1. 1.
  Bir ülkenin kurucusu.
  Bir milletin kurtarıcısı.
  Siyasi olarak yanlışları olmuştur neticede siyaset taraflı olur ve her kesimi memnun eden bir ideoloji mümkün değildir. Sadece salt ideoloji ile birlik mümkündür.

  Askeri dehası konusunda eleştirilmesi kabul edilebilir değil, devlet adamı olarak da -varsa hataları- böyle kabul etmeliyiz.
  5 -1 ... atabetul e hak ariyik
 2. 2.
  ulu önder başbuğ mustafa kemal atatürk

  hazır primci diyen yazar online iken paylaşayım da. Gerçekleri öğrensin.

  ingilizler e bir mermi sıkma dan toprakları terkettiler, atatürk gücü eline alana kadar onlara bir tek şey demedi karşı gelmedi, sonra 1936 da gücü tam olarak eline alınca gerekeni yaptı ve dış güçlerden bağımsız bir türkiye için çalışmaya başladı ama bu durum onun ölümünü hızlandırdı. Ya herkesin ölümünü beklediği bir başkomutan kimse onun başında değildi herkes hain ismet in yanındaydı, atatürk yalniz öldü, doktoru iyisiniz bir şeyiniz yok dedi sirozu söylemedi, bir de karaciğerini iflas ettiren haplarla siroz riskini artırdılar. ismet inönü nün yazdığı inkılap kitabi bunu yazmaz işte hain ismet seni kimse unutmayacak.

  Başbuğun özgürlük mücadelesini ve bağımsız bir türkiye hayalini gerçekleştirirken öldürüldüğünü artık biliyorsunuz. Türkiye yıllar boyunca dış güçlerin ajanlarından bağımsız bir ülke olamadı.
  2 -1 ... atabetul e hak ariyik
 3. 3.
  Ayrıca tekke ve zaviyeleri iyiki kapattı, son 200 yılda ajanlarla dolmuş bir kurum haline geldi bu kurumlar, bunları bilmeyen bağırır çağırır, 18. yy. Da osmanlı da şeyhülislamlar iyi bir güç kazandı, sultanlar şeyhülislama uymak zorunda değil zaten şeriat müslüman kesim için örfi ya da şeri hukuk ile yargılanan bir ülkeydi osmanlı 18. Yy. Dan itibaren ajanlar dolmuştu çünkü güç onların eline geçmişti atatürk 'ün bağımsızlık mücadelesinin bir parçasıdır bu.
  3 -1 ... atabetul e hak ariyik