bugün

sozluk yonetimiyle alakasi olmayan, istanbul'daki ve istanbul'a gelebilecek yazarlarin kaynasmasi, tanismasi, hasbihal etmesi, kah gulmesi, kah aglamasi amaciyla planlanan zirve. tekrar etmekte fayda var, gayri resmi, moderasyon ve yonetimle alakasi yoktur ve onlarin bu konu icin rahatsiz edilmemesi elzemdir, vaciptir.

sozlugu de kirletmeme acisindan, zirve konularinin, detaylarinin, tarihin, mekaninin uludag istanbul yahoo grubunda gorusulup tartisilmasinda fayda var. katilmak isteyen uuserlar lutfen gruba uye olsunlar.

zirve icin su anda ongorulen zaman nisan'in ilk haftasi. tabii ki kesin tarihi grupta ortak bir kararla alacagiz. ama tam da kuslarin otmeye, ciceklerin acmaya basladigi bir zaman olsun derim ben. mekan icin de taksim'de bir yer en iyisi gibi gozukuyor. ama dedigim gibi detaylar icin sozlugu kirletmeye gerek yok. organizasyon isini gonullu olarak ben yapmayi dusunuyorum, baska gonullu olursa bir adim one cikabilir.

ama tanisma acisindan cok faydali olacaktir, eglenme acisindan keza oyle. tum uuserlar davetlidir, istanbul icinden veya disindan. ne olursaniz olun gelin.

tum detaylarin belli olmasiyla birlikte gelen edit:

tarih: 1 nisan
mekan: lambo (nevizade'ye balik pazarindan girince soldan ikinci mekan, vera'nin hemen yani) en ust kat.
bulusma saati: 20:00
belli basli fiyatlar: 33cl bira 3,50; 50cl bira 4,00; 70 cl bira 6,00; becks, fosters 4,00; miller 5,00; raki, votka 6,00; 35lik doluca 14,00, safir beyaz sarap 14,00; cola, ice tea, nescafe 3,00; cay, soda 2,00; hamburger 5,00; izgara cesitleri 8,00. (ytl uzerinden)
ayrica onemli uyarilar icin** bkz. (#121495)
laz pacino'nun sicakkanli ve girisimci kisiligi sayesinde, uludag istanbul yahoo grubu zirve organizasyonu komite baskani sifatiyla icra ettigi, zirve tarihinde istanbul'da olup da yapacak daha iyi bir isi olmayan tüm uludag sözlük yazarlarinin davetli oldugu zirve.

tarih ve mekan belli olmamakla beraber, nisan'in ilk haftasonu, yani 1 ya da 2 nisan, Taksim denilen Istanbul'un güzide bulusma semtinde nezih bir mekanda tertiplenmesi öngörülüyor.

