1. 1.
  uludağ sözlükten başka bir yer değildir olamaz da zaten. böyle zikik bir düşünce ancak uludağ sözlüğe ait olabilir zaten.

  Tabi bu sözlük sözde insanlara özgürlük sunuyor ama daha kendisi bile bilmiyor hiçbir şeyi. hiçbir sıfat, hiçbir kişiye ait olamaz. ulu önder kavramı sadece atatürk için kullanılamaz. birisi gelir ulu önder recep tayyip erdoğan derse buna kimsenin nasıl bir karışma hakkı olabilir anlamış değilim.
  9 -24 ... entelektuel yobaz
 2. 2.
  http://inciswf.com/1295302480.swf
  1 -1 ... tom tucker
 3. 3.
  uludağ sözlüktür. ve bu sözlük, bunun doğru olduğunu bilir, bununla gurur duyar.
  15 -1 ... hayallerimden ibaretim
 4. 4.
  sıfatlar sahiplenilmez ancak 80 yıldır bir sıfat bir insan üzerinde kullanılıyorsa, başka birinin o sıfatı kendine yontması tuhaf olur.

  örneğin taçsız kral metin oktay vardır. bu sıfat bu adamın üzerine yapışmış. şimdi bunu alıp ''taçsız kral sabri sarıoğlu'' yapsak olur mu? olmaz.
  1 ... pis sacli alsancak insani
 5. 5.
  tabiyki böyle birşey olamaz, adı her mustafa kemal olan da ulu bir önder değildir mesela, fakat mustafa kemal ulu bir önder olduğu için mustafa kemal ismi konuyor yeni çocuklara, bu ilginç saçmalama için de ayrıca tebriklerimi sunarım...
  2 -1 ... torunusamil
 6. 6.
  ulu önder sıfatı, yalakalarca verilmez, verilse de tutmaz. bu sıfat, gerçekten hak edene halk ve tarih tarafından verilir. hiç kimse, hak etmediği sıfatı taşıyamaz. rte, bu sıfata layık olacak hiçbir özelliğe sahip değildir; ne eylemleriyle, ne de söylemleriyle.
  1 ... zarbut
 7. 7.
  sıfatlar sahiplenemez fakat ''ulu önder atatürk''. nokta.
  1 -2 ... u di
 8. 8.
  Zaten isminde düşüncelerini mantıklı kılıyor. Mesela yobaz adı sizin hepinize verilebilir. Sadece sana veya bir başka yobaza ait değildir. Ama ' Ulu Önder ' sadece Atatürk'e aittir.
  1 ... jacopss
 9. 9.
  (bkz: türkçe bilmeden konu başlığı açmak)
  1 ... ishbara
 10. 10.
  'ulu önder' artık atatürk üzerinde kalıplaşmıştır, başka bir şekilde kullanıldığı hiç görmedim, umarım görmem.
  -1 ... naapak