bugün

inanılması zor olmayan iddia *
kolay olmayacağına inandığım sav.
bir oluşumun diğerini geçebilmesi için öncelikle onun geçtiği yollardan geçip aynı zorluklarla karşılaşması ve edindiği farklı tecrübeler neticesinde farklılık yaratması sayesinde olur.Tıpkısının aynısını yapmak sadece aslını yüceltir kanaatindeyim.
Öncelikle özgün olunması taraftarıyım. Ayrıca 7 yıllık bir birikimi 2 ayda geçeceğine inanmakta aynen yeni doğmuş sübyanın babamdan iyi olacağım demesi gibidir.önce bi onun yaşına gel o zaman karşılaştırırsın kendini.
Allah'tan ümit kesilmez.
(bkz: yok artık ebeninkiii)
(bkz: uludag sozluk eksi sozlugu dover)
(bkz: Utopyadan kim olmus)*
belli bir zaman dilimi sonrasında kesin gözüyle baktığım olgu...
gerçi ben burayı ekşi ye elli kere tek geçerim... ayrıca aslolan üye veya entry sayısı değil kalitedir,kalite...
(bkz: bu bir ruya olmalı)
(bkz: üzerine de gazoz keyfi yapılır)
neye gore kime gore sorusunun cevabini vermeden hakkinda hukum vermenin pek guc olacagi onerme. en fazla "he he, tabi canim ben gecmez mi dedim? evet ne diyodum.." denebilir bu haliyle.
kime gore oldugu belli, herkesin kendine gore, neye gore oldugu ise cevaplamasi daha da zor ve olayi karmasiklastiran nokta. bilgi kaynagi olarak, eksiyi gecmek pek makul olmayacagi onu bi elemek lazim basta. ama biraz ugrasilsa, pek kisa zamanda burda guldururken ogreten bir ortam olusabilir. hatta yeri geldiginde ogrenmeden sirf gulebiliriz bile. yani maksat hos vakit gecirmekse burasi eksiden cok daha guclu bir aday olacaktir.
eksi tavir gibi bi garbic entry kaynagi olmaz mesela burda. tamam oyle dusunen, boyle dusunen burda da olacaktir. ama, eksideki medya sirketi havasi burda olmadigi icin ayar bile olacaksa bi yere kadar olur. ekside, herkes burayi okuyor gibi genel bir his oldugu icin, ki yalan da degil, benim gorusum de yer bulsun, hatta diger gorusu ezelim gecelim egilimi goruluyor mutemadiyen. tadi kaciyor bi sure sonra tabi.
bunun gibi sebeplerle, burasi eglenmek, oturup bi cay sigara icmek, biraz kafa dinlemdirmek, arada gulumsemek, hos vakit gecirmekse amac; eksiyi gecmistir bile. o hava seneler once vardi ekside, artik vahsi kapitalizmin gormezden gelinemeyecek bir carki haline geldi; yapacak bir sey yok..
ekşi bugün kapanıp uludağsozluk hayatını 7 yıl daha sürdürürse doğru olabilecek önerme
(bkz: benim babam senin babanı döver)
neden olmasın *
"ekşi sensin uludağ da ıı şey ya ben lan neyse bir sey demiyorum" dedirten olaydır.
an itibariyle, ekşi de 1.204 entri, uludağ da 903 entri var.. dolayısıyla kuruluş yılları da göz önünde bulundurulunca geçmişiz de, bazılarının haberi yok. dedirten hede..
(bkz: çocuğum bak amca ne diyor)???
yazarlar dusunduklerini ozgurce, tepki gormekten korkmadan soyleyebildiklerinde ve özellikle sözlükle ilgili yapılan eleştrilere daha demokratik yaklaşılması halinde gerçekleşmesi olası hipotez tabi sozlukle ilgili ciddi bir marketing çalışması yapılmasıda bu konuda çok faydalı olabilir. şahsen ben bu çalışmalara gönüllü katılabilirim. sonuçta uludagsozluk bir alternatif olarak ortaya çıkmış olsada ciddi bir potansiyele sahip olduğunu görmek zor değil. bu potansiyeli değerlendirmek için sanırım bir (bkz: mor inek)yaratmak mantıklı olabilir (bkz: mor sozluk) bizim morumuz özgürlük olabilir sonuçta diğer alternatif sözlüklere bakınca en başarılı konseptin şu an kullanılmakta olan olduğunu anlamak zor değil tarz olarak farklı olmak ve özelliklede (bkz: herkes)in kendini rahat hissedeceği bir ortam bence gayet mor olur ... tabi bu noktada bazı arkadaşlar her zamanki gibi gerek entrylerde gerek özel mesajlarda biz çok mutluyuz ,burası süper eyleşme yaşasın muhafazakar tavır falan fistan diyecektir, diyebilir... ben yinede her şey daha iyi olsun isterim
uludağ sözlüğün ekşi sözlük kıvamına gelmesi için 5 sene geçmesi gerekir.
(bkz: uludağ sözlük in ekşi sözlük out)
an itibariyle
toplam entry = 5719488 (eksi) 210132 (uludağ)
toplam kullanici= 64622 (eksi) 2555 (uludağ)

(bkz: çooook çalışmam lazım çoook)
şekil olarak onu taklit etmeye devam ettiği sürece gerçekleşemeyecek durum
(bkz: gecer gecer ama delip de geçer)
sakla samanı gelir zamanı atasözüyle pekiştirilerek her şeyin bir zamanı vardır denilebilecek iddia.
impossible is nothing
entry sayısı ile değil kalitesi ile geçmesi makbuldür. aksi durumda yazalim saçma sapan entryler; yapalım copy paste; kayitli olmayan ziyaretçiler bile entry girebilsin olsun entry on milyon.
ekşi sözlük yıllardır bu camiada yer aldığı için entry sayısı, yazar sayısı ve popülarite olarak bizden ileride olması gayet doğaldır. bizim bu hegamonyayı yıkmak için bir yıl gibi kısa bir sürede gösterdiğimiz gelişme ve çabalarımız ise takdir edilecek düzeydedir. eğer bu hız böyle devam ederse, ki sanmıyorum, elbet bir yerde doyma noktası olacaktır, birkaç yıl içerisinde bir sollama hadisesinin olabileceği de net bir şekilde görülmektedir...
(bkz: çocuklar inanın inanın çocuklar)
nedir kriteri ekşi sözlüğü geçmenin..yazılan entry sayısı mı, yazar sayısı mı, yoksa kurucularına kazandırdığı reklam parası mı? yazılan entry ipe, sapa gelmez şeylerse, giren yazarların yazdıkları ilköğretim seviyesinde ise ne olacak o zaman sayısal ifadeler..bizler yazdıklarımıza özen gösterelim, okunmaya değer şeyler çıksın ortaya, sayısal ifadelerle kalitenin değerlendirilmeyeceğini zaten görülecektir..