bugün

ultraslan ın 22 kasım 2012 tarihli açıklaması değil de erman toroğlu ve star tv ile ilgili yaptığı açıklamalardır aslında.

onu çekmeyin bunu çekin

http://skorer.milliyet.co...detay/1631220/default.htm
http://www.ultraslan.com/

Yine aynı film

Bu ülkenin ezbere bildiği bir filmdir bu.

Ne zaman Galatasaray ayağa kalkıp bayrağı daha uzağa götürmek, çıtayı daha yükseğe koymak üzere harekete geçse bir gizli koalisyon onu aşağı çekmek için derhal harekete geçer.

Onu çekme Star TV Bunu Çek!

ultrAslan bütün dünyada canlı yayınlanan Galatasaray-Manchester United maçının başında dünyayı hayran bırakacak, futbolun içine edenlerin dillerinden düşürmediklerini "futbolumuzun marka değeri"ni yükseltecek bir görsel hazırlıyor.

Star TV şöyle bir göstermek bir yana, yüzüne bile bakmıyor. TV başındaki milyonların orada yapılan görsel şölenden ve o şöleni hazırlamak için akıtılan terden haberi olmuyor.

Keşke maçı da yayınlamasaydınız!

Yerine Aziz Yıldırım'ın hazırlayıp sunduğu, Rıdvan Dilmen, Güntekin Onay ve Fuat Akdağ'ın konuk konu mankeni olarak katıldıkları "Yüzde Yüz Şike" programının tekrarını koysaydınız.

Böylece hem rating alır hem de Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı ve futbolumuzun Avrupa'daki yüz akı olan Galatasaray'ı ve taraftarını dünyaya unutturabilirdiniz!

"Utanın!" demeye dilimiz varmıyor.

Ne Galatasaray sizin lütfunuzla Galatasaray oldu ne de ultrAslan sizin yaptığınız yayınlarla dünyanın en büyük taraftar örgütü haline geldi.

Emek emek işlediğimiz bu yolu, dilden dile aktaranlar ve gençliğini, hatta ömrünü bu yola feda edenler yarattı bu efsaneyi.

Yok etmeye sizin kudretiniz yeter mi sanıyorsunuz?

Adam mısın Erman Toroğlu?

Bir spor yorumcusu Galatasaray taraftarlarından Hayvanlar diye bahsederken kimse çıkıp bunun hesabını sormuyorsa yazının başında sözünü ettiğimiz film artık yarısına gelmiş demektir.

Her insan bazen haddini ve maksadını aşan laflar edebilir.

Adam olanı adam olmayandan ayıran, bunu fark edip özür dilemesini bilmesidir.

Adamsan çık özür dile. Ama mertçe, kıvırmadan...
Galatasaraylılara hakaret ederkenki kadar açık ve cesur cümlelerle özür dile ki adam diyelim.

Ya da dileme, adam olmadığını bilelim.

Kim nerede yatıyor?

Artık bütün zamanını Twitter takipçilerine gaz vererek tüketen, bölücülük yaptığının farkında olamayacak kadar zavallı bir ‘eski yönetici’nin hangi şerefli taraftarın nerede yattığına dair ipe sapa gelmez, ortaokul düzeyindeki saldırılarına, cevap vermeye gerek görmüyoruz.

Yalnızca hatırlatmak istiyoruz:
Sahtekarlıktan, şikecilikten ve çetecilikten hüküm giyenlerin, sahte çürük raporu ile askerden kaçanların, Atatürk’e suikast düzenleyenlerin hangi kulübün ‘şerefli’ taraftarları hatta başkanları oldukları kamuoyunun malumudur.

Sevgili Galatasaraylılar,

Bu filmi biliyorsunuz. Başını da sonunu da yaşadınız. Galatasaray karşısındaki bu şer ittifakı genişleyerek devam edecek.

Ama ne kadar bilenirlerse bilensinler bu kez dişleri bize geçmeyecek.

Oyuna gelmeyeceğiz.

