bugün

sözlükte kimseye ayar vermeye çalışmıycam
yanlış olan bir şeyi özel msj la düzeltçem
denilebilir.
geceleri uyumayıp çalışacağıma,kafein tüketimimi arttıracağıma...
"uludağ sözlük kullanıcısı olarak; bana verilen yazım hakkını kötü amaçlara hizmet edecek şekilde kullanmayacağımı, diğer kullanıcılarla aynı ortamı paylaştığımın bilincinde olarak, kendilerini ve sözlüğü dışarıdan ziyaret edenleri rahatsız edecek herhangi bir harekette bulunmayacağımı, sözlüğün yazım formatına ve belirtilen diğer kurallara riayet etmek için özen göstereceğimi teyid ederim." şeklinde ifade edilebilir belki.
ne kadar hızlı büyüyoruz diye düşündüren başlıktır. bunun bir sonraki aşaması da sözlük marşı olabilir.
(bkz: niyet ettim entry girmeye) şeklinde bitirilebilir.
imla hatalı entry girmeyeceğim, girenleri uyaracağım, inat edenleri vuracağım, ölmeyenleri allaha havale edeceğim.
uludag sözlük onun moderatör ve yazarlarına and olsun ki sözlük okur yazarı olacağım..
şekli kurallar:
bir el klavyede, bir el kalbin üzerinde olmalıdır.

yemin metni:
gerekli gereksiz başlık açmayacağıma, sözlüğü foruma çevirmeyeceğime, sözlüğü geyik formatına, silinen entrylere itiraz etmeyeceğime, siz moderatörlerin önünde namusum ve şerefim üzerine and içerim...
şahsen ettiğim yemin:
yazar olduktan sonra sözlük kurallarını okuyacağıma, onun oraya süs olarak yazılmadığını anlayacağıma, zeki, çevik, ahlaklı ve aynı zamanda yazı yazıp paylaşan bir üye olacağıma, sözlükte yazım kurallarına uyacağıma, imla hatalarım olursa hemen düzelteceğime, silinen entry'lerim olursa yetkililere sövmeyeceğime ayrıca özel mesajla hesap sormayacağıma, moderatörlere şirinlik yapıp, yağ çekip kendime katkı sağlama amacını asla gütmeyeceğime, nerelisin diye soranlara uludağsözlük'lüyüm diye yanıt vereceğime, neresinden diye sorarlarsa da apışıp kalacağıma, harddiskim, adsl modemim, mouseum ve klavyem üzerine and içerim.*
(bkz: miroğlu yasaları)
"bana ayar vermeye kalkani, eksi oy vereni (yakalarsam), actigim basliga entry girmeyeni, entrymi gammazlayani, anam avradim olsun yakarim" tarzinda tehditkar yemindir.
sözlük yazarlığı yemini ve klasik sözlük yemininden farklı bir yemindir. çünkü adına ant içilen bu sözlük, herhangi bir sözlük değil, her şeyimiz uludağ sözlük'tür.

Barışta ve savaşta,
karada, denizde ve havada,
her zaman ve her yerde,
sözlüğüme ve yazarlara, doğruluk ve muhabbetle hizmet,
ve formata,
ve imla kurallarına,
ve forumculukla mücadeleye itaat edeceğime,
ve yazarlığın namusunu,
uludağ sözlük'ün şanını çok aziz bilip,
icabında ekşi sözlük ve private sözlük hesaplarımı uğruna seve seve feda edeceğime namusum üzerine ant içerim!

(bkz: ne mutlu uludağ sözlük yazarıyım diyene) **
(bkz: uludag marsı)
sözlük karşılama komitesi kurucu ve daimi üyesi, ecayip hayvanlara benziyirsen'in en son yazr olmuş eşsiz bünyeleri karşılamak için kullandıgı yeni mottonun temel taşı. ailecek heycanlandık. arada böyle değişiklikler renk veriyor. bekliyoruz.
(bkz: uludağ limonata içeceğime söz veriyorum)
(bkz: re sen yemin)
(bkz: zall carpsin ki)
söyle olan yemindir;

dolce dolce
yaase folce
dolce dolce
yoli deline

jalce jalce
yahanti galce
jalce jalce
blouzi psiline

yulce yulce
youdili dulce
yulce yulce
kzill odaline

--spoiler--
üf baba bu ne be fotoğraf makinesi
u, a, u, a, u, a
lambada markası
ughaaaaaaaaaaaaaaaaa
--spoiler--
çok faşistçe bir yemin. şimdi sizin bayrağınız da vardır.

geri kalmış insanlar!
(bkz: honor code)
ornegin;

sozlukte kimil kimil kimildanmayacagima, gotumun basimin ayri oynamasina musade etmeyecegime, kutsal buda ve evdeki buzdolabim uzerine and surerim.
-ırkcı, kafatascı olacağıma namusun ve şerefim üzerine yemin ediyor, uluyorum.
zall - sevgili yobazhan kardeş... aramıza hoşgelmek üzeresin. bu nezih ortama girmeden önce bazı sorularıma cevap vermen lazım. hazır mısın?
yobazhan - hazırım elhamdülillah.
z- sözlük formatına uyacağına, ayrımcılık yapmayacağına, sürekli olarak futbol ve siyaset konulu entry girmeyeceğine, troll'luk yapmayacağına yemin eder misin?
y- ederim.
z- tamam o zaman. hoş geldin...in nomine patris et filii et spiritus sancti.
y- neediyon birader?
z- vaftiz...
y- ulan kafir mi edecen lan beni?
(olaylar gelişir)
ecayip heyvanlara benziyirsen tarafından ettiğim söylenen yemin. (bkz: romanticomedy) , aslen etmemiştim. yok etmiştim. içimden ama.
ardından :
(bkz: toplu çarpılma vakası)
güncel Önemli Başlıklar