bugün

rezillik diz boyudur ayrica sözlük yazarlarinin bu rezilligi desteklercesine hareketler sergilemeleri de ayri bi felakettir. hemen "he..." diyenin pesinden giden diger yazarlara sitemi ve bunu görebilen bir yazarin söylemidir.

edit: başlığın başa kalması
sözlüğü bir beyin özürlüyle peşinden takip eden bazı koyunları bitirmiştir. ulu sözlük madara olmuştur. buna çanak tutan tüm yazar bozmalarını da buradan kınıyorum. ve temennim hepsinin derhal tespit edilmesi ve atılmasıdır.
çok büyük istek biliyorum ama ortada ayaklar altında olan bir gurur var ve bu hepimizin sorumluluğunda.
başka sözlüklerde yazan yazarların durumu fırsat bilip kendi reklamlarını yapmasını sağlamıştır.
sözlüğün en derin yarayı yine kendi yazarlarından almış olduğu gerçeğidir.
uludağ sözlükte belki buraya dalga gecmis cok sayıda yazar olsada çok sayıda harika yazan yazarlar da mevcut. şimdi malesef yazar alımları açık oldugu için böyle durumlarla karşılaşıyoruz ancak ilerde yazar alımları belli bir seviyeye çekildiği zaman ve içerde mevcut yazarlar da elendiği zaman uludağ sözlük tadına doyum olmayan harika bir mekan olacağı için katılmadığım tespit.
buram buram gerçeklik kokan teşbih.. **
terk edenlere sormak lazım bu başlığa kızmadan evvel. sahiden neler oluyor burda?

nen var kuzum?
3-4 yıllık bir emeğin böylesine bir gecede bitmesi kolay değildir. lakin yaşananlar bu gece online olan yazarların, bu gece ki bu saçmalığa yol gösteren, büyüten yazarları görmemizi sağlamıştır. umarım moderasyonda bu geceki saçmalıklara katkısı olan yazarlara gerekli cezayı vermişlerdir.

evet, uludağsözlük bitmemiştir, bitmezde. çünkü burda gerçekten güzel yazan yazarlar var. onları okumak çok keyifli benim için. uludağsözlük'ün bittiğini düşünenler gidebilirler gitsinler de zaten. ama ben bu sözlük alemine bu sözlükle girdim. ilk göz ağrımın öyle kolay kolay bitmesine izin vermem ve benim gibi düşünen yazarlarda izin vermez. bu böyle biline!!!

gelelim tarihi benzetmeye;

bu gece sözlük bir yara aldı. bir anlamda sakalı kesildi. unutmamalıdır ki; kesilen kol bir daha çıkmaz, ama kesilen sakal daha gür bir şekilde çıkar...
sözlük kelebeklerinin yeni zırvası. bu denli duygusal olmayın yumak kedileri. bitmişmiş, ölmüşmüş. Ben gidicem biliyoy musun sözlüük. oy yerim seni ben. kardeşim gideceksen siktir olur gidersin anladın mı? kimseye bir mesaj vermeden. delikanlı gibi aslan gibi. Öyle elvedalar, böyle duygusal uyarılma hezeyanları falan nedir bilader? Nedir sorunun yani? farkedilmek mi? ya hu sen zaten 1 milyon spermin içinden en farkedilensin üzülme. uludağ sözlükte tutunamayan adam, 4 adet sözlük gezen 7 yıldır sözlük alemine takılan ben diyorum ki: hiçbir sözlükte yazar olamaz...