ilgilenenlerin mayolu bir boy fotografiyla birlikte basvurularini uludag istanbul yahoo grubuna göndermeleri rica olunur. her türlü görüs, elestiri ve öneriye acigiz.
(bkz: sozluk yazarlarinin yuzlerini merak etmek) sorununu ortadan kaldıracak güzel bir oluşum.
"gözden ırak olan gönülden uzak olur" felsefesi uygulayıp,gözden ve gönüllerden uzak olmamak için ideal bir çözüm.
haftasonu olursa kesinlikle katılacağım zirvedir.
kesin bir buluşma noktası belirlenirse yazarların büyük çoğunluğunun katılacağı zirvedir.
simdi istanbulda olmak vardı dedirten entry.
şiş göbeğimin *,açık alnımın *,kısa boyumun * ve patlıcan burnumun *ortaya çıkabileceği karizmamın resetlenebileceği korkusuna kapıldığım zirvedir.
ekleme: ayrıca koca ağzımın *ince bileklerim *,küçük el ve ayaklarımın *dört gözümün * alenen ortaya çıkmasından da bizzat korktuğumu beyan ederim.
bulusma ve kaynasma noktasinin talebe gore belirlenecegi zirve olacaktir. tarih su anlik bir nisan, olaganustu bir seyler olmazsa da oyle kalacak. mekan ise, zirveye katilecak insan sayisina gore belirlenecek. sayiya gore mantikli bie yer bulmaya calisacagim. bes kisi olursak eger, ciragan'i tutmaya gerek olmaz ehehe. o yuzdendir ki pek sevgili dostlar, kim gelmek istiyorsa bunu kesinlestirsin lutfen ve bana* veya aftermath'e bildirsin veya da uludag istanbul grubuna uye olsun. cok sukela olur, tadindan yenmez o zaman, her sey planli programli olursa.
bursada yaşamama ragmen istanbulda olmaya çalışıp katılmak için elimden geleni yapacağım zirve
tarih olarak 1 nisan'in kesinlestigi zirvedir*. mekanin ayarlanmasi icinse kesin katilimci sayisi beklenmektedir. katilimcilar ne kadar erken bildirirse o kadar güzel olacaktir mekan acisindan. hem güzel bi yer ayarlanabilecek hem de olasi bir kalabalik, karmasa vs. önlenebilecektir.
katilmak isteyenlerin uludag istanbul yahoo grubuna üye olmalari hem onlara hem de organizatörlere kolaylik saglayacaktir. gruba üyelik icin bana e-mail adresiyle beraber bir mesaj yeterli.
burada tekrar belirtmek isterim ki, bu zirve organizasyonunun sözlük yönetimiyle bir alakasi yoktur. bu önemlidir, o yüzden otuz kere belirtmisimdir.
sözlükte yeni olmama ve uludag ile alakam olmamasına ragmen olursa asla kacırmayacagım zirve.
zirveden karı kaldırma gibi iğrenç olayların yaşanmayacağı zirve. çünkü onlar bizim bacı ve ablalarımız. biz bir aileyiz ve aile içinde öyle şeyler olmaz. bakınızını da vereyim tam olsun. (bkz: uludag sozlukteki sicak aile ortami)
olmamasi diye bir opsiyonun olmadigi zirve. kimse gelmezse de ben 1 nisan'da aftermath'le ikimiz zirve yapariz hehe. ama bu hafta sonuna kadar -hatta tarih de vereyim, tarih olmayinca ciddiyetsizmis gibi oluyor- yani 17 mart'a kadar gelmek isteyenler bunu bana* veya aftermath'e uludag istanbul grubu vasitasiyla veya ozel mesaj yoluyla belirtirse ve elimizde kesin bir sayi olursa super olur. ona gore hafta sonu taksim'de uygun bir yer ayarlayacagim. ama tabi sonradan katilim da olabilir. kapimiz her zaman acik. bir sandalyeye iki kisi otururuz. ya da gencler ayakta katilir zirveye.

cikan kismin ozeti: tarih 1 nisan. yer taksim. mekan ise gelecek haftanin sonuna kadar olusacak kisi sayisina gore belirlenecek.
istanbul'da uludag sözlük serefine yapilacak zirve. sözlük yazarlari arasinda sanal boyutu asan arkadaslik baglari kurulmasi gibi kutsal bir amaca hizmet etmesi niyetimizdir. ayrica (bkz: sozlük yazarlarinin yüzlerini merak etmek) sorunsalini da ortadan kaldiracaktir katilacaklar icin.
simdiye kadar katilacagini belirtmis yazarlar listesi söyledir:

bebek
can
eleman
elyaf prenses
engineer
karga
karpuzkabugu
meleklerde aglar
nevergonnabe
obsessive
palta
parkinson
1 nisana kadar sürekli sol frame de olması gereken önemli konu başlığı.
tutunamayanlardan kisisinin üzülerek gelemeyecegini belirttigi zirvedir. e önümüzdeki zirvelere bakicaz artik napalim.*
şaka gibi bi şeydir. katilacak yazarlarin da birer birer listeye eklendigi zirvedir ayrica.
katilanlara cekilisle sürpriz hediyelerin dagitilacagi organizasyon.***
mutlaka katılmak ıstedıgım ve merak eden arkadaslara kendımı tanıtmak ıstedıgım zırvedir... cok yerınde olmustur bence mutlaka gıdılmesı gerekmektedır.. 1 nısan da gusel tarıh olmustur kanaatımce..
az once mavi nin bana ne isin var bakıyım senın tanımadıgın ınsanlarla uludag istanbul kaynasalım zırvesı'nde? dıyerek cıkıstıgı zirvedir.. o daha cok yenı oldugu ıcın bilmiyor tabiki (bkz: uludag sozlukteki sicak aile ortami)nın ne demek oldugunu ..seni de bekleriz mavi.. evlenmemiş olursan tabii o gune kadar ..
meleklerde ağların ısrarla gideceğim deyip benim eş durumundan katılamayacğım zirvedir...
(bkz: giderek büyüyor efendim durduramiyoruz)
benim de istanbulda bulunduğm ancak katılıp katılmamak konusunda düşüncemede olduğum buluşumdur.
darmstadt'tan birisinin katilacagi zirvedir.*
frankfurt'ta ve dünyanin baska yerlerinde olanlarin yerine de eglenilecek zirve.*
güncel Önemli Başlıklar