bugün

girdilerde sıkça fark ettiğim iğrenç olaydır.

''patlak zar'', ''sikik'', ''orospu-fahişe'' gibi kelimelerin kimseye yakışmadığını düşünüyorum. ne yazık ki sözlükteki girdilerde sıkça geçiyor bu kelimeler.

diyecek bir şey bulamıyorum.
her defasında elimden geldiğince belirttiğim ve belirteceğim durumdur. yönetim dikkat !
sözlükteki ergen zümrenin entryleri olduğunu düşündüğüm (umduğum, dilediğim) entryler sonucu oluşan durumdur.
yetişkin ya da aklı başında herhangi bir insanın bu tür yakıştırmalarla prim yapmaya çalışacağını sanmıyorum.

kendilerini dünyaya getiren de bir kadındır, ailesinde birçok kadın vardır, fakat aklı henüz ne dediğini idrak edemiyordur bu arkadaşların...
benim türbanlı bacıma laf söyleyemezsiniz.
türbansızların aşagılanmasıdır. durmak yok yola devam.
orospuya orospu demek onu aşağılamak sayılır olmuş ne üzücü.

burda kastettiğim sözlükte iffetsizliği, orospuları savunan kimselere olan "orospu" deyişimdir.

öyle genelleme yapıp orospu demişliğim yoktur. iffetsizliği savunan, iffetsiz olan kesime karşı kadın erkek farkı gözetmeden hakettikleri şeyi söylerim. bunu yapmamakta büyük sakınca görüyorum.

zinaya sevişmek, orospuya eskort deyip bu rezil aşağılık işleri yumuşatamam. sert olmalı ki sözcükler, can yaksın.
zar patlayinca patlak zar denir dogaldir.
artık gına getirmiştir. şu sözlüğe girdiğimde sol frame'de gördüğüm 3 başlıktan biri mutlaka kadını aşağılama, izmirli kızları aşağılamadan ibaret.
sikine sahip çıkamadığından köpeğe tecavüz eden, kadına sikilecek insan muamelesi de yapar elbet. recmleri vaciptir.
sürekli karşılaşılan sorunsaldır. sözlük bayanlarını gaza getirme çabası içerir.
kadınlarla ilgili başlık açıp dişi sözlük yazarlarını ayıklama çabasıdır. bunaltmıştır.
sadece uludağ sözlük değil, sosyal medya da kadın aşağılayarak popüler olacağını düşünen, sik kadar aklı olmayan erkeklerin gerçekleştirdiğidir.