1. 1.
  Bursa santral garaj karşısında Kayapalı otel'in hemen yan sokağında bulunan nefis iskenderci. Sahibi iskender iskenderoğlu'nun eski ustasıymış. Hakiki iskenderden farksız yapıyorlar iskender'i (Hatta daha iyi olduğunu bile idaa edenler var). Bir çok ünlünü Lokanta'da yemek yerken fotoğrafları var. iskender yiyebilmek için muhakkak sıra beklemeniz gerekiyor.
  2 ... joe satriani
 2. 2.
  lise hazırlık yıllarında "amca ekmek arası yapıyor musunuz?" sorusunu sorma cehaletini göstermişimdir. (bkz: ezik) bunu üzerine o beyaz tonton amca bana ve arkadaşıma ekmek arası yapmış ve çok az bir para almıştır. tadı hala damağımdadır. iskender kebabı da şişdetle tavsiye edilir.
  8 ... ess ess
 3. 3.
  ankara'da en leziz kebap ve iskenderi yapan yer.

  web sitesinde sunlar yazmaktadir;

  "Ankara Denizciler caddesinde dört masalı küçük bir lokanta olarak 1956 yılında faaliyete başlayan Uludağ Kebapçısı lezzete adını vererek müşterilerinin beğenisi ile gelişimini sürdürmüştür. Daha sonra aynı cadde de iki katlı 250 kişilik bir lokantada lezzeti sunmaya devam etmiştir. Ardından, yoğun istek üzerine istanbul Florya'da Atatürk Köşkü'nün yanında deniz ve orman manzarasını bir arada sunan Uludağ Kebapçısı, kebabın yanı sıra zengin bir mönü ve 2 bin kişi kapasitesiyle Uludağ Et Lokantası'ni açtı. O güne kadar kebabıyla meşhur olan Uludağ Kebapçısı, daha geniş bir mönüyle Ankara'daki başarısını istanbul'a taşımış oldu. Denizciler Caddesi'ndeki Uludağ Kebapçısı, 1995 yılında, aynı caddede çok daha modern, ileri teknoloji kullanılan sekiz katlı bir binaya taşınarak, konuklarını burada ağırlamaya devam etti. 2001 yılında Çayyolu'nda açılan üçüncü şube de, et lokantası olarak zengin mönüsü ile bugünkü Çayyolu'nun oluşmasına öncülük eden işletmeler arasına girdi. Çayyolu'nda açılan şubeden bir yıl sonra, Uludağ Kebapçısı, Armada Alışveriş Merkezinde 2. katta bağımsız salonuyla müşterilerini burada da alıştıkları lezzetle karşıladı. Alışveriş merkezinin girişinden bağımsız asansörü ve 300 kişi kapasitesiyle Uludağ Kebapçısı, armada'nın tek bağımsız restoranı olma özelliğini kazandı. istanbul Anadolu Yakası'ndan gelen yoğun talep, Florya'dan sonra Küçükyalı'da beşinci şubenin açılmasını sağladı. 2003 yılında konuklarını ağırlamaya başlayan Küçükyalı şubesi, et lokantası konseptiyle ağırladığı konuklarına, zengin mönüsünün yanı sıra Adalar manzarasının tadını çıkarma olanağı da sundu."

  kaynak : http://www.uludagkebap.com.tr/

  not : 3.eylul.2004'te, denizciler caddesi'ndeki subesinde hayatimin son iskenderini yemistim. 6 ay sonra dondugumde direk oraya kosacagimi tahmin edersiniz.
  2 ... limon cicegi kolonyasi
 4. 4.
  kilo-boy endeksi üst sınırlarda gezinen benim gibi yemeğin hasına aşırı derecede düşkün birisinin bile ömrü hayatında yediği en güzel iskenderi yapan bursa eski garajdaki ufacık, küçücük ama lezzeti kocaman iskenderci. bursa'nın en güzel iskenderi burada yenir.
  (#2022331)
  ... alpiloji
 5. 5.
  ankara'nin bir numarali kebapcisi. (doner donmez gitmenin farz oldugu yer.)
  ... limon cicegi kolonyasi
 6. 6.
  esasen ankara'da değil bursa'da olan kebapçıdır. ankara'da, istanbul'da veya başka yerde yenen iskenderler için ise hiç bir yorum yapılamaz.
  2 ... ewentry
 7. 7.
  süper iskender yapabilen has kebapçı. çok meşhurdur ve eskidir. ankara'da ilk ve merkez restaurantı ulusta bulunmaktadır girişi 3-4 yıldızlı otelleri andırır. bir an için ulus'Ta olduğunuzu unutturur.
  1 ... lucky strike
 8. 8.
  istanbul'da Kozyatağı ve Etiler şubelerini açmış Bursa'lı kebapçıdır.
  ... joe satriani
 9. 9.
  http://www.uludagkebapcisi.biz/ internet adresine sahip Kebapçı.
  ... joe satriani
 10. 10.
  bursadan geçerken iskender yemeden olmaz deyip iskendere saldırdığımızı sonrasında gelen hesabı görünce kuyruğunu kıçının arasına sıkıştırıp kaçan köpek misali uzaklaştığımızı hatırladan başlık.
  1 ... lulufer