taşşağa gelmeyin dikkat edin.
(bkz: daha da gelmem)
sen bilirsin:
http://www.haberciniz.biz...ndan-veda-ziyareti-02.jpg
asiti kaçmıştır. başlık altları inci sözlük kekolarınca enfeksiyon kapmıştır. kapanmaz, iltihaplı, cılk bir yara gibidir artık. Allah'tan rahmet sevenlerine baş sağlığı dilerim.
bir daha sözlüğe gelmem bu da böyle bilinsin diyen yazar söylemidir.
başlığın bundan 1 yılı aşkın süre önce açıldığını göz önünde bulundurursak ve bugün hala bu muhabbet dönebiliyorsa, büyük bir sorunsal olmuş olabilir.
henüz bitmemiştir. lâkin yakındır. moderasyonun öncelikle şunu anlaması gerek, yazar alımları son sürat devam etmekte. iyi, hoş. fakat bu alımları yaparken çaylaklık süreci çok kısa tutulmakta. yani eleman çıkıyor, istediğini diyor. sonra bir başka hesapla şıp diye yine yazar olabiliyor. belli bir seviyeye kadar gelmişsin, artık biraz nazlanma zamanı. öyle olur olmaz, dakkalık alımlar yaparsan, sözlük biter de, yiter de. önemli olan tabi süreci uzatmak da değil aslında. önemli olan yazarları iyi takip edebilmekte. kendimden örnek vermek istiyorum, silik sekmesi 1 haftada neredeyse 3-4 kez yanmakta. bu yanlış. yapın arkadaş, eğer hatalarım cidden çok ise, çaylak yapın. sonra deyin ki tam yazar olana kadar çaylaksın. ama iş öyle değil işte. ne oluyor, adam ya moderasyona kafa tutuyor, uçuruluyor. ya uludağ sözlüğe karşı duruyor, uçuruluyor. çaylaklık bir sözlüğün olmazsa olmaz evrelerindendir. ama burada ki çaylaklık, çayın demini alma zamanı kadar.
belki biraz abartılı gibi gelebilecek ama açılan birbirinden çirkin, birbirinden gereksiz başlıklar için birşeyler yapılması zamanının geldiğini hatırlatması bakımından yerinde bir başlık. ekşi sözlüğe yazar olmak neredeyse imkansız olduğu için oraya giremeyen herkesin buraya yüklenmesi ve uludağ sözlüğün de çok kolay alım yapması nedeniyle gerçekten de bu sözlük tam bir ergen ve lümpen eğlencesine dönüşmüş durumda. nadiren açılan kaliteli başlıklar, bunların kendi aralarındaki eğlenceleri nedeniyle elbette ilgi görmüyor, burayı içindeki pisliği akıtma yeri olarak değil de bilgi birikim ve yeri geldiğinde ironi ortamı olarak gören kaliteli yazarlar da küsmüş durumda ve artık online bile olmuyorlar. bu duruma acilen radikal önlem lütfen.
ilk entry'ye bakılınca 1 seneyi aşkın süredir devam ettiği anlaşılan ama sözlük hala devam ettiğine göre şehir efsanesine dönüştüğü anlaşılan geyik tespittir.
evet, bu belaltı olayı devam ettikçe ve seviyesiz başlıklar-entryler devam ettikçe kaliteli yazarların terketmesi ile sonuçlanabilir. aklı başında, kaliteli, yazarların sözlük bünyesinde yazması ve paylaşımların kaliteli olması durumunda kalite de artacaktır.

asıl amaç bilgi birikmilerinin paylaşılması olmalıdır. yazarlardaki amaç sapması durumunda moderasyonun acil tepkiler vermesi gerekmektedir.
yedinci nesil yazar alımının başlangıcı ne zamandı hatırlamıyorum ama büyük ihtimal ilköğretim ve liselerin tatile girdiği bir döneme denk gelmesi neticesinde başlayan, uludağ'ın dönüşüm geçirme sürecidir.

özet: evet, bitmiştir.

hal böyleyken uludağ'da makara kukara yapmaya çalışılsa da şako'lar tat vermiyor. zaten bunun asıl zevkli olduğu yer inci'dir ama gel gör ki bayadır yazar alımı yapmıyorlar.

(bkz: batsın bu dünya)
gerçekliği aşağıda kişisel yoruma bırakılmış bir önermedir.

aşağısı;

yazarlar diye adlandırılan kesimde yazamayan, ortalığı karıştırmaya yönelik hareket eden, aklı belinin altında, sanal ortamın vermiş olduğu sanallık ile saldırgan bir tutum içinde olan, fikirlerini paylaşmak yerine dayatmayı seçen, özgürlüğünü başkasının özgürlüğünü bitirdiği yer sanan, ve malesef 'adam liseli', 'adam ilkokullu' diye adlandırılan aklı bir arşın havada arkadaşlarımız da mevcuttur, ve bu arkadaşlarımızın sorun olma sebebi, 'nasıl olsa karşımda değiller' mantığı ile hareket edip, kendi bildiğini okumalarından kaynaklanmaktadır.

moderasyon diye adlandırılan yönetim üyelerinin de bir üstte bahsedilen yazarlar içinde yazamazlara gösterdiği tolerans yüzünden,

sözlük bitmiştir...
sol bolume bakıldığında kurulan cümledir.
(bkz: sözlüğün beyin ölümünün gerçekleştiği gerçeği)
sol framede görülen başlıkların çığrından çıkması durumu.
evet, şu an itibari ile bitmiştir. var olan başlığa türkçe karakterle tekrar açılabiliyorsa gerçekten bitmiştir.
(bkz: uludag sözlük bitmiştir)
ekşi sözlüğe ihtiyaç duyulmasını gün gibi ortaya çıkaran durum.
güncel Önemli Başlıklar