Galatasaray;ın yükselişinin önüne geçme amacıyla yürütülen bu kirli oyunun karşısında camia kenetlenecek ve ayakta kalacağız.

Bu süreçte bütün ihtiyacımız bu ittifaka karşı birlikte kalmak ve tek vücut olarak hareket etmektir.

Galatasaray'a ve taraftarına karşı başlatılan ve giderek daha da sertleşecek olan saldırıların karşısında dağ gibi duracağız.

Tüm taraftar derneklerini ve Galatasaraylıyım diyen herkesi "artık" bu yolda bizimle birlikte yürümeye davet ediyoruz.
Fanatizmin insanları ne hale sürüklediğinin göstergelerinden biri olmuş açıklamadır. Öyle bir dil ve üslup kullanılmış ki, okurken bir an Ülkeler arasındaki dış siyaset ve soğuk savaş'tan bahsediliyor sandım. Futbol lan bu! biri birine hakaret demiş diye bunu birlik beraberliğe, gizli planlara entrikalara bağlamanın mantığı ne lan? Çocukça bir tartışmayı kocaman bir stratejik savaşa çevirdiniz ya, ben daha ne diyeyim?
Bazı şeyleri görmezden gelenler şampiyonlar ligi öncesinde hain planlarını devreye soktular. Bu çok açık şekilde belli ediyor kendisini ve yoluna şampiyonlar liginde devam edemeyen bilhakis elenen malum takımın yanlıları tarafından ortaya apaçık konulmaktadır. Galatasarayın şampiyonlar ligi ilk maçlarındaki sonuçlardan sonraki tavır farklı, grupta bambaşka konuma gelmesinden sonra kıskanç kişiler tarafından gösterilen tavır farklıdır. Bizim hedefimiz avrupadır öncelikle ve bu hedefi gerçekleştiriyoruz bunu bilin ve işinize bakın...
gaza gelen ua'nın açıklamasıdır. bir maçla da bu kadar gaza gelinmezki kardeşim.

galatasaraylıyım
STAR ZAMNINDA ŞAMPIYONLAR LIGINDE BESIKTASIN MACLARINDA YAPILACAK SOVLARIDA YAYINLAMAMISTIR. NEYSEKI BIZ 90 DK SOV YAPTIGIMIZDAN SORUN TESKIL ETMEMISTI. BIR BESIKTASLI OLARAK BEKLEDIK NE CIKACAKDIYE PAT MAC BASLADI. ILK SIZ DEĞiLSiNiZ.
DiPNOT:ERMAN TOROGLUNA BIZ BAGIRIRKEN NERDEYDINIZ, BiZ MEDYAYA TARAFSIZSINIZ DERKEN NERDEYDINIZ EGER BU MEDYA FBLIYSE ENAZ BUKADARIDA GSLI AYNI B.K LACIVERTISINIZ BU KONUDA.
ŞUNA GULDUM:BLA BLA BLA ultraslan sizin yaptığınız yayınlarla dünyanın en büyük taraftar örgütü haline geldi.
türkçe meali şudur;

Yine aynı tiyatro!

Bu ülkenin ezbere bildiği bir filmdir bu.

Ne zaman 6alatasaray bir sahtekarlık bir magandalık bir şike bir hortum yapsa kontrolümüz altındaki medya tarafından bu hasıraltı edilir.

ancak işte bu kez öyle olmadı.havalimanında yaptığımız bir magandalık hemde bize çalışan bir medya maymunu tarafından eleştirildi birde üstüne hakaret işittik.hani kendi paramızla rezil olduk bir yerde.

Onu çekme Star TV Bunu Çek!

ultrAvesti olarak türkiye ve ingiltere dışında kimsenin canlı yayınlamadığı Galatasaray-Manchester United(u18) maçının başında yaptığımız karton şovunu göstermedi bu startv.çünkü tam o sırada futbolcular sahaya çıkıyordu.ama çok alındık. zira bu kez yönetimin 100 bin euro vererek hazırlattığı kareografi sistemini değil bizzat kendimiz el emeği göz nuru bir karton şovu yapmıştık.1 kublecik gösterilmez mi? marka değerini arttıracaktık ülke futbolunun. karton şovla artık nasıl artıyorsa.

