bugün

uludag sozluk'un forum gibi olmamasi temennisini anlatan cümle
sözlüğe girilen entryler bilgiden çok kişisel görüşleri içermeye başlarsa meydana gelecek olan durumun istenmemesi
kişiler arasındaki kavgaların özel msj kısmında değilde,entrylerin bulunduğu kısımda atışma şeklinde görülmesi sonucu dudaklardan dökülen söz öbeği.
engellenmesi için üstüme düşeni seve seve yapacağım durum. Zira, kurumlar herzaman kişilerin üstündedir.
(#245590)
(bkz: uludag sözlük forum olmasın kampanyası)
(bkz: türkiye çöl olmasın)
(bkz: tema)*
sonuna kadar katılıp gerekirse destek için miting yaptıracağım fikir.
(bkz: genç yazarlar rahatsız)
forum menşeili başlıklar database'de durdukça gerçekleşmeyecek istektir.

örnek:
(bkz: üstteki yazarın en çok nesini beğendik)
yazarların hepsi formata özen gösterse gerek kalmayacak kampanya.
üstteki yazarın en çok nesini beğendik başliğinin tüm gammaz çabalarına rağmen silinmemesinin bünyede yarattiği son çirpiniş.

başlık sanki kutsal bir mabed gibi, içine saçma sapan şeyler yazmak serbest ama

(bkz: gammaz butonunun çalişmadiğini düşünmek) yazdığınızda entryniz başliği tanımlamadığı gerekçesiyle,

"sözlüğün yüz karası olan başlık" yazdığınızdaysa emin olunmayan bilgi olduğu gerekçesiyle entryniz siliniyor.

sanirim moderasyon sözlüğün bir çöplüğe ihtiyacı olduğunu düşünüyor.
"Allem edelim kallem edelim sözlüğü çöl olmaktan kurtaralım!" şeklinde devam ettirilesi, resim yarışmalarında tema olarak kullanılabilecek topik.
şikayetlerin, karşı çıkış ve muhalefetin; sözlük platformu yerine özel mesajlar yoluyla yapılması sureti ile sağlanabilecek doğru bir önerme.
(bkz: artık çok geç demek için bile belki de çok geç)
(bkz: ustteki yazarin en cok nesini begendik) başlığından sonra haykırdığım cümle.
uludağ sözlüğün forum olmaması için idari personelden yardım istemekten ziyade evvela kullanıcılarının uludağ sözlüğün forum olmamasını istemeleri gerekmektedir kanımca.. zira bir sözlük işlevselliğini arttırmak isterken bir ayağını bok çukuruna sokabilir.. kullanıcılarının bir kısmının -izlenimlerine dayanarak söylüyorum- önce provakatif veya sırf başlık açmak için açtığı başlığı, diğer bir kısım kullanıcının rahatsızlık duyduğu veya o başlığı açana bir laf sokması için yazılan yazılar, kimi zaman o başlığın, kimi zaman başlığı açanın ama kesinkes sözlüğün ırzına geçme teşebbüsünü doğurmaktadır.. forum kültüründen gelen kullanıcılar varsa lütfen sahip oldukları kültüre, kendi coğrafyalarında sahip çıksın (bkz: lütfen kampanyası) kullanıcılardan ziyade sözlüğün tamamına forum kokusu bulaştırmasın.. eski olmayan bir uludag sözlük kullanıcısı olarak ben de bu durumdan rahatsızım..
sözlüğün gidişatı dikkate alınırsa sadece hoş bir temenni olarak kalacak talep.

uludağ sözlük ile varsayalım uludağ forum arasında ne fark vardır diye düşününce sayfa görünümü *, başlıkları listeleme şekli ve bakınız verme dışında fark kalmamış gibi görünmektedir. sözlükte girilen entrylerin tanım olması gerekirken, karşılıklı konuşma replikleri, küfürler alıp başını gitmekte, açılan başlıkların hatırı sayılır bölümü cinsel tatminsizlik yaşayan ve/veya zeka düzeyi hiç oluşmamış şahıslar tarafından yazılmış izlenimi vermektedir. sloganvari başlık açılıp altına tanım uydurulmakta, mitinglerin özel toplantıların reklamı yapılmaktadır. üyelerin cinsel fantezilerinin başlık olması ise ayrı bir sorundur. bu haliyle sözlük, sayfalarına arkadaş telefonları ve börtüböcük beni seviyor türü karalamalar yapılmış eski bir kitap gibi işlevi azalmış bir nesne olacaktır.

forumlaşmama temennisi önemlidir, fakat forum olmaması için çok ciddi bir gayret gözlemlenememektedir. bu durumun değişmesi de benim temennimdir.
asalak nickli şahsın (bkz: buyrun benim) da katıldığı fakat sözlükteki bazı solcu küçük beyinlilerin bir türlü olanak vermediği düşüncedir. zira öyle yanlı öyle bokatar entryler girerler ki insan cevap vermekten kendini alamaz. sonrada çıkarlar sözlüğü foruma çevirmeyin derler.

(bkz: sen başlattın)
(bkz: kavgayı başlatıp aradan sıvışmak)

sözlüğe en kısa zamanda bir darbe beklenir. sözlük kurallarının yenilenmesi. saçma ve tartışma kokan entrylerin silinmesi gerekir (buna asalak denen şahsiyetin entryleri de dahil).

(bkz: sivil anayasa)
arkadaşların da dediği gibi cevap verme isteğinden doğar. şahıs ortaya öyle bir din millet memleket düşmanı şey atar ki ulen ben bunun deyip olaya girişmekten başka çare kalmaz.
yersiz serzeniş.

(bkz: oldu da bitti maşallah)
(bkz: #4409208) (bkz: geç kalmak)

(bkz: #4409405) zaman en iyi gazete.
(bkz: bursa çöl olmasın)
(bkz: sözlük kuralları mutlaka okuyun!!!)
(bkz: berke de cansu dan ayrılsın)
güncel Önemli Başlıklar