1. ?.
  özellikle kürt faşizmiyle ilgili entryleri okudukça, islama, özellikle fethullah cemaatine yalakalık yapan entryler okudukça, kadın erkek ilişkilerindeki o hala utanma çağındaki köylü tarzı entryleri okudukça, solculukla ilgili, kulaktan duyma bilgiler edinmiş, okumamış, okuma gereği duymamış, sözlük dışı ortamlarda da konuşamayacak kadar aciz olduğunu gösterecek entryleri daha da ilginci futbol ile ilgili o sadece cahil güruhun yapabileceği taraftarlığı yapan, bir takım tutmanın diğer rakiplerine bk atmak olduğunu sanan entryleri okudukça, futboldan başka spor ile ilgilenmediğklerini görünce, burdaki yazarların çoğunun, istanbul un kenar mahallelerindeki, özellikle doğudan göç etmiş, delikanlılar veya kızlar olduğunu hissediyorum.

  varoş insanının en önemli özelliğ nedir. ya görmemiştir, ya da sonradan görmedir. ulusözlük yazarları da, bir çoğu internete adsl ile başlamış, adsl den önce internet nedir bilmeyen, internet ucuzladıkça, zaten mahallede kapı önünde veya kahvehanede kağıt oynanarak veya kadın komşularla dizi izleyerek geçirdikleri zamanı, kendilerini bilgisayara verip, nereden duyduklarını hatırlamadıkları bu yüzden de kendi fikirleriymişçesine söyleyen, yok bu yanlıştır doğrusu da budur dendiği zaman da, hahayt sen nereden bileceksin, doğru benim bildiğimdir diyen acınası tiplerdir.

  yüzyüze iken asla yapamayacağınız, ama varoşlarda ezilen vatandaşların içinde bir uhde olarak barınan kürt türk millyietçiliğini rahatlıkla serbestçe buradan yaptıkları zaman da anlayabiliyoruz, ulu sözlük yazarının içindeki o varoşluk ruhunu. biraz sinirlenince, kuyruklarına basınca, saçma sapan zırvalamaları, tanımadıkları birine küfür etmeye giden huyları da bize bilgi verebilir aslında.

  en fazla da cinsellik konusundaki, ben sktim ben bilirim huylarına hasta oluruz varoş insanının. arkadaşlarına hava atmak için skor peşinde koşan zavallıları hepiniz tanırsınız. korkarım burası da bunlar gibi erkekler, ve abi baba baskısı yüzünden gösterip ama elletmeyen kızlarla dolu. nerden mi anladım. entrylerdeki bayağılıktan aşağılıktan ben sktim, ben göstermem havasından. ben elletmiyorum o halde namusluyum havasından.

  anket konusu ise arkadaş ortamlarında bir nevi hava atmak için yaptıkları çok zekice kurguladıklarını sandıkları bir olay. bursa da buluşma noktalatı, ankaranın en güzel mekanları bir kıza nasıl teklif edilmeli gibisinden genel kültürlerini artırıcı, hani o ilk buluşmadan önce çok bilmiş dayı amca oğullarına sorulan,soruların cevabını dikkat çekmeden cevabını bulacağı şeyler. veya bir çoğuysa, köşe başında çekirdek çitlerken yapılan boş geyiklerin, o yürekte hala var olan varoşluğa dışa vurumudur.

  bilgi almak için referans olarak okuduğum bir yer değil, öyle olunca da sol frame daki başlıklara bakarak zaman geçiriyorum. ve görüyorum ki, değişen çağdaşlaşan diğer bir deyimle sonradan görmeliğin hızla arttığı bir türkiye nin, güzel bir aynası ulusözlük yazarları.
  18 -26 ... yaraka
 2. 1.
  (bkz: ismail yk nın son albümü çıktı)
  9 -4 ... i see mal people
 3. 2.
  (bkz: zidane de varoştan çıktı biliyor musun)
  1 -1 ... pygmalion
 4. 3.
  milliyetçiliğin sadece varoşlarda yapıldığını, içerilerde ise sadece materyalist fikirde ve kürt sempatizanı insanların olduğunu düşünen zavallı düşünce ürünü bilgisiz, araştırmasız ortaya atılmış düşünce ürünü..
  varoşları kötüleyip kendini bir b.k sanması da cabasıdır..
  ankara'nın merkezinde oturuyorum.
  milliyetçiyim,faşistim..
  üzgünüm ama,bu benim.
  varoştan gelen bir yazar olmak ne bir suçtur,ne bir kabahattir.
  aksine,tertemiz anadolu insanıdır,ve bir çok şeyi şehir ibnelerinden de iyi bilir.
  onlar üniversite okurken bile..
  6 -5 ... buzdan adam
 5. 4.
  entry de anlatılan sorun varoşluk değildir daha önce değinilen bi konudur.. esasen kültürsüz olma ya da gerekli bilgiye sahip olmadan serbest atış kullanma sorunudur o bakımdan
  (bkz: sözlükteki entellektüel seviyenin düşük olması)
  4 ... hefeweizen
 6. 5.
  (bkz: bu gun gecekondu acilisimiz var bekleriz)
  7 ... calemityceyn
 7. 6.
  1-ben varoş değilim
  2-benim gibi düşünmeyen yanlıştır
  3-uludağ sözlükte benim gibi düşünmeyenler var

  al paranteze:

  benim gibi düşünmeyen uludağ sözlüklüler yanlış oldukları için varoşturlar.

  bu arada varoş kakadır, bunu problemin başından beri cebimizde olan bir bilgi olarak görüyoruz.
  4 ... paradigma
 8. 7.
  gecekondumuzda, 20 kardeşimle aynı yatağı paylaştığım odamda görünce şok geçirdiğim önermedir. hatta öyle bir şok yaşadım ki, laptopumuzun voltaj düşüklüğünden ekranı karardı birden, webcam kendiliğinden açıldı, tavandan tepeme sıvalar döküldü.
  9 -3 ... falso
 9. 8.
  -ya pastirmayi 5 kilosunu birden bir gunde yemek istiyorum niyazi.

  +hayir suzan , unutma ulusozluk varos insanisin. 1 kilosunu bu gun yiyebilirsin. igrensin artiiiiiii varossun anladin mi varoşşşşşssssuuuunnn.

  - bu varoslugun gozu kor olsun niyazi. benden ne muhendisler , ne doktorlar istedi de vermedim , allah seni kahretmesin niyazi.
  3 -1 ... calemityceyn
 10. 9.
  ee nolmuş yani. şimdi kalkıp temizlik harekatına mı başlayalım? yaptığın sınıfsal ayrımcılığa çanak mı tutalım? elletmeyen kızlara önce git ellet öyle gel mi diyelim? ben sktim ben bilirim diyenlere sen sus senden fazla skenler var onlar konuşsun mu diyelim? kürt faşizmi yapanlara hede ordan burda sadece türk faşizmi yapılır mı diyelim?* sevdiği insanlara , mensubu olduğu dine hakaret edenlere cevap verenleri sus ulen yalakalık yapma varoş seni diye susturalım mı? nedir isteğin ve arzun, yoksa başka bişey mi yoksa ne?
  hem sonra varoş insanı olmak neden bir sorun ki?
  sorularını sordurtan ifadedir. **
  13 ... soytari