Keşke maçı da yayınlamasaydınız diyoruz ama zaten haftaya braga maçı d-smart'ta.ona gıkımız çıkmıyor çünkü onun başındaki eleman 6.saraylı.

star'a tavsiyemiz şudur;

maçımızı yayınlamak Yerine herhangi bir cemaat kanalında görmeye alıştığımız bol gürültülü, polemikli, merkezinde fenerbahçe düşmanlığı olan ve f-tipi davaları yalayacak programlar yapmasıdır.

Böylece reyting almasa bile Fransa'nın türkiye'ye açılan kapısı ve futbolumuzun hortumcu besleme beleşçi kulübü Galatasaray'ı ve çoğunluğu ergen olan taraftarını 6s maçı yayınlamış kadar mutlu etmiş olursunuz.

bunları yazdığımız için "Utanıyoruz!" demeye dilimiz varmıyor.çünkü kuyruğu dik tutmaya alışmışız.

ayrıca sizden medet umduğumuz düşünülmesin.Ne 6alatasaray sizin lütfunuzla 6alatasaray oldu ne de ultrAvesti sizin yaptığınız yayınlarla en taşşak geçilen bedavacı ergen topluluğu haline geldi.hepsinde başta fransa olmak üzere bir çok kurum kuruluş ve kişinin emeği vardır.son dönemde sayın fethullah gülen hocamızın katkıları yadsınamaz.

devletin malı deniz yemeyen domuz mantığıyla işlediğimiz bu yolu, dilden dile aktaranlar ve gençliğini, hatta ömrünü bedava bilet için harcayanlar yarattı bu ultravestiyi.

oluşumumuzu Yok etmeye ancak bedavalar kesilirse gücünüz yeter.

Bir spor yorumcusu Galatasaray taraftarlarından Hayvanlar diye bahsederken kimse çıkıp bunun hesabını sormuyorsa yazının başında sözünü ettiğimiz film artık yarısına gelmiş demektir.
Her insan bazen haddini ve maksadını aşan laflar edebilir.
Adam olanı adam olmayandan ayıran, bunu fark edip özür dilemesini bilmesidir.Adam mısın Erman Toroğlu? Adamsan çık özür dile. Ama mertçe, kıvırmadan.Galatasaraylılara hakaret ederkenki kadar açık ve cesur cümlelerle özür dile ki adam diyelim.

bu erman toroğlu kısmını çevirmeye gerek duymadım. ilk günkü infialin yerini orta yol bulma gayretleri almış. 'ulan bu kabzımal erman sabah akşam fenerbahçe düşmanlığı yapıyor şimdi fazla çemkirirsek kendi ayağımıza sıkmış olacağız.lafını geri alsın olsun bitsin' ayaklarıdır bunlar.

Kim nerede yatıyor?

Artık bütün zamanını pisliklerimize, hortumlarımıza ayıran eski bir FB yöneticisinin yazdıkları bizlere çok koydu.dikkat ederseniz detayına giremiyoruz falsomuz çıkmasın ortaya.

Yalnızca şunu hatırlatmak istiyoruz:

cemaat mahkemesinin operasyonlarını yalıyor olmamız,biraz önce gider yapmaya tırstığımız erman gibilerin yaptığı FB düşmanlıklarına ve iftiralarına sahip çıkmamız,Atatürk'ün adını ağzına almaya çekindiğimiz halde ağzından Atatürk'ü ve devrimlerini düşürmeyen FB'ye karşı 1916 yılında 1 yıllığına başkanlık yapmış birini taa 1926'daki bir suikast girişiminden ötürü tarih bilmez bir cehaletle dilimize dolamamız zaten zeka düzeyimizin ve onursuzluğumuzun ispatı gibidir.

o yüzden bize ne derseniz deyin yüzümüz kızarmaz.

