1. 1.
  yavaş yavaş, akşam öncesi çıkacak olan alt grupların belirlenmeye başladığı, uludağ üniversitesi öğrencilerince merakla beklenen şenlik. bir önceki yol gibi salaş, ve de ipini koparan bursa ahalisi'nin, yapılacak alanı doldurmaması dileklerini de içerisinde barındıran şenliktir..
  (bkz: uludağ üniversitesi 2006 şenlikleri)
  4 ... faidelibilgi
 2. 2.
  görev almak isteyenler için ilanları asılmıştır bile. umuyorum ki, bari bu sene öğrenci dışındaki kimseler, çömez liseler, kalabalık nereye giderse oraya yönelen amcalar- teyzeler gelmezde, kendi kendimize festival tadında güzel günler yaşarız. kafa dağatırız..şimdiden herkes heyecanla bekliyodur herhalde..
  2 -1 ... exclusion
 3. 3.
  Mediko nun WC lerinde 100'er kişilik çiş kuyruğu olmasını beklediğimiz organizasyondur.
  4 ... yamuq
 4. 4.
  parasıyla alınabilecek şenliklerdir. parayı bastırarnın daha fazla para koyanın şenlik alanını satın aldığı ve istediği gibi kullanabileceği şenliklerdir. çim alan parsel parsel satılır. yemek standları parsel parsel satılır. bu yüzden para isteyeni çok olur. soğuk su için bir milyon, dondurma için 3 milyon isterler.
  öğrenciler birlik haline gelip bir sene çalışmadıkça, rektöre kafa tutacak bir öğrenci birliği oluşturmadıkça, rektörün her dediği bir hadis havasında algılanmadıkça belki bir şansı olabilen şenliklerdir. birbiriyle uğraşmaktan öğrenciler önündeki asıl mesele olan okul yönetimini görmeyeceklerdir. rektör zamanında kendisine karşı çıkanları odasına çağırıp "ganon kaç senin?" gibi sorularla tehdit etmiş, orada olan öğrencilerde bunu yemişlerdir. o güünden sonra rektör karşısına birlik olarak çıkabilecek kadar bile bir araya gelemeyen apolitik bir öğrenci kitlesi oluşmuştur.
  rektörün kral, çalışanların kraldan çok kralcı olduğu bir yerde, her sene gittikçe ellerinden alındığını farketmedikleri bir şenliğe sahip olduklarını bilmeden, karı-kız kesmeye gelen abazan gençlerden oluşan üniversite gençliği sayesinde uludağ üniversitesi şenlikleri gittikçe boka batacak ve bir gün bir kötü olaydan sonra iptal edilecektir. kimsede bunun üzerine şenliği satanları veya şenliği alanları suçlamayacak, şenliğe gelen bursa halkı ve öğrenciler arasında her sene süren gerilimi kırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.
  üniversite şenliklerinde sadece üniversite öğrencisi olmalıdır. sadece üniversite öğrencisinin olduğu yerde ne jandarmaya ne de güvenlik görevlisine ihtiyaç vardır.
  şenlik yapmadan önce öğrenci birliğinin gücünün yeniden gözden geçirilmesi, 40 bin kişiyi bulan öğrenci sayısının, birkaç öğretim elemanı tarafından yönetilmesi gariptir. yönetimde yeteri kadar söz sahibi olamayan öğrenciler ezilmeye ve şenliklerde şirketin istediği sanatçıları dinlemeye mahkumdur. karın tokluğuna çalıştıkları şenlikler paraları şirketlere kazandırmaktadır. rektör kendine ev yaptırmakta ve keyif çatmaya devam etmektedir. masa başı rektörü prof. dr. mustafa yurtkuran, seneler boyunca çalışmasının emeğini sonunda alacaktır. bölünmüş bir öğrenci birliği ve apolitik gençelrden oluşan bir üniversite gençliği oldukça bu böyle devam edecektir.

  bu sene şenliklerre kimler mi gelecek? hemen söyleyim:
  - bursanın bağrından kopmuş hacı, aga, baboli gençliği..
  - jandarma er ve erbaş aileleri ve konser özel alanları..
  - rektörün onayından geçen sanatçılar..
  - parasını verip reklam yapcak olan club tarzı mekanlar..
  - son ses müzik açıp kokularıyla etrafı bok edecek yemek standları..
  - ve son olarak siz.. bu kokuşmuşluğa ortak olacak sizler.. hadi gidin durmayın.

  istek: şu eksi oy verecekler bir özel mesaj ile ulaşsalar bana. neden olduğunu söyleseler.
  36 -7 ... farazi
 5. 5.
  şebnem ferah'ı tekrar sahnede görmek istediğimiz şenliktir.*
  ama öğrenciden çok halk katılacaksa varsın olmasın. esnafı,pazarcısı,tamircisi hepsi çim alanda kardeşim. yanlış anlaşılmasın ama üniversite şenliği bu be kocayaylada yaz şenliği değil.

  edit:ayrıca afiş güzel olmuş , yapanların eline sağlık.
  http://www.senlik.org/
  6 -1 ... r b
 6. 6.
  yurdun her katından ayrı bir sanaçının katıldığını öğrendiğimiz şenlik. ne efsaneler dolaşıyor arkadaş?
  ... goruntuvarsesyok
 7. 7.
  okulumuz öğrencileri dışında herkesin eğlendiğini düşündüğüm aktivitenin bu yılki düzenlenecek olanı. duyan gelmiş be kardeşim dedirten dumurluk hadise.
  3 ... banaesmeyianlat
 8. 8.
  üniversitenin dört bir tarafı açık yayla-orman karışımı bir kampüsü olduğu için ejderlerin akınına uğrayan şenlik.
  -1 ... bilgehan
 9. 9.
  şebnem ferah'ı tekrar sahnede görebileceğimiz şenliktir. koçfest getirecekmiş.
  ... uieat
 10. 10.
  programinin aciklanmasini beklerken allah muhafaza g.t kanseri edip ölüme sebep olabilecek $enlik. ayrica gecen sene duzenlenen $enlik ile ilgili istekleri yinelemekte fayda vardir;
  (#99901)
  ... antistar