1. 12.
  sözlük için; şu başlığa da bi foto atayım.
  ... serefsizimbenmaklimagelmisti
 2. 11.
  yapma evladım, yapma oğlum.
  ... tacettin limoncuoglu
 3. 10.
  Bazı ihtimallerin iyi bazılarının kötü olduğunu düşünüyorsun. Hayalindeki işi ve başarıyı bir gün elde edeceksin. Ama öyle bir hayatın içinde olacaksın ki artık seni bunlar bile mutlu etmeyecek. Hayalini kurduğun şeyler kafanda tasarladığın kadar güzel değil. Zaten bu hayat sana başarı dışında iyi bir şey sunmayacak.

  Umut etmeni isterdim ama seçtiğin ve seçmediğin tüm yollar aslında yanlışmış. Yanlış kişileri seviyorsun, yanlış bir şehirde yanlış bir insan olarak, yanlış bir kaderle dünyaya geldin. Ve ne kadar istesen de tıkır tıkır işleyen Kaderinden kaçamazsın.

  Şimdi hayatının sana işle ilgili ilk sunduğu fırsatı kabul et. Bu kariyer işini de fazla takma kafana. Yıpratma kendini. Bol bol gül. insanları ciddiye almayı bırak ve fazla sorgulamadan yaşa. Kendini sev. Duygularından kurtul. Bunlar hayatın boyunca sana zarar verecek zayıflıklar. Sadece olması gerekeni yap. Sonra ilk fırsatta kaç buralardan. Hayatındaki herkesi çıkar ve yeni bir hayat kur kendine. Başka biri olarak. Umut solmamışken, Henüz geç değilken En baştan başla. Yoksa çok zor biliyor musun? Böyle devam edersen Mutlu olman imkansız.
  4 ... loveneverdies
 4. 9.
  bu ne oğlum hala bıraktığım yerde otluyon.
  ... mavraci
 5. 8.
  Seni ıstırırım.
  1 ... uzay muhtari
 6. 7.
  Sakın almanya'dan dönme, işler çok boka batacak. Darbe, savaş, ekonomik kriz, deprem, doğal afet, hacılar hocalar, terör daha başına neler gelecek saysam inanmazsın.
  2 ... tomris hatun
 7. 6.
  "Sen kimsin? Böyle mi olacaktın. E ama sen tam bir amip olmuşsun. Ee kemanın nerede? O da mı yok. Arkadaşların? Tamam bütün bunları boşver.

  Umutların? Baktığın bulutlar, öpüşüp koklaştığın rüzgârlar? Nasıl yani hiçbiri mi yok? Sen yoksun. Yani ben. Çok kaotik. Ben ilerde yok mu oluyorum yani? Buna mı dönüşüyorum. Cesaret yoksunu aciz!

  Tamam sakinim. Ne olur söyle; Sen kimsin? Bana ne yaptınız?"

  Diye diye sinir krizleri geçirirdi zaar. Neyse ki böyle bir şey sözkonusu değil. Yok yere bi de 5 sene önceki halimizden fırça yemeyececeğiz.
  3 -1 ... onemliolansigaravarmiyokmu
 8. 5.
  Bırak şu boş işleri de derslerine çalış artık velet, lise sondasın.
  2 -1 ... kemalist teorisyen
 9. 4.
  Burda ne işin var yarraaam.
  1 ... less conversation
 10. 3.
  Efendi olun, adam olun lan.
  1 ... game of thrones taki kerhaneci