzel bir yenilikti ama amacının çok çok ötesine geçti ve ”sozluk kızlarının dil altları” sözlük erkeklerinin ayakları” elleri, ayağı, götü gibi saçma sapan konular olmaya başladı ve bizim gibi yaşını almış adamlara bunlar manasız gelmeye başlayınca herkes terk etti. Etmeyenler de deliyle deli olup eğlenmeye devam etti. Arada bir biz de giriyoruz işte. Birazdan sözlük erkeklerinin penisleri başlığına gideceğim. Hele bir kaldırayım şunu.
sansürsüz meme atılmamasıdır. 2020 yılında hala memelerini paylaşmaya utanan kızlar var.
pilotmont nikinin acımasızca silinmesidir.
valla bak.
iflah olmaz artık.

şimdi olayı derinleştirelim.
ben ve benim gibi bir sürü eski yazar niki hiç düşünülmeden silindi.
bu kendi bindiği dalı kesmekti.
çok söyledik ama dinletemedik.
yazar olmazsa sözlük ne ki?
zeka seviyesinin düşmesidir. okuduğunu anlayan, ironi yapabilen, eğlenmeyi bilen insanlar açılan başlıklardan, kadına, etnisitelere, inançlara, atatürk' e edilen küfürleri hazmedemeyip gittiler. geriye tüm bunları yapan, mide bulantısı yaratan tayfa kaldı. kimse bu kadar aptalın, terbiyesizin olduğu yerde yazmak istemez. şahsen benim içimden yazmak, fikir beyan etmek gelmiyor. " kime, neye yazıcam? " diye sorup genellikle fikir beyan etmekten kaçıyorum. çoğu da eminim benim gibi gitgide uzaklaşıp, yazmıyor.
zeka testi olmaması.
Feminist takılan kimi erkek yalakaların kız düşürmeye çalışmaları. A..dan gö..ten başka muhabbet dönmemesi.
uzun uzun yazanlar olmuş

o kadar uzun olmasa gerek ;

ismail ve serkanın artık kapitalist olduk demesi.

ve akabenin tüm medyayı sıkı markaja alırken

bu sözlükleri de boş geçmemesi, ve profesyonel

maaşlı tipleri buralara yöneltmeleri.
Toplumda olan çürüme yozlaşmanın yansıması.
Cehalet hiç bir dönem bu kadar kutsal ve savunulur bir hak, övünülecek durum ile haklılık olmamıştı. Eskiden insanlar bilgisiz ve yetersiz olduğunun farkına varıp susardı.
Oysa şimdi bu cahiller sana bana topluma sosyal medyaya yön veriyor.
Etrafımızda ekranlarda olanlara, basına yaşananlara bakın, Uludağ vb ortamlar bundan en çok etkilenen oluşumlar.
chp li troll tipler yüzünden oluşan durumdur. bunların alayı sıkıştığı an ana avrat küfür ediyor yazarlarda buradan gidiyor. evet..
Başkalarının, özelliklede kendi gibi düşünmeyenlerin bombok, saçma sapan yazdığını,
Kendisinin ise bir entry gurusu olduğunu düşünen yazarlar..
Fav ve açık oy.

Bu olay son 2 yılda cereyan etti. 2015 yılından bu yana sözlükte yazıyorum nice kaliteli nice bilgili arkadaş vardı. Son zamanlarda "meme", "... Kızın asıl amacı" yok efendim sex falan aynı başlıklar. Bilimsel tarihsel bir konuyu tartışmak yok. Başlığı açan saygıdeğer sözlük yazarını çok haklı buluyorum.
on ikinci nesil.
Alkol sigara ve kumar.
Kendini “inci sözlük” sanmaya başlaması...
Benim gibi salakları yazar diye buraya koymak. Evet.
(bkz: karton toplayan cocuk)
ekşi sözlük. bütük sapıklar, satanistler, allahsızlar oraya doldu burda kimse kalmadı.
Abazanlık.
sözlük oluşumlarının artık eski popülaritesini kaybetmeye başlaması ve yönetimin de bunun çözümünü önüne geleni yazar yapmakta araması.
Ekşi sözlükten başlık çalmak.Kendine özgü bir kuralları olmaması.
sözlük formatından uzaklaşıp, forum formatına dönmesinden mütevellit olsa gerek.
bölücülere, kin ve nefret suçu işleyenlere kucak açması.
uzun zamandır sözlüğe girmiyorum. girmemekle de iyi yaptığımı bugün girince fark ettim. soru sormaktan aciz ve kendisinden yüz yıllar önce sorulmuş soruyu kendisi soruyor zanneden ve gene yüzlerce yıl önce de cevaplandığından habersiz, sosyal medya ergenlerinin dolduğunu görünce başlığın cevabı direk netleşiverdi zihnimde. okumak denince akıllarına sadece google gelen gençler, bilgi çöplüğünde kayboluyorlar ve görünen o ki bir çok yetenekli ve birikim sahibi yazar kendi dünyasına çekiliyor.
kemal kılıçdaroğlu ve avaneleri.
ya yazar yaş seviyesi ya da yazar kültür seviyesinde bir gerilemenin var olduğu gerçeği.
Ciddiyetin olmadığı yerde kalite ve başarı hayaldir.
inci sözlük yazarları yüzündenmiş ahahahahahaha.

