bugün

evin tek kızı ve ismi *****, savaşacak gücün varsa peşini bırakma.
ya bütün kahrını çekeceksin ve bu uğurda kendini değersizleştireceksin yada yanından sesizce uzaklaşacaksın.
sana değer veriyorsa, seni gerçek anlamda seviyor ise mutlaka yanına gelecektir. demişti şimdilerde görüşmediğim hayat olarak yaşlı olan biri.
kumar oynadım, inanarak ve bütün sonuçlarına katlanacak gücü kendimde toplayarak.
uzaklaştım yanından, gittim ondan en uzak masaya oturdum bu savaşta.
belki kaybettim gibi görünüyor ama kazandım aslında çünkü ben onunla geçirdiğim vakitlerde ben değilmişim. ben aslında onun o an yanında olmasını istediği oyuncak bir insanmışım.
bunları ondan uzaklaşmaya başladığımda anladım.
geç oldu ama anladım. aslında kendimin ne kadar değerli olduğunu, onun bana zarar verdiğini ve tüm bunlara rağmen kendimi ne kadar değersizleştirdiğimi.

özür dilerim kendim. beni affet, sana çok kötülük ettim. barışalım mı?
Bana kötülük yapan insanlara iyilik yapacak kadar gaddarım.
hafta sonu bir duygu his ve itirafımı paylaşmayı düşündüğüm başlık.
Böyle düşüyor mu. Bence düşmez.
After all my experience, I begin to believe that the soul doesn’t exist. To me, the soul is consciousness. Because we come to know that all of our emotions stem from not the soul but the brain and they are all consequences of some secretion by brain. The only reason we believe the soul existed was that we were told so. With the advance of science, we are now aware Of the fact that there’s no soul because What we feel And how we feel is explained. The believers Of soul was in the opinion Of that there’s soul because we feel abstract notions. However, these abstract notions are created by our brain as well as it is felt by it. So when the brain dies, though you live, you have no soul, you have only working organs And that means almost nothing.
eskiden 4 çocuk yapacaktım falan derdim. şimdi düşünüyorum da komik geliyor. hem siyasi ortam, hem böyle boktan bir dünya, hem ekonomi, hem bir çocuğu aslında yetiştirmenin ne kadar zor olduğunu görünce falan 2 çocuk fazla bile diyorum. çünkü çocuk bakmak çocuk yapmaya benzemez ve her şeyimiz o çocuğun hayatını etkileyecek eşimle yaptığım bir kavga bile. benim annem ve babam hayatımda bir gün 2 defa derece yapmama rağmen sınavıma bile gelmedi. kardeşim dediğim insan anahtarımı bile tutmadı. o yüzden çocuk yapacaksanız şimdiden söylüyorum çocuğunuza insan gibi davranın geleceğine önem verin, bu dünyadaki en özel şeyler sevgidir, ilgidir, şefkattir ve hayat eşine ve çocuğuna para verip onlar çok mutlu demek değildir.

not : anne ve baba ikinizin de aq ben.
Uludağ sözlükte altı entrysi olan, fevkalade tanımlar yapan ama sanki tavla oynamayı pek bilmeyen, Kahtalı at unutuldu tarzı bir nicki olan çaylak kız:
https://youtu.be/zYp8xRqWmQg

