1. 1.
  bu metnin, tüm türkiye cumhuriyeti sözlüklerinde yayınlanması türkiye büyük millet meclisinin bir isteği ve emridir. türkiye cumhuriyeti'nin değerli vatandaşları, sözlükte sistematik bir şekilde sürdürülen anayasa ve kanun ihlalleri sözlüğün temel nitelikleri ve hayati unsurlarının varlığı açısından önemli, bir tehdit haline gelmiş sözlük ideolojik saiklerle dizayn edilmeye başlanmış ve dolayısıyla

  görevlerini yapamaz hale getirilmiştir.
  gaflet, dalalet hatta hıyanet içerisinde olan zall ve sözlük yetkilikleri tarafından sözlükte temel hak ve hürriyetler zedelenmiş kuvvetler ayrılığına dayalı laik ve demokratik hukuk düzeni fiilen ortadan kaldırılmıştır. sözlüğümüz, uluslararası ortamda hak ettiği itibarını yitirmiş ve evrensel temel insan haklarının gözardı edildiği, korkuya dayalı otokrasi ile yönetilen bir sözlük haline getirilmiştir. sözlük idaresinin aldığı hatalı karar ile mücadeleden geri durduğu gericilik tırmanarak bir çok masum vatandaşın ve teröristle mücadele eden sözlük yazarlarının yazarlığına mal olmuştur. sözlük içindeki yolsuzluk ve hırsızlık ciddi boyutlara ulaşmış. sözlük sathında bununla mücadele edecek hukuk sistemi işlemez hale getirilmiştir.

  bu ahval ve şerait altında yüce atatürk'ün önderliğinde milletimizin olağanüstü fedakarlıklar ile kurduğu bugünlere getirdiği sözlüğümüzün kurucusu olan tbmm yurt'ta sulh, cihan'da sulh ilkesinden hareketle sözlüğün bölünmez bütünlüğünü, milletin ve devletin bekasını devam ettirmek, sözlüğün kazanımlarının karşı karşıya kaldığı tehlikeleri bertaraf etmek, hukuki sözlük önündeki fiili engelleri ortadan kaldırmak milli güvenlik tehdidi haline gelmiş olan yolsuzluğu engellemek terörizm ve terörün her türlüsü ile etkin mücadele yolunu açmak temel evrensel insan haklarını mezhep ve etnisite ayrımı gözetmeksizin tüm yazarlarımız için geçerli kılmak laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti ilkesi üzerine oturan anayasal düzeni yeniden tesis etmek devletimizin ve sözlüğümüzün kaybedilen uluslararası itibarını yeniden kazanmak, internet ortamında barış, istikrar ve huzurun temini için daha güçlü bir ilişki ve işbirliğini tesis etmek maksadıyla yönetime el koymuştur.

  sözlüğün yönetimi, teşkil edilen sözlüklerde barış konseyi tarafından deruhte edilecektir.sözlüklerde barış konseyi, bm, nato ve diğer tüm uluslararası kuruluşlar ile oluşturulmuş yükümlülükleri yerine getirecek her türlü tedbiri almıştır.

  (ironi içerir)
  2 -5 ... salon beyefendisi
 2. 2.
  ironi içerir demesine güldüm lan.
  yoksa bu kadar insan sözlükte darbe yapıldı zannedecekti.
  ... entente cordiale
 3. 3.
  fetö bildirgesini yazmış adam ya la.
  ... he gulum he he de gitsin