1. 1.
  iki tane binadan olusan ozellikle pembe renkli ilk binasinin,yari acik cezaevini andirdigi,hocalarinin bir cogunun kendisine hayrinin olmamasiyla beraber yine de degerli hocalarda barindiran,dekanlığın bulunduğu,yeni binadaki,kıl sekreteri,''msn'e gireyim de harbi harbi araştırma yapmak için gelen öğrencilerin kafama bir şeyler patlatmasına sebebiyet vereyim''diye kaşınan öğrencileri ve bu nedenle hiç boşalmayan güya sözde bilgisayar laboratuvarıyla,kendine hayrı olmadığı gibi,dayı-amca hatta amele muhabbetine girebileceğiniz öğrenci işleriyle,insanın sinirini bozan fakulte(m)..
  2 ... faidelibilgi
 2. 2.
  a ve b bloktan oluşmak üzere iki ayrı binaya sahip olan, nitelikli öğretmen yetiştirdiğini iddia eden ilim irfan yuvası..çoğunluğu kızlar (özellikle bursalı) oluşturur..pembe binanın arkasında kalan beyaz binada ise yabancı dil bölümleri vardır ki insanın bu soğuk binaya yaklaşırken bile ayakları geri geri gider..pembe binanın aksine burada kışın kaloriferler yanmaz, hele ikinci öğretimlerin saatinde binada in cin top oynar..çok sıkıcıdır çok..ama nedense çoğunluk dersten kaçmaz..bunu dört senedir anlayabilmiş değilimdir..(sorun bendedir heralde, olsundur..) binanın tek manzarası ise mimoza denilen cafeden bozma krocan yuvasıdır..bu bina şanssızdır o kadar.
  1 ... narf
 3. 3.
  5 senemi yediğim içinde eğitim yapıldığı zannedilen binalar silsilesi.
  2 ... teka
 4. 4.
  Mühendislik Mimarlık fakültesi öğrencileri arasında, içinde barındırdığı güzel kızları sebebiyle ilgi ve hayranlık uyandıran fakülte.
  1 ... entropi
 5. 5.
  belirli şahısların kitaplarını poşetle taşıdığı yegane fakültem...
  ... wishy washy
 6. 6.
  her iki binası da birbirinden soğuk, sıkıcı ve itici olan, ders aralarında mediko yolları zor geldiğinden mimoza ya mahkum bırakan, eğitim adına, diğer üniversitelerle karşılaştırıldığında pek bir şey vermeyen fakültedir.**
  1 ... dokuzhanim
 7. 7.
  yatay geçiş başvurusu için gelen öğrencilere haşin davranan fakülte.

  öncelikle binadan içeri girersiniz. en yakında gördüğünüz yetkili olması muhtemel kişi olan merdivenin altındaki amcaya yatay geçiş başvurusu yapacağınızı söylersiniz. sizi yukarıdaki bir odaya yollar. o odadan farklı bir odaya gitmeniz söylenir zira kendilerinin bir ilgisi yoktur. gittiğiniz oda da farklı bir yere gönderir. son odaya gittiğiniz zaman öncelikle belgelerinizi girişte merdivenin altındaki görevliye göstermenizi ve orada belge doldurmanızı söylerler.

  o gün kahretmiştim "inşallah olmaz bu yatay geçiş" diye. olmadı da. iyi oldu.
  1 ... avedis
 8. 8.
  gri binadaki yangın ihbar butonlarının göstermelik olduğu fakülte.

  vakti zamanında elektrik tesisatını çizen denyo, yangın ihbar sistemini koymamış, akreditasyon olayına girilince tesisatı yeniden düzenlemek zahmetli ve masraflı olduğu için insanları aldatma yoluna başvurulmuş.

  kaynak: rektöre yangın ihbar butonları tesisata bağlı değildir diye dilekçe yazmaktan illahllah demiş eski sivil savunma amiri.
  ... sirin baba
 9. 9.
  büyük beklentilerle gelinen,ilk andan itibaren soğukluğuyla 'neden burdayım ki'dedirten fakültem.
  kesinlikle çok sıkıcıdır...
  ... safran sari
 10. 10.
  (bkz: mimoza)
  ... reddiplomat