1. 1.
    Keşke yardımım dokunabilse ama maalesef maaşıma daha çok var. Digerleride eve giriyor zaten. Inşallah yardımsever birisine denk gelirsin canım.
    1 -2 ... daniel rouessea
  2. 2.
    Göte pansuman lazımza o'nun da fotosunu çek.
    6 ... lipsos
  3. 3.
    Anlamadığım şey şu: imkânı kısıtlı olan öğrencide böyle pahalı bir telefona gerek var mı?
    Bu telefonun parasıyla en az üç ay geçinen aileler var, yazık degil mi?
    3 ... bencileyin
  4. 3.
    Öğrenci evindeyiz açız deyip bir hayırseverin yardımı sonucu annesiyle evde pizza keyfi yapan çocuk geldi aklıma.
    2 ... ukulelelelli yar
  5. 4.
    Şaka mı bu ya ?
    ... naynaynay
  6. 5.
    Benim Ülkemin ayfona para veren kapitalist sistem kurbanı hazırcı gençlere ihtiyacı yok. Sürünsün.
    3 -1 ... azkaban tutsagi
  7. 6.
    vezirin oğlu bir çingeneye aşık oluyor.veziri yalvar yakar gönderiyor kapılarına. çingene açıyor kapıyı. ''hanım bir kızın varmış, onu oğluma alacağım.ben vezirim. başına devlet kuşu kondu'' diyor vezir. ''ne işim olur lan seninle? kim sana gel dedi? '' deyip yolluyor çingene. ulan diyor vezir yediğimiz halta bak, kızıyor oğluna.

oğlan durmuyor tabi, yemeden içmeden kesilme numaraları yapıyor. babasının da yüreği el vermiyor. tekrar şanslarını denemek istiyorlar. bu kez kendileri gibi olan bir çingene hizmetçiyi yolluyor saraydan. aynı dili konuşurlar, anlaşırlar maksadı işe yarıyor. hizmetçi ricacı oluyor, kızın annesi ise yahu sen emret, saraydan bizim evimize lutfetmişsin, ne demek diyor. yalnız bir şartım var diyor kadın. o çocukta bizler gibi üç gün dilenecek. üç günün sonunda başarılı olursa evlenmelerine müsadem vardır.

vezir çılgına dönüyor ama şeyinin eksenine giden oğlu, bak atarım kendimi ayakları ile bu şartı da kabul ettiriyor. gidiyor oturuyor bir ibadethanenin önüne. utancından başına bir örtü atıyor, sadece eli dışarda şekilde dileniyor ilk gün. ikinci gün bana paraları verenler kim? merakı ile gözlerini deliyor örtünün. üçüncü gün aman ne olacak diye başından örtüyü de çıkarıp gayet utanmadan dileniyor.

kızın evine koşup, annesine müjdeyi veriyor. anaların anası, dediğini yaptım. kızı ver artık diyor. benim aslan oğlum diyor anası, sana bu kız feda olsun. yalnız bir şey merak ediyorum, sen dilenirken bir değişiklik hissettin mi? hissettim anacağım diyor şu iki kaşımın arasından bir şey patladı, ar damarım sanırım.
    -1 ... asbikubuhi