1. ?.
  aslında pek de zeki sayılmadıklarından olacak ,
  mutlaka ; o sönesi ocaklardan birine atıverirler kapağı...
  polat alemdar denen dallamadır idolleri...
  tek başlarına asla kavga edemediklerinden genellikle sürü halinde dolaşır ve öyle avlanırlar...
  13 -6 ... chentik
 2. ?.
  (bkz: tek başına kavga edemeyen ülkücü)
  (bkz: tek başına kavga edebilen devrimci)
  (bkz: gölgesiyle güreşmek)
  4 -4 ... scooby doo
 3. ?.
  ülkücülüğün ne olduğunu bilmeyen gençlerdir. çünkü ülkücülük, yan gelip yatma yeri değildir. vatanın çıkarlarına, birliğine ,dirliğine yine bu vatanın evlatlarının sahip çıkacaklarını bilirler. ülkücülük, kapağı atma yeri değildir. ama ülkü ocakları günümüzde bozulmuş, eski gerçek ülkücülük davasını kaybetmiştir. onun için oradakilerin büyük çoğunluğu ülkücü değildirler, öyle sanarlar.
  7 -4 ... sonkuzu
 4. ?.
  o ocaklar her zaman güçlüydü, hala da oldukça güçlüdür. ama amacı sadece g.tü kollamaksa, ruhi kılıçkıran, süleyman özmen, dursun önkuzu, yusuf imamoğlu, sabri kıran, mürsel karataşgibi 5000 den fazla ülkücü şehidini bilmeyen gençtir.

  (bkz: Tayfuna dönsün sazaklar göz ışığım günüm gitti)
  7 -4 ... sonkuzu
 5. ?.
  ülkü ocakları, ülkücülerin yetişebileceği en yanlış yerdir. komünizmin ne olduğunu bilmeden komünistlerin karılarını paylaştıklarını öğrenirler, alevilerin neden alevi olduklarını bilmeden mum söndü gecelerini öğrenenler gibi. özgürlüğü, bağımsızlığı öğrenmeden türklüğü öğrenirler. kurt çeklinde el işareti yapmayı öğrenirler, ülkünün ne olduğunu öğrenmeden.
  9 -4 ... peride3
 6. ?.
  ülkü ocaklarından okullara gidip karışan olursa bizi çağırın tarzında yaklaşımlar geldiğini düşündüğümüzde gençlik de aristo'nun zaman kötü, kolla g*tü felsefesi ile polat alemdar moduna girip etrafta çete gibi dolaşmaktadır.

  (bkz: kurt sürüsü) *
  3 ... filleri kurtaran adam
 7. ?.
  yanlış yerlerde olan gençler.
  okunacak çok kitap,dinlenilecek çok şarkı,sevilecek çok insan var.
  ve düşünülecek çok şey.

  ülkü de çok güzeldir,çok kutsaldır.
  mamafih bu işinde rantını yapan,aslına hizmet edenden çok bu ara.

  amman dikkat diyorum,nitekim,evvela bir okul bitirelim,iş güç sahibi olalım. kendimizi kurtaralım. sonra istersek uğraşalım.

  ayrıca bizim ülkümüz adam olup bu memlekete hizmet etmek değil midir hepsinden ötesi?

  bir başka gerçeklik te zeki olanların buna sadık kalacakları,aptal olanlarınsa maşa olacakları.

  (bkz: maşa)
  4 -1 ... selmagezinir
 8. ?.
  genelde okula ilk gelen gençlerin önüne çıkıp kendilerine ülkücü adını veren bu insanlar daha sabi sübyan yaştaki öğrencilerin beynine girerek , zaten ergenlik çagına gelmiş yeni gençlerin tam fenomen açıgı varken imdada yetişen ipsiz sapsız adamlar toplulugu.
  6 -1 ... cakma konvers
 9. ?.
  1970'lerin ortalarından 90'ların sonuna kadar oluşan ve bilgi çağının ülkemize yerleşme sürecini tam anlamıyla başardığı bu yıllardan sonra etkisini kaybeden bir söylemdir. artık gücün fiziksel güç olmaktan çıkıp, bilgi ve düşünce gücü haline gelmesiyle insanlar sığınma alanlarını değiştirmişlerdir. özellikle mhp'nin iktidar partisi olduğu dönemde, ülkü ocaklarının sahibi ve yöneticisi olan bu parti söylemlerinin dışında hareket etmeye yani verilen kararlarda sadece tarafsız kalarak (ya da kararı değiştiremeyecek tarafta bulunarak) ideolojisini yok etmeye çalıştığından beri bu böyle olmuştur.

  şimdi güç bilginindir, bilgi de sahibinin. yani ne mhp'nin, ne chp'nin ne de başka bir partinindir. güç insanları istediği tarafa yönlendirebilen bilgi sahiplerinindir. bu ülke bugün nasıl yönetiliyorsa bundan sonra da öyle yönetilecek. gençlik hala birbirine sataşmaya ve bir yerlere sığınmaya devam ettikçe biz de bu yönetilmeyi hep birlikte seyredeceğiz.
  2 ... cadu
 10. ?.
  Çıkar uğruna yapılan yanlışlardan biridir. kediden farksız bir adamın böyle gruplara girerek aslan kesildiğine şahit olabilirsiniz.
  1 ... phoenixxx