bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    1-2 gün önce kanal 5 te konuşan turhan çömezin gayet iyi doldurabildiği görülmüştür.
    3 ... 1001
  2. 2.
    önce izle (bkz: turhan comez/#1978299) olmadı mı aç şu an kanaltürk'ü konuşuyor.

sonra biraz kitap oku mesela 1900-1920 arasında neler olduğunu öğren mesela oku bakalım hulki cevizoğlu'nun işgal ve direniş kitabını. okumayı sevmiyor musun? resimlerine bak beni anlıcaksın.

biraz dünya'yı öğren mesela diğer imrendiğin ülkelerin ekonomilerine bir bak, bankalarındaki borsalarındaki yabancı oranlarına bak.

bunlara bak sonra bana deki "okudum hepsini gördüm ak parti doğrusunu yapıyor" bana bunu de bir daha ağzımı açmıyacağım.
    bak parti propagandası yapmıyorum 1 partiyi eleştiriyorum bana başka parti üzerinden değil ak parti üzerinden benim söylediklerim üzerinden cevap ver.
    4 ... ayvirsin
  3. 3.
    altı yeterince doludur fakat,tabanı boş olanlardan duyulduğu vakit böyle bir düşünce oluşabilir...ayrıca bir yeri elden çıkarmaya bahane olsun diye,zarar ettirmek her zaman uygulanmış bir politikadır.
    ... xwera
  4. 4.
    geçiniz satılan arazileri, ülkenin en çok kar eden kuruluşu telekom'u özelleştirmenin mantığı nedir? ya da yıllık cirosu 1.5 milyar doları geçen petkim'i peşkeş çekmenin mantığı nedir? neyin altı dolmuyor. hakikaten bu kadar gözü kapalı politika yapılmaz.
    2 ... ultractor
  5. 5.
    araştırma yoksunu insanların davranışıdır. halbuki ufak bir araştırmayla o boşlukları çok iyi doldururdu.

günlük gazetesini, farklı muhalif görüşleri de inceleyen ve takip eden kişi, şu sonuçlara ulaşırdı:

kâr etmeyen firmaların satışı konusu. telekom kâr etmiyordu da ondan mı satıldı? daha fazla kâr elde etmek için, adam kayırmalar ve işi bilmeyen torpillilerin müdürlük kademesine getirilmesi... hem böyle adamları sekaya, mekaya ata, hem de para getirmiyor diye sat.

izmir ve mersin limanlarının önemi ortada. rüşvet yiyen, dolandırıcılık yapan memurları işten çıkarma, olaya et atma, ardından burası adam olmaz deyip sat.

petrol ofisi'ni sat, sattığın adamın sana 1 milyar dolar vergi borcu olsun, ardından şahsın vergi borcunu 250 milyon dolara indir.

kardemir, erdemir gibi şirketlerin kuruluşu 1930lara dayanır. Halkın o dönemde zaten birşeyi yok. sanayi atılımı için kurulan bu şirketleri işlevsiz diye sat. işlevsel hale getirsene, ya da uzun vadede kiralasana.

tüpraş ve petkim gibi stratejik önemi olan kuruluşları sat. yahu bu şirketler türk kimya sektörürün temel taşı. hadi sattın, bari ermenilere, ruslara satma.

yabancılara toprak satıldı madem, bir baksa halbuki avrupa ülkelerinde durum nasıl? yunanistan'da sınırlarda ve çevresinde toprak satışı yasak. macaristan ve çek cumhuriyeti gibi orta avrupa ülkelerinde 7 yıldır tarım ve orman arazisi satışı yasak. polonya'da 12 yıldır tarım ve orman arazisi satışı yasak. bulgaristan ve hırvatistan'da ise 2 yıldır tarım arazisi ve bahçeli konut satışı yasak.
    ayrıca bu ülkeler satmaktan ziyade kiralama yöntemine gidiyor. yani deniz kıyısında bir arsayı, bir apartmanı veya oteli 40-50 yıllığına kiralamakta.

borsa'nın yüzde 77'si yabancıların elinde. sat babam sat. bir bak bakalım, kendine örnek aldığınavrupa birliği devletlerinin borsaları ne durumda?

sat babam sat. sonra cahilin gözünü beleş kitapla, sınıflıkla, memura yüzde 3-5 zamla boya.

sat babam sat.
    1 -1 ... ofkeli kalabalik
  6. 6.
    zamanında telekomla başlayan şimdilerde petkimle devam eden sorunsal...
    1 ... jassmiana
  7. 7.
    ülkeyi satmak para alıp kontrat yapmak değildir. bunu bu kadar basit görenler altını dolduramaz sadece. aslında altıda üstüde bo$ degildir, hissetmek ve anlamak lazımdır.

bir firma zarar ediyor diye satılmaz. onu kâra geçirecek yatırımlar ve atılımlar yapılır. bu halk o devleti laf olsun diye seçmiyor. zarar eden $irketleri tekrar kâra geçsin diye seçiyor. en azından yükümlülüklerinden bir taneside bu. bunu beceremiyorsanız s.ktir olup gideceksiniz. devletin malını millete pe$ke$ çekip gelen sıcak paraylada milleti kandırıp "zam yok enflasyon yok" diyerek olmaz bu isler.
    3 ... nietzsche
  8. 8.
    (bkz: tüpraş ın özelleştirilmesi)
    (bkz: tupras i alti aylik gelir ucretine satan zihniyet) *
    1 -1 ... celebi
  9. 9.
    kurtuluş savaşı ile kazanılmış olan hakların limanların peşkeş çekilerek satılması ve sevr şartlarına geri dönülmesi ülkeyi satmak değil ide nedir diyerkten çürütülen saçma söylem.
    1 ... baz
  10. 10.
    altını dolduracak malzemenin de satılmış olmasından kaynaklanır...
    şirketler yanlış yönetim sebebiyle zarar ederler. tıpkı bizimkiler gibi.
    4 ... karga