1. 1.
    laf olsun, torba dolsun. zaman geçsin.
    1 -1 ... li monata
  2. 2.
    Üniversiteye gitmeden önce biraz sosyalleşmem gerektiğini düşündüm bu yüzden bilimum sosyal medya uygulamalarına üye oldum çiftlik bank hariç.
    -1 ... galvanic mechamorph
  3. 3.
    otobüste vakit geçirmek için.
    1 ... eneziker
  4. 4.
    itlik serserilik.
    2 ... kendimden biliyorum
  5. 5.
    Bir sözlük yakışıklısıyla tanışmak.
    -4 ... thephoenix
  6. 6.
    rahmetli vehbi koç'un dediği gibi, "hayat üniversitesinden mezun olmadan önce" sözlüğün erasmus programına katılmak.
    ... monk of monkmountain
  7. 7.
    derste sıkılınca başlıklara bakıp çıkıyorum ayrıca düşüncelerimi rahatça yansıttığım tek yer.
    ... mestan ne demek
  8. 8.
    (bkz: sözlüğü ne için kullanıyorsunuz)

Mod bile açmadan ben açtım bu başlığı.
    ... terlik firlatan
  9. 9.
    kimi kızlar için geliyorum demiş. kimisi yakışıklı biri ile tanışmak için demiş. kimi otobüste vakit geçirmek için. kimisi de mizah seviyesini arttırmak için kullanıyorum demiş.

pek tabii saygı gösteriyoruz.

benim kullanma amacımı bir kaç kişi biliyor. onlarda kuzenim ve arkadaşım. (bilmeyenler için onlarda yazar da.) neyse.

buraya günde 1-2 yazı yazıyorum. geçmişinde günlük tutan biriydim. yakın zamanda tekrar başlamayı düşünmüyorum. çünkü günlük tuttuğum zamanlar kendimi çok depresif ve üzgün hissediyordum.

günlüğümü kimseye okutmayan biriyim. çünkü utanırım. burada en azından yazılarımı okuduğunu bildiğim 25-30 yazar var. en azından onlara bir şeyler katmak hoşuma gidiyor. ya da onlardan aldığım bilgi, tavsiye ve fikirler..

sözlük dışında sadece whatsapp kullanan biriyim ve çektiğim resimleri ya da o an ne yaptığımı paylaşabileceğim bir ortam olsun istiyordum. fazla kişinin okumasına da gerek yok. herkesin gözüne sokmaya da gerek yok yazdıklarımı. yazarım içimi dökerim çıkış tuşuna basar ve sosyal hayatıma dönerim..

hem bundan bir kaç yıl sonra hangi tarihte ne yaşamışım, hala ergenliğim üzerimdemiymiş onu görmek hoşuma gider diye düşünüyorum.

bak yine uzun yazdım. ah bu ben..

edit: ne yazarsam yazayım beni eksileyen yazar arkadaşımız her gün entry girmem için beni mi bekliyorsun ya sjjsjssjsj. zaten bir tane giriyorum. biraz çık dolaş hava al...
    35 -5 ... yengec burger
  10. 10.
    düşmek, düşürülmek için kullanıyorum.

bedreddin'i düşürmek isteyen kızlar hiç çekinmeden düşürebilir.
    5 -1 ... bedreddin