bugün

neden cehennemi cennet yapmak varken kaçılsın?

anlatıyorum: zaten cehennemde iseniz çok da iyi biri değilsinizdir. bu yüzden iyilerin yok olması ya da farklı senaryoda oluşabilecek kötülükler için endişe etmeniz gerekmez. ölümsüzlük hali söz konusu zaten, ki ölmek olsa bile yine iyi biri olmadığınız için cehenneme gideceğinizden sadece oyuna yeniden başlamak gibi olacaktır, şeytan ile iş birliği yaparak, ki zaten aslında bir nevi iş birliğiniz olduğu için ordasınızdır, tam bir şeytan haline gelmek için bolca çalışmadan sonra bir cehennem dolusu şeytanımız olacaktır. sonrasında baş kaldırmak ve cenneti insanları korkutmak zaten kolay olacaktır. cennete gidenler bir nevi korkaklar ya da ama kötü bir şey yapmayayım diye endişe edenler olduklarından siz oraya gittiğinizde onlara kötülük etmeden ortamda bulunup, rahatsız edecekleri hareketlerde bulunarak dışlayabilirsiniz. eğer olur da size karşı koyarlarsa unutmayın zaten siz yeniden cehenneminizden başlayacaksınız, ellemeyin sizi öldürsün. bir şeytan dahi olsa kendisine hiç bir zararı olmayan varlığı öldürdüğü için o da sizin askerlerinizden biri haline gelmiş olacaktır. böylece şeytan ordusunu geniştip sonrasında tüm sistemi allak bullak edebilirsiniz. cennetlik insan kalmadığında cennet anlamını yitirmiş olacağı için, cehennemde anlamını yitirmiş olacak ve siz de kurtulmuş olacaksınız. rica ederim, iyi günler dilerim.

dütdüt: anlatım bozuklukları ve imla hatalarını düzeltmeyeceğim bu haliyle daha güzel.
deli taklidi, işe yaraması muhtemel olan fiil.
En dibe gidip oradan tunel acmak ise yarayabilir.
zebaniye "ben cehennemlik değilim bi arkadaşa bakıp çıkacaktım,görevli arkadaşlar tuttu bırakmadı" demektir.
cehenneme düşeceğini bilen yazarların planıdır.
ama zordur. her tarafta zebaniler olacak. ellerinde mızraklar. çok sağlam bir plan lazım.