Üstte bir arkadaş yazmış burayı batıran sebep ekşi sözlükten çaldığınız başlıklardır. Orada gündem olan her başlık sonrasında burada da gündem oluyor. Yaratıcı olun biraz.
verilen oyların görünmesi bence yazmaya teşviği bitiriyor. kendi fikirlerinin beğenilmesi tabii ki güzel bişey ama ya beğenmezlerse? diğer insanlardan farklı düşününler fikirlerinin beğenilmediğini anladığı vakit yazmayı bırakıyor.

eskiden 1000 online olmasının sebebinin zaten kârma puanlarından anlayabilirdiniz, umursamıyorlardı. onlar, gördüğüm birkaç yazar ve ben umursamıyoruz.

tamamen objektif yazdığımı da belirteyim.

ekşi sözlük yazar alımını kolaylaştırdı mı bilmiyorum ama alım sıklığını çoklaştırdı. bir ara 1 yıl almadığını hatırlıyorum. şu an yılda 4 alım var gözlemlediğim kadarıyla. benim 1 buçuk yıl sürmüştü yazar olabilmem.

uludağ sözlük yazar alımlarını daha zor yapmalı ve nesilciliği kaldırmalı. daha kaliteli bir kitleyle hitap edip öyle devam etmeli.

android uygulaması 2016 ağustos'tan beri güncellenmedi ve çok başarısız. ona daha çok önem verilmeli. artık herşey hıza dönüştü. daha hızlı bir menüyle geliştirilmeli.

ulupuanlar vs bunların kaldırılması gerekli hiçbir işe yarayamayan şeyler. sadece karma puanı yeter artar bile biz o yazarın troll olup olmadığını öğrenebilmemiz için.

gündemde olan başlıklar sürekli değişiyor. ekşi sözlük'teki gibi bugün ve gündem butonlarının aynı olması lâzım. sürekli sol frame değişiyor ve uludağ sözlük'teki gündemi takip edemiyoruz.
Hız ve özet çağındayız neden uzun yazmakta ısrar ediyorsunuz ki.
oytunkaran ve oytunkaran tipi yazarlar. evet.

Edit: yanlış hesapla yazmışım lan. Evet.
trollere izin verilmesi.
bittiğini kim söyledi?
görsel

o aşağılık öm bana da gelmişti. kendisini ifşa etmiyorum ama attığı fotoğraf buydu.
kendilerinden başka kimseyi iplemeyen kabul etmeyen gammazalrı dahil (bkz: samancı) tayfa yüzündendir. net.
aslında biten sadece uludağ sözlük değil . ülkenin, dünyanın gidişatı kötü. kutuplaşmadan beslenen iktidarlar bir "öteki" yaratır. "öteki" ile korkutarak seçmenini manipule eder. bunun için tüm imkanları kullanır. sosyal medyada bunlardan biri. görüldüğü üzere; okuduğumuz kitapları, seyrettiğimiz filmleri, duygularımızı, anılarımızı anlatacağımız, eğleneceğimiz bir mecrada siyasi holiganlara laf yetiştirmekten başka bir şey yapamıyoruz. çünkü böyle olması isteniyor.
görsel
olmayandan, korkmak.
Siyaset karı kiz konusu bundan baska konusulan bisey yok
Ben diger sitelerden su muhabbetker yuzunden geldim
Incideki dorduncu nesil uyeligimk birakip geldim burada ayni cikti.