bugün

kenarinda kosesinde bir yerlerde yerel saati gostermesi gerektigini dusundugum sozluk. gayet guzel olurdu diye dusunmekteyim.
(bkz: bilge sözlük)
(bkz: yüce sözlük)
(bkz: ata sözlük)
kimilerine göre akp sempatizanı, kimine göre pkk'lı, kimine göre solcu, kimine göre yobaz, şeriatçı, kimine göre de hristiyan, musevi, yahudi, alevi kaynayan yer.

bence uludag sözlük ne biliyor musunuz?

(bkz: türkiye)

evet evet, işte bu yüzden burada bir aile ortamı var. bu ülke, bu ülke sınırları içinde yaşayan her canlısıyla türkiye...
güzel ortam. yeni yazarların alışması zaman alsa da normalleşme başladı. bu şekliyle eskisine nazaran kalitesi de artmaya başladı. devam eder inşallah..
uludağ sözlük yerine daha rahat akılda kalan, marketing project olarak sunulası güzel isimli versiyonu.

derhal yerine geçmelidir.
ulu camiden adını almış sözlük olabilir. efendim rivayet odur ki tıpkı ulu cami efsanesi gibi bu sözlüğü her gün bir vakit, 40 evliyaullah ziyaret eder. onun içindir ki türbanla ilgili mümkünse fevri yazılar yazılmamalıdır. allah cümlemizi izzeti dergahında kabul ve makbul ihsanı teala ve zulcelal hazretleri eylesin amen.
(bkz: (#3103651))
(bkz: bu memlekette göte göt denir)
(bkz: ulu manitu) *
başlık ve entrylerde artık uludag sozluk yerine kullanılması gereken hede. sanırım yeterince tanınmıyor. galiba sağlam bir duyuruya ihtiyacı var. ayrıca bundan sonra uludag sozluk başlığına yazmam gereken ne varsa yazacağım başlık olacaktır.

ahanda bu ilki: şu an itibariyle sanırım fazla seçme olmadan saçma userleri sözlüğe kazandıran sözlüktür. buraya kadar bir sorun yok farzedelim, bari aynı şahısların sözlük içinde açtıkları başlıklar, girdikleri entrylere göre direkt uçurma prensip edilsin. ya da en başından seçerken biraz daha ince elenip sık dokunulsun. aynı anda her ikisini birden taviz sözlükte seviye ve kaliteyi ciddi olarak bozmakta ve bozacaktır..
sözlüğümüzü isim olarak da yüceltmek için kullanılmasını istediğimiz ad. en kısa zamanda değişmesini bekliyoruz.
http://www.uludagsozluk.com enter bankamız güvenlik politikası gereği erişim engellenmiştir.

http://www.ulusozluk.com enter hoşgeldin ysfkdrklc * *
flamanca: "Grote woordenboek"

fransızca: "Grand dictionnaire"

almanca: "Große Wörterbuch"

italyanca: "Grande dizionario"

portekizce: "Grande dicionário"

ispanyolca: "Gran diccionario"

diye yazılmaktadır.

bu entry hayatta ne işimize yarar bilinmez, ayrı konu. *
akraba kınasına gitmiş bir sülale ve babaanneyle evde başbaşa geçirilen saatlerin tek tesellisi, allah tarafından insanların aklına mukayyet olmasına yardımcı olmak için gönderilmiş mucize.
evrenselleşme açısından * iyi bir adım, uludağ sözlük dendiğinde insan kendini yabancı hissedebiliyor.
uludağ sözlük ismi kadar güzel olan, ulu bir isim. daha kısa, yazması daha hoş sanki.
"saat farki yuzunden* yalniz gecirdigim saatleri *** ba$ariyla doldurabilen bir ba$yapit." (fewzi1907 / 19.05.2008)
bana da denk geldi anlamadım ama yavaştan bile yavaaaaaş sözlük.
gayri ihtiyari uludağ sözlüğün 1. derecen yakın akarabası. *
ulus-özlük olarak ayrıştırılabilecek uludağ sözlüğün kısacası.
cem uzan adına kayıtlıdır.

(bkz: yakışıyo mu zall)
allah, tanrı, peygamber, hz muhammed, kuran gibi, bazı insanların kutsal olarak kabul ettiği $eyler ile me$gul olmayı seven yazarları mevcut.

anlıyorum, bir $eyleri ispat etmeye falan çalı$ıyorsunuz aklınız sıra ama yanlı$ strateji izliyorsunuz güzellerim.

her ne zaman giri$ yapsam sözlüğe; mutlaka kutsal değerlere hakaretvari söylemlerde bulunuluyor ve bu giri$imden prim yapılmaya çalı$ılıyor...

artık hergün hergün yapıldığı için bu konulardan bir randıman beklemek absürd olur, öyle değil mi?

ateistsiniz ya da değilsiniz... teistleri, ateistlerden; ateistleri ise ateizm'den soğutuyorsunuz yemin ederim...

bakın yemin bile ettim. inancımı kaybediyorum, yapmayın...
bu ne perhiz bu ne lahana turşusu sözlüktür bildiğin. anlatayım: şimdi uludagsozluk.com'a giriyorsun üye ol butonuna basıyorsun, "yazar alımımız şu an için kapalıdır" uyarısı çıkıyor, sözlüğün zararlarından falan bahsediyor. sonra ulusozluk.com yazıp giriyorsun, üye ol butonuna basıyorsun hooop güzel güzel yazarlık başvurusu yapabiliyorsun.

aynı sözlük, site isimleri farklı sadece ama yazar alımında farklı uygulamalar. tutarlı olmak gerekir, en azından söylenenlerin uygulamada da yapılması gerekir. yazar alımı kapalıysa diğerinde de kapalı olmalıdır. açıksa ne ala. zaten ulusözlük 'te yazar alımı her zaman açık.
biyoloji ve fizik gibi dunyada her zaman gecerli olan bilim dallarini hice sayan cahil ve bilgisiz yazarlarin yazdigi sozluk. ustelik bu yazarlar, konuya yabanci olmalarindan mutevellit israrla "senin deden maymundu" diyorlar ya; iste o an, got ve beyinin yer degistirdigi an.
gerçekten kaliteli yazarı vardır. iyi ki buradadır, seviyoruz onu:

(bkz: uludağ sözlük ün en kaliteli yazarı ayaz dır)