bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    bursa'da, görükle köyü yanında bulunan üniversite.
    11 -3 ... mccormick
  2. 2.
    tip fakultesi ağirlikli bir üniversite olmasina rağmen,en kotu doktor mezun veren universite.
    14 -11 ... placebo
  3. 3.
    http://www.uludag.edu.tr
    4 -2 ... max cady
  4. 4.
    güzel bir üniversite olmakla beraber havasının çarptığı güzel üniversite. Baş ağrısı, uyku gibi etkileri vardır.
    12 ... ben miyim
  5. 5.
    okulun kampüsüne ilk defa gelenler, hastane ve rektörlük binasının ilerisindeki büyük inşaatı gördüklerinde "bu ne?" tepkisi verirler. onun adı oditoryumdur. yaklaşık 15 senedir inşaat sürmektedir ve bu gidişle 15 yıl daha sürmesi beklenmektedir. bunun dışında yukarıda bir yerde hurdalığa çevrilmiş bir yüzme salonu inşaatı vardır. onun da durumu içler acısıdır. okulda sosyal binalar bu haldeyken eğitim fakültesinin yanına 6 ay içinde teknopark diye bir yer kurulmuştur. burası teknoparktan çok tofaşın kendi "küçük sanayi" si durumundadır. yani uludağ üniversitesinde istendiğinde binalar kısa zamanda sıfırdan yapılabilmekte, ancak %80 bitmiş binalar çürümeye terk edilebilmektedir.

kampüsündeki inşaat çalışmaları dışında kampüse diyecek bir şey yoktur. bundan 6 sene öncesine kadar sınırları olmayan bir kampüs iken sonra çitlerle çevrilmiş ve yüzölçüm olarak odtü kampüsünden sonra türkiyenin en büyük kampüsü olmuştur. bunun 1/3 ü orman, 1/3 ü tarladır. öğrencilerin görüp görebileceği tüm mekanlar kalan 1/3 ün içindedir.
    21 ... ugh
  6. 6.
    saçma salak çan eğrisi yüzünden kendi açımdan pek bitmesi mümkün olmayan üniversite.
    9 ... zamazingo
  7. 7.
    2003 de getirilen sistem değişikliği* adı altındaki afla bi çok iibf öğrencisini mezun eden üniversite. (bkz: 41487) teşekkürler uludağ.
    4 ... redwinemania
  8. 8.
    türkiye yükseköğretim sistemindeki garabetlerden biri.

yanlış anlaşılmasın, türkiye'deki tüm yüksek öğretim kurumları birer garabet örneğidir.
    kimi az kimi çok. ama hepsi teker teker..
    6 -1 ... bl
  9. 9.
    ulaşım hariç,4-4 lük sayılabilecek üniversite(tabiki türkiye üniversitelerine göre).

*öğrencilerinin büyük bi kısmı bilmesede, "dikkat yabani hayvan çıkabülür" levhalarının ormanlık alana girmesinler diye tırssınlar mantığıyla konulşduğunu sansalarda, acayip garip hayvanlar dolaşır bu kampüste, mühendisliğin yeni binasının arkasındaki tel örgülerin oralarda, bildiğin inekten bile daha büyük geyiklerin etrafta dolandıklarını ve öğrencilerin bunları beslediklerini görürseniz afallamayın derim.
    Ben pek kötüleyene şahit olmasamda genelde ankardan gelenlere iklimiyle, doğasıyla, şehri ile cennet gibi gelir-izmirden gelenler eh işte ege tutmadı ama buda fena deelmiş bea hem aile baskısındanda kurtulduk fazla uzakta değil izmire derler , istanbulluların büyük kısmı beğensede istanbul dışını hiç görmemiş ve dünyayı istabuldan ibaret sanan bazı tiki concon takımı "ayy burası köyy gibi, çok ufakk bi şehir " v.s demelerine aldırış etmemek, kafalarını okşamak lazım.
    21 ... emperor
  10. 10.
    diger üniversitelerce sürekli sisteminin değişmesiyle meshur üniversite. sanırım bizim üniversitede ondan imrenmiş.
    5 ... kacak kelebek