bugün

ekşisözlük ne güzel meşhurları, popüler isimleri sözlüğe getirtiyor. uludağsözlük yönetimi bu konuda çok pasif. iş yazarlara düşüyor. durun şimdi bir şey deneyeceğim:

e-e-y-y-y kad-i-i-r! geldiysenn fesinin püskülünü üç kere sallaa!!!
Oytunkaran’ı sınırsız yetkiyle mod yapmak. Bakın görün sözlüğü. Evet.
elektro şok ve adrenalin.
eskiden zall'ın tuttuğu fake kızlar biraz hareket getiriyordu. artık o da kurtarmıyor. o da anladı sözlüğü sattı zaten.
yazar alımlarını kapatmaktır. çünkü ekşi sözlükte millet yazar olmak için senelerce beklediği halde, ekşide buradan daha çok yazı yazılıyor. bura ise ciddiye alınmıyor gibi.
Sözlüğe meme atacak yazarlar getirmek değildir.
Silik olması gereken yazarlar hakettiğinde silinmiş olsaydı bir çok kaliteli yazar hesabı kapatıp gitmezdi. Canlı kalmak adına daha çok uğraş olurdu.

Şimdilik teşhircilikle mümkün gibi görünüyor.
açılan başlıkların daha fazla entry girilip canlı gözükmesi sonucunda insanların daha fazla yazma isteği doğması sonucu oluşacak yol.
Sıkı bir denetim uygulamaktır. Trolleri, sapıkları uzak tutarsan ve bu sistemi devam ettirirsen sözlük elit bir görünüme kavuşur ve bu da kısa vadede olmasa da orta veya uzun vadede sözlüğün canlanmasına yol açar.
önce bir şeyin farkında olalım, burası bir interaktif sözlük. Yani yazarlar arasında etkileşimin olması gereken bir ortam. Nedir bu etkileşim?
Okumak, artı veya eksi oylamak, favlamak ve mesaj atmak.
Biz yazarlara düşen Uludağ sözlüğü canlandırmak değil başlık açmak, entry girmek ve yukarıda bahsettiğim etkileşimi sağlamak.

Sözlüğü canlandırmak isteyen insanlar şu başlıkta bir araya geliyor ama burada bile doğru düzgün kimse kimseyi oylamıyor:d

Sözlüğe Tarkan gelse entry girse siz onu da oylamazsınız amk zall size niye ünlü getirsin:d

Bir diğer husus bu tarz başlıkların altına sürekli yazılan nerede eski yazarlar geyiği:d

Adamlar belki de buralarda ama siz entry okumuyorsunuz ki amk:d nerden bileceksiniz neredeler:d

Teşhircilik meselesine gelince de bu tarz hanımlar Yeşilçam filmlerinde eski Türk dizilerinde bile kendilerine yer buluyordu:p balkonlarda pencerelerde. Renk katıyorlardı:d
inci sözlükte bile varlardı no Man no cry, suzanablaniz vs gibi nicklerle.

Her yerde olacaklar neden bu kadar takılıyorsunuz ki?
Bir keresinde yanlışlıkla lookinin entrylerini okumuştum, şu sözlükte okuduğum en adam akıllı yazarlardan biri olduğunu düşünmüştüm.
Yine şu an teşhircilik yapan kadınlardan bazıları da öyle, bazen ulan ne güzel yazmış diye şaşırıyorum.
Bence bu kadar takılmamak gerek onlara da.

Bilmiyorum bence sözlük için bir şeyler yapmak istiyorsak bu güzel başlık açmak güzel entry girmek ve oylamak olmalıdır
şimdi var ya zall amca

- Sen alacak duj verecek 100 dolar.

Diyecek kadar türkçe bilen, beş on tane rus yada ukranyalı matmazel bulup, sözlüğe user yapsa, bu sözlük tarihi online rekoru kırar.
Öncelikle üstteki yazarın dediği gibi abazaları temizlemek olmalıdır. Moderatorler bu konuda duyarsız sanırsam.
ikinci bir konu ise açılan belirli başlıklar var

(bkz: anın görüntüsü)
(bkz: geceye şarkı) vb.

Bu tarz başlıklar artık ilgi çekmiyor, sıradanlaşıyor ve sözlükte olan yazarları da sıkıyor, kaçırıyor. Diğer bir konu ise bazı yazarların girdiği entrylerin ilgi görmemesi. Bakıyorsun ne güzel yazmış diyorsun oylama yok. Ama çok saçma bir entry (kimse üstüne alınmasın ama hepiniz farkındasınız) garip bir şekilde fav alıyor. Duyarsızız entryler sadece okunup geçiliyor. Sözlük ortamını böyle olunca fazla ciddiye alamıyorum açıkçası ben. Kimse de almıyor. Konu kilit. Olay olmalı kan, gözyaşı, polemik olmalı kı insanların dikkatini çeksin. Sözlüğün ortasına meteor düşse belki hallolur:)
https://www.youtube.com/watch?v=xa1p8PuWMKs
Önce baştan düzeltmek lazım. Adam günlerce sadece içinde "pompa" geçen troll entryler yazdı. Sadece konu cinsellik. Ama daha yeni çaylak oldu. Moderatör görevini iyi yapmıyor. Herles mirc gibi chat havasında. Öyle olmaz.
belli bir artı oya para vermek.