Edit: bak sevgilim senle daha kolay kavuşabilmek için kast sistemini yıktım ben de çaylak oldum:) hadi bul beni
beylikdüzünde ailemle birlikte yaşıyorum.annem;klasik anneler gibi kaybolan bir şeyimi sorduğumda ''nerede çıkardıysan oradadır'' annesidir.
eylül ayında abimi everdik,gitti. çok da uzaklaşmadı o da beylikdüzünde oturuyor. abimin eşi, iş münasebetiyle mersin'e gitti 5 gün önce. gittiği günün akşamı abim akşam yemeği için bize geldi. babam masadaki salatayı didikliyor,ben portakal sıkıyorum,annem de çorbayı karıştırıyor ocağın başında. abim tuvalete girmiş olacak ki uzun bir süre ortalıkta gözükmedi. annem ''abin nerede?'' sorusunu sorunca; '' nerede çıkardıysan oradadır'' dedim refleks olarak. akabinde derin bir sessizlik. portakal sıkma aletinin gürültüsü,ocağın çıkardığı o tısss ses, oturma odasında uzaklardan gelen akşam haberlerini sunan spiker ... her şey sustu.kulağımda derin bir çınlama,gözlerimde oluşan karartı... annemin anlattığına göre babam başıma çok sert vurmuş bayılmışım.4 gündür de abimde kalıyorum interneti yok , evin köşesindeki internet cafe'den 2tl'lik açtırdım.eve gidemiyorum param da yok.
bi seks muabbeti dönmüş gene.
Bazen yalanlara inanmış gibi yaparım.
Bazen yalancıyı skerim.
Bir daha yalan yazanı sikerim.
derin bi nefes alıyorum. dayan diyorum kendime. hep boyle sürüp gidiyor.
Daha demin üçüncü sigara paketimi bitirdim.
çişim var kalkıp yapmaya üşeniyorum.ewed
Bu amca kim?
Bak şimdi . Bu Berkay var ya çok garip adam. Sana olan duyguları bazı bazı evet sen yok iken, seni göremediği zamanlarda köreliveriyor. Bazı bazı çokça maddi aleme düşüyor aklı, orada kendisine bir saadet arıyor. Bazı bazı bilincinin en derin noktalarında geziniyor o zaman kendini bile tanıyamıyor, kendinden utanıyor. Bazı bazı ailesinden de , cemiyetinden de hiç mi hiç değer görmüyor o zamanları kendisini adamdan bile saymıyor. Adamdan sayılmayınca hiç birini sevebilir mi yürek? Adam bile değilsin, sevmek ne haddine? Kendisine bunları söyleyiveriyor. Kendisini hakir gördüğü çokça oluveriyor. Çünkü ne geçmişini kontrole alabiliyor ne de geleceğini. iradeyi kendisinde görmüyor bu oğlan. iradeyi dış dünyaya bırakıyor. Fakat bu çocuk var ya , evet bu çocuk ruhu sükunet ile tanrının ışığı ile dolduğu zamanlar, bir insanın yüzündeki merhamete şahit olduğu vakitler, kendisini değerli , kendisini adamdan saydığı vakitler. işte o zamanları sana olan aşkını , varlığının nasıl ateş kestiğini sana ulaşma yolunda. Nasıl inim inim inlediğini ruhunun. Çünkü saadet senin yüzünde, senin ellerinde, senin yüreğinde. Bir tek , bir tek ancak ve ancak iki cihanda da ona yâren olabilirsin, bir tek sen ona canan olabilirsin. işte sağlamken bilinci ve yüksekken morali işte o zaman seni de mutlu edeceğine inandığı ve kendini adamdan saydığı için seni tekrar seviyor bu çocuk, tekrar, tekrar ! üftadenim, bak bekliyorum burada.
ilginç insanlar topluluğunun bulunduğu bir platformdur.
anası zina yaparak eve para getiren kadının çocuğu hoş geldin..
Bunu söyleyeceğim aklıma gelmezdi ama buradan tanışıp da çok iyi anlaştığım, sonra densizlik ettiğini düşünüp iletişimi kestiğim bazı kişileri özlüyorum. Yine olsa yine keserim o ayrı.
seni baska bi sözlüke aldatıyorum sözlük.

ne zamandır söyleyeceğim diyorum o gün bugünmüş.
Oh be! rahatladım.
1-2 ay sonra 27 yaşına giricem ama şu an pokemon izleyip ağlamamak için kendimi zor tutuyorum duygusal anlarda. Sanırım insan hiçbir zaman değişmiyor.
bundan 8 yıl önce yazdığın bir entryi beğenmiştim, unutmuş olamazsın.
bir mesaj at bulayım seni.
Hem sigarayı bırakmak hem fit olmaya çalışmak çok zormuş. :( acı çekiyorum ama yolumdan dönmeyeceğim.

Madem geldik dünyaya bari sağlıklı yaşayalım diğ mi?
Az önce bir entry gördüm ne kadar salak salak entryler bunlar ya deyip eksi butonuna bastım ve “olmadı güzel kardeşim” uyarısıyla karşılaşınca beynimden vurulmuşa döndüm.

benmişim.(yumruğunu ısırarak ağlama efekti)