1. 1.
  edebiyat fakültesi yıllarca iktisat b blok'ta ve ardından ali osman sönmez kampüsü'nde (terminal civarındadır) süründürülmüş ve en sonunda mavi fen-edebiyat binasının arkasına beyaz bir bina yaptırılarak kampüse taşınmıştır. kantini bile yoktur edebiyat bölümleri binasının, öğle tatilinde fencilerden arta kalan sandalyelere popolar sıkıştırılır. yer bulunamazsa ve hava soğuksa sefilliktir gerisi.bir de edebiyat fakültesi binasının havadan görünümü E(büyük harf olan) şeklindedir.
  1 ... buhara
 2. 2.
  hayatımda gördüğüm en sıkıcı mimariye sahip inanılamayacak kadar sıkıcı bir kantine sahip kantindeki ses oranı neredeyse bir barla aynı olsa gerek bir süre sonra baş ağrısı yapıo.Bir de anfi tiyatro gibi bişiy vardır binaların arasnda 3 yıldr bir işe yaradığı görürmemiştir. Şuanda eger ki üniversiteyi kazanmak üzere olan bir arkadaş yazılarımı okuyorsa bu lanet yeri son tercih olarak bilem yazmasın ya tutarsa *
  1 ... narsil
 3. 3.
  uzun koridorları ile akıl hastanesini veya bir rehabilitasyon merkezini andıran kendi hainde sessiz sakin mavi fakülte.koskoca bir unpayı içinde barındırır.
  1 ... strobila
 4. 4.
  alg li havuzu unpadaki beyaz saçlı kasiıyeri ve kurabiye bölümündeki hayat ablası ile iyi fakulte...
  ... ekmekarasipalamut
 5. 5.
  kazanması kolay ama mezun olması herkese nasip olmayan ve değişen otomasyon sistemiyle bitirmesine ramak kalmis öğrencilerin okulu uzamasına sebeb olan fakülte...

  girmesi dert değil ama çıkması başlı başına bi kabus olan fakülte.
  2 ... ardahan
 6. 6.
  2005 kasım ayından beri dekanı prof. dr. gökay kaynak tır.
  kendisi fizik bölümü öğretim üyesidir.
  ... ardahan
 7. 7.
  Bir dönem dekanlığını yapmış olan ulviye özer in 99 depremi sonrasi yüzlerce öğrenciye yaptığı "işte yıkılan evler kopyayla okulu bitiren muhendis ve mımarların elinden çıkan evlerdir" konuşmasıyla tarihe geçmiş fakültedir.
  ... dont be cute
 8. 8.
  Nur cemaati şakirtleriyle dolu bilim yuvası.
  ... remildar
 9. 9.
  diğer bütün fen edebiyat fakülteleri gibi mezunlarının büyük bir kısmının önce kpss, kpds, les gibi sınavlarla cebelleşeceği ardından işsiz kalacağı fakülte.zaman kaybı, devletin gençleri 4 sene daha oylama politikasının bir aracı, kaliteli meslek edinme kurslarına gidin daha iyi. ama ben ne olursa olsun üniversitenin havasını soluyacam diyorsanız siz bilirsiniz..
  -1 ... siyahbeyazkizil
 10. 10.
  koridorların un-paya giden kapılarını kilitleyen ve öğrencileri fazladan 150 metre yürüterekten işkenceye tabi tutan fakülte. hangi akla hizmetle kilitlemişlerdir, anlayan varsa beri gelsin.
  1 ... ardahan