yıllarca şike yaparız öyle ki 7 yaşındaki çocuğun belleğinde bile meşhur olmuş şikelerimiz vardır,devleti dolandırırız,vergi ödemeyiz,stad kirası ödemeyiz,borsada hortum yaparız,transfer şikesi yaparız,elalemin futbolsunu ayartırız,doping yaparız,federasyonları kontrolümüz altında tutmaya çalışırız,medyada örgütlenir militanlarımızı tüm köşe başlarına yerleştiririz,fransadır vatanımız,atatürk türkiye filan bunlar umurumuzda bile değildir.onlarca şehit verilir resmi siteden 2 satır başsağlığı mesajı bile tenezül edip yayınlamayız,bununla da yetinmeyip batıya açılan pencere der ama şu anda ülkede hakim durumda olan bir cemaate kulübün anahtarlarının bir kopyasını veririz çünkü güç kimdeyse biz ona biat ederiz.

herkes bizi iyi tanısın!

Sevgili 6alatasaraylılar,

Bu filmi biliyorsunuz. Başını da sonunu da yaşadınız. Galatasaray'ın kurduğu düzen tıkır tıkır işliyor.merak etmeyin.ama bu devran dönerse sonumuz ne olur onu bizde bilmiyoruz.hoca efendimizin duacısıyız şimdilik.

6alatasaray hep böyle bedavacılıkla ilerleyemez.bu süreçte daha fazla birlik olmalıyız falan filan.
kısmen haklılık payı olan lakin samimi olmayan açıklamadır. bak beyim, bu ülke futbolu şikeyle ilk galatasarayla tanıştı. adam kaçırmalar, teşvik primleri, zalad, ankaragücü, 8-0 , ergun gürsoy , vahap beyaz, ahmet çakar her neyse amacım polemik yaratmak filan değil, lakin yayıncı kuruluşun yaptığı hatayı nasıl olurda ezeli ve ebedi dost olarak tanımladığın fenerbahçeyle ilişkilendirebiliyorsun anlamış değiliz açıkcası... size iki çift sözüm daha var, azıcık fair olun, azıcık play olun kısacası adam olun lan!
ortada içi hava dolu bir top var zengin adamlar bu topun peşinden koşuyo sen bunu ciddiye alıyorsun hadi ultraaslan kruyosun birde kocaman kocaman laflar, açıklamalar. lan futbol lan neyin peşindesininz keçeliler.
(bkz: ultraslan ın güldüren basın açıklaması)
(bkz: 22 kasım 2012 ultraslan nutku)
abartılı bir açıklamadır. ancak haklı yanları da yok değil. ben konunun tafsiline girmem, gireceğim tek konu koreografi konusudur:

koreografi gerçekten ama gerçekten çok zor iştir. içlerinde bulunmadım koreografi gruplarının ancak bu koreografiler esnasında canların dahi tehlikeye düştüğünü, insanların uykusuz kaldığını, paraların ve saatlerin sadece o koreografi için harcandığını bilirim. ortaya konan emeğin ödüllendirilmesi gerekirdi, ben de üzülmüştüm koreografi gösterilmeyince.

bir fenerbahçeli olarak, galatasaray'ın o maçtaki koreografisini de ayrıca beğenmediğimi ifade etmeliyim. son 5 maçtır dikkat ediyorum, hep aslan açılıyor. farklı bir tasarım gerekiyor bence. pegasus tribünün yapısı da çok güzel bir koreografiye elverişli değil, bunu da gözlemledim.
star tv'den olası gelecek karşı cevap: maç o kadar güzeldi ki sizin yaptığınız koreografinizi yayınlayacak heyecansız an bulamadık.

televizyona çıkmak için mi stadyumlar doluyor arkadaş? maç güzeldi. bir fenerbahçeli olarak oyundan keyif aldım. galatasaray'ın da kazanması ayrı güzellik oldu. saçma sapan olaylarla bize düşmanlar demenin anlamı yok. birilerinin aşağı çekildiği de yok. başarı gizlenemez bir gerçektir. spor yorumcularından biri yaptığınızı beğenmedi diye bize kin güdüyor demenin anlamı da yok. bu ülkede düşman olunan takım fenerbahçe'dir. bu atar niyedir anlaşılır değil. **
--spoiler--
Ne Galatasaray sizin lütfunuzla Galatasaray oldu ne de ultrAslan sizin yaptığınız yayınlarla dünyanın en büyük taraftar örgütü haline geldi.
--spoiler--

gibi cümle kullanmış arkadaşlar. kafalar güzel tabii gırlaaaa. hangi dünya acaba bu merak ettim. * bırak bu işleri.
100% doğrular söylenmiş, melisleri ağlatmıştır.
14 sene uefa kupası kutlamış bir taraftarın yazacağı metinönümüzdeki 100 sene boyunca azizyıldırım şike ve uefa kupasıolacak tabi doğal. sarsılarak boşaldımlan.
manU'nun yedeklerini yenen bir takımın orgazm sarhoşluğundaki haykırışı. sanki çok önemli uluslararası bir mesele. reis, başkan, tribün abileri önce maddi menfaat beklentilerine son versin sonra çıksın konuşsun.
özetle maçtan önce yapılan görsel şöleni götermeyen star tv çalışanlarını ve tüm cimbomlular hayvandır diyen erman toroğlu'nu yüzde 100 futbol programındaki rıdvan dilmen ve güntekin onayın masasında binde bin beşyüz kere.. neyse acayip bi açıklamadır amk..ibretlik falan.
türkiyenin en büyük taraftar grubunun yaptığı haklı açıklamadır.
ultraslan denen* zavallı taraftar grubunun zavallılıklarını kanıtlar nitelikteki açıklamadır.

adeta "biz böyle yapıyoruzzzzz niye çekmiyosunuz biziiii" demektedirler.

amaçlarının takımlarını desteklemek değil şov yapmak olduklarını itiraf ettikleri açıklamadır ayrıyeten.

lehlerine çalışan o kadar çok kanal varken, star tv ye yanlı demek istemeleri de ayrıca bir zavallılıktır başka bir şey değil.
bu ülkenin futbolunun ırzına geçen yavşakların destekleyicilerini bir hayli üzmüş açıklamadır.

yavşak kelimesini halk dilinde nasıl kullanılıyorsa o dilde kullandım, yani üzerini örtmek için bit, pire, yavrusu gibi notlar düşmem. ha, diyeceksiniz ki "lan arshil kim bu yavşaklar" orasını bilmem, yavşak var, yavşak oğlu yavşak var memlekette zira...

bu ülkede ünal aysal'ın şirketinin devlete olağandan fazla ücrete mal satmasının tespit edilmesine söylenmedik laf bırakmayan çok şeref, haysiyet düşkünü güruh; envai çeşit suçtan hüküm yemiş, sahte çürük raporuyla askerden kaçmış, ülke futbolunun anasını sikmiş, istediği gibi at koşturmuş, ağzından küfür, hakaret eksik olmayan insanları ve o'nun bilimum "mavi akım tüccarı (!)" yardımcılarını sırtlarında taşımıştırlar.

şunu iyi bilin; galatasaray spor kulübü bu ülkenin medhar-ı iftiharıdır. hakkında tek kelime bilgi sahibi olmadan, osmanlı padişahı tarafından saraya yetişmiş personel istihdamı sağlamak için açılan galatasaray lisesi için sırf fransızca yabancı dilde eğitim verdiği için "fransız" yaftası yapıştıranlar; o lisenin şerefli öğrencileri kurtuluş savaşında harbe gidip, futbol takımı dahi kuramayıp, şehitler verirken o'nlara o yaftayı yapıştıranlar o sıralarda ingilizlerle haşır neşir olup, işgalcilerle maç yapıp bununla da övünüyorlardı; yetmezmiş gibi de muhterem başkanları mustafa kemal atatürk'e suikast düzenliyordu.

3 temmuz'dan sonra yaşananları saymıyor ve söylemiyorum bile. zira bu ülkede aklı ve mantığı olan milyonlarca insan dönen türlü türlü dolabı rahatlıkla görmüştür.

götümden uydurmuyorum ben bunları, her şey tarihi bilgilerle dolu. ha, eğer siz tarihi yalanlarsanız, inkar ederseniz o da sizin şerefiniz, ben tek kelime bir şey söylemem.

gelelim mevzulara; maçı yayınlayan o kadar kanal yüzlerce kişinin verdiği o emeği görüntüleyip, maçın sesini gayet iyi bir şekilde yayınlayıp star tv isimli televizyon kanalı tam tersini yapıyorsa bu işte bir iş vardır demektir. hele ki, maçı anlatan spikerin davranışlarına, ses tonuna değinmiyorum bile...

futbolda psikolojik baskı vardır, futbolda psikolojik baskı, tribün baskısı çok önemlidir. rakip sahaya geldiği an ayağının titremesi gerekir. büyük galatasaray taraftarı havaalanına olay çıkarmaya değil, bizzat bu baskıyı yapmak için gitmiştir ve olay çıkarmamıştır. aksi düşünülemez zaten... ne yapacaklardı manu futbolcularını dövecekler miydi? dövselerdi 93'te döverlerdi. ancak, kime ve neye hizmet ettiği belli olmayan erman toroğlu isimli zat'ın "hayvan" cümlesini asla ama asla galatasaray taraftarı haketmemiştir, haketmeyecektir.

fenerbahçe isimli kulüp bile uğradığı haksızlığa (ki herkes tarafından kabul edilir) tepki amaçlı yazdığı yazıda bile galatasaray'a ve o'nun değerlerine saldırıda bulunuyorsa bu işin tadı tuzu kaçmıştır artık.

bu ülkenin medya patronlarından birinin fenerbahçe'ye kendi cebinden futbolcu alıyorken "medya galatasaray'ın elinde" demek kadar enteresan da başka bir şey yoktur. kimdir bu medya? spor kanalı ntv spor mu? demirören'in milliyet'i mi? ercan saatçi'nin spor müdürü olduğu hürriyet mi? kim? hangi medya galatasaray'ın elinde? siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz?

bu ülkede insanlar ne zaman bir şeyin doğru olup olmadığına karar verecek yetiye sahip olur, o zaman bizden bir bok olur. ama biz itelenmeye, tekmelenmeye, yol gösterilmeye alışkınız. dolayısıyla bir şey olacağını hiç zannetmiyorum.

başka sorunuz?
ciddi manada düşman olunsa böyle davranılmaz arkadaş ya. sözde kardeşlik nutukları atanların söz konusu futbol olduğunda ellerinde bıçak, sopa birbirine girdiği bir ortamda zikime kadar da yolu vardır o açıklamanın. sizin beslediğiniz futbol sevgisini de zikeyim ayrıca.

he konu sadece ultraslan değil. fenerbahçe, beşiktaş, trabzonspor taraftarları içinde bu dediğim şekilde tutum sergileyenlerde bu konuya dahil. ulan allah bin bir türlü belanızı versin. sizin gibi şerefsizler yüzünden ağız tadıyla maça gidemez olduk ailemizle.
karı gibi alınganlık yapma durumu. ben bu galatasaraylılardaki (hepsi değildir elbette) herkes bize karşı, kimse bizi çekemiyor, yalnız kovboyuz, herkesten farklıyız tavırlarını görmekten bıktım artık.
galatasaray taraftarının en büyük taraftar olduğu...gibi başlayan zırvalama.lan olum yamyam gibi sağı solu yık, ondan sonra bizi çekemiyorlar diye ağla.hayır star tvden girip aziz yıldırım dan nasıl çıktınız onu anlamadık.yendikce götü başı ayrı oynamaya başlayan garip oluşumun garip açıklaması.
güncel Önemli